Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange: eurostatystyki euroentuzjastów

Orange: eurostatystyki euroentuzjastów

Q! 6 Lipca 2012 20:40

0 0

Orange opublikował kilka ciekawych statystyk dotyczących własnej sieci i Euro 2012.

Pod względem SMS-ów najbardziej emocjonującym meczem był pojedynek Polski z Czechami. Tuż po jego zakończeniu kibice Orange w całym kraju wysłali 1,27 mln SMS-ów. Niewiele mniej, bo 1,21 mln, wysłanych zostało po meczu z Rosją.

Najwięcej MMS-ów, 71,5 tys., wysłanych zostało podczas pierwszego dnia Euro 2012. Ich szczyt przypadł tuż przed meczem z Grecją.




Najwięcej połączeń kibice wykonali na Placu Defilad w Warszawie (strefa kibica) 8. i 12. czerwca. Tylko w ciągu tych dwóch dni wykