Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange Finanse ma już 47 tys. klientów

Orange Finanse ma już 47 tys. klientów

orson_dzi 28 Stycznia 2015 23:59

0 9

Od października 2014 roku, do 25 stycznia 2015 roku z usług Orange Finanse skorzystało już 47 tys. klientów.



Orange Finanse, to wspólny projekt Orange i mBanku. Usługa początkowo dostępna wyłącznie dla klientów indywidualnych, od dzisiaj jest również dostępna dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.




W momencie startu projektu, prezes mBanku Cezary Stypułkowski zapowiadał osiągnięcie 1 mln klientów w ciągu trzech lat. Oznacza to, że średni miesięczny przyrost klientów powinien wynosić ok 28 tys. W związku z tym Orange Finanse ma jeszcze trochę do nadrobienia w najbliższych miesiącach.

Zobacz: Orange Finanse: bank w smartfonie

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:

Tagi: orange | orange finanse

w sumie: 22
  • 1

    3.  2015-01-29 05:45:06

    Były Sync ma jednak lepszą tabelę opłat i prowizji... w tym momencie OF musi to zmienić, żeby dorównać. Szkoda, bo akurat w T-M nie mam żadnych usług (tak jakoś wyszło.. ; ) i OF bardziej by mi pasował (mając TOiP a'la były Sync..).

  • 0

    4.  2015-01-29 05:50:02

    Co więcej, handicapy dla userów Orange też nie są mocne w porównaniu do T-MUB... Cashback 5% przy płatności.. tylko i wyłącznie naklejką zbliżeniową (z warunkiem opłacania rachunków z konta w OF). Przy płatnościach po tysiak z debetówki miesięcznie wpada 50 zł, niby coś, ale wystarczy rzut okiem na T-MUB żeby się zastanowić czy jest to aż tak atrakacyjne.. Promocyjne doładowanie i brak transferu przy korzystaniu z apki to żadne wabiki.

  • 0

    5. ~  2015-01-29 06:49:48  host: public-gprs516905.centertel.pl

    W dzisiejszych czasach 5% cashback piechotą nie chodzi. Patrząc na portale bankowe to oferta dobrze oceniana zwłaszcza w połączeniu ze strefą korzyści

  • 0

    6. ~mirekb  2015-01-29 07:02:23  host: public-gprs517035.centertel.pl

    avocado z plusem-to bylo konto..po zapowiadanych podwyzkach od marca wrocilem do mbanku ale ze wspolpracy z orange wiele nie wyjdzie-skala 2-3 lat

  • 0

    7. ~gość 98  2015-01-29 08:08:43  host: public-gprs514510.centertel.pl

    założyłem konto w OF i muszę powiedzieć, że zyskałem sporo w "strefie korzyści". Mam abonamenty w orange tak, że nie ma problemu z opłatami.

  • -2

    8.  2015-01-29 08:19:22

    W przypadku jednoosobowej działalności można mieć najzwyklejsze osobiste konto zamiast tzw. "firmowego". Osoba fizyczna, niezależnie czy prowadzi działalność, czy nie - jest osobą fizyczną. Idiotyczne "zagranie". Ja już pewnie z 10 lat temu zlikwidowałem formowe konto. Szkoda pieniędzy. Niestety - banki dają gorsze warunki (prowizje, wyższe płaty itd.) dla firm, także tych ikro, czyli jednoosobowych działalności. A jaki ma sens takie konto, jeśli dużo więcej kosztuje? Żadnego.

  • 0

    9. ~Marx  2015-01-29 08:24:30  host: 2.85-237-182.tkchopin.pl

    Yurek . A ilu klientów odejdzie z banku jak się dowie że jest ?

  • -2

    10.  2015-01-29 08:34:50

    Co do tych banków "telekomunikacyjnych"... Nie wiem jak w w banku o jakże przyjaznej dla klientów nazwie T-Mobile Usługi Bankowe, nie wiem jak w Orange Finanse... Wiem jak w Plus Banku jest ;-) Nie dość, ze nie płacę za konto (ani za kartę) - mimo stosunkowo wysokich (dla niektórych) progów "darmowości", to jeszcze mam średnio (w skali roku już) o 11 zł niższy miesięczny rachunek za telefon.

  • 0

    11. ~KR  2015-01-29 08:48:44  host: 212.160.172.84

    Jestem Klientem Orange i zdecydowałem się na konto OFin i jestem bardzo zadowolony. Konta w Plusie i T-Mobile są również bardzo dobre dla Klientów tych operatorów. Mówicie 2-3 lata i koniec? Zdziwicie się.:)
    Kwestia czasu jak te banki powiększą ofertę a wtedy zaczną powoli znikać fikcyjne przymusowe konta bankowe pod kredyty hipoteczne w tradycyjnych bankach bo ludzie przejdą z zobowiązaniami do banków Internetowych.:)
    Potrzeba tylko trochę czasu... :)

  • 0

    12. ~gość 98  2015-01-29 09:00:54  host: public-gprs514510.centertel.pl

    Na pewno OF by zyskało więcej klientów gdyby abonenci mieli jakiś upust (korzyść) z tego, że mają dodatkową usługę w orange.

  • 0

    13. ~  2015-01-29 11:42:08  host: user-5-173-86-70.play-internet.pl

    A oni mają w ogóle bankowość mobilną (stronę przystosowaną dla telefonów, nie aplikację)?
    Wchodzę z Opery Mini (nie chciałem marnować transferu na inną przeglądarkę) na orangefinanse.com i mam biały ekran...

  • 0

    14. ~  2015-01-29 11:45:15  host: user-5-173-86-70.play-internet.pl

    @8: Racja z brakiem przymusu posiadania konta typowo "firmowego", ale lepiej mieć osobny rachunek (jakikolwiek inny niż główne konto osobiste) do celów biznesowych, żeby skarbówka nie mogła się przyczepić np. przelewów do wujka. US ma pełny dostęp do rachunków bankowych przedsiębiorców.

  • -1

    15.  2015-01-29 11:47:24

    14 - to oczywiste. Bo musisz podać numer rachunku do rozliczeń firmowych przecież. Jednak jest on traktowany jak mówią przepisy ordynacji podatkowej w odniesieniu do firm - osób prawnych.

  • -1

    16.  2015-01-29 11:51:18

    Czepiać się nie będzie, bo jakim prawem? Jak np. na konto, które mam zgłoszone skarbówce jak najbardziej prywatne przelewy wysyłam i dostaję. Nie mają pełnego dostępu. Mają od banków informację o nowych rachunkach firmowych tylko i i mogą postępowanie egzekucyjne prowadzić z tych rachunków. W przypadku osób fizycznych też - niezależnie czy jest "firmowe" (podane jako konto rozliczeń firmowych) czy nie. Ale już np. banki nie mają obowiązku wysyłać listy nowych rachunków do skarbówki - co najwyżej na żądanie skarbówki (oddzielnie do każdego banku) muszą udostępnić informację, czy dany podatnik posiad rachunek w danym banku. No i zajęcia mają ograniczenia.

  • 0

    17. ~KR  2015-01-29 12:33:25  host: 212.160.172.84

    @13 na Mozilli działa bez problemu.:)

  • 0

    18. ~  2015-01-29 12:50:40  host: user-5-173-86-70.play-internet.pl

    @17: Nie na każdym telefonie zainstalujesz Firefoksa. A skoro bank miał być "mobilny", to nie powinien zapominać, że nie każdy potrzebuje smartfona...

  • 0

    19.  2015-01-29 12:52:39

    wlo, a czy nie jest tak, że niektóre banki zastrzegają sobie w regulaminach, że nie można wykorzystywać konta osobistego jako konto firmowe?

  • -1

    20.  2015-01-29 17:38:44

    19 - a to oni sobie mogą ;-)

  • -1

    21.  2015-01-29 17:40:00

    Osoba fizyczna pozostaje osobą fizyczną i jako taka ma osobowość prawną. Nie ma znaczenia czy prowadzi działalność czy nie.

  • 0

    22. ~Taka prawda  2015-01-29 23:41:48  host: 79.124.109.245.rybnet.pl

    na 47 tys 3/4 to pracownicy Orange, którzy za założenie konta dostali 50zl a reszta to ich rodziny i osoby, ktore konto dostały gratis do umowy ;)

Dodaj swoją opinię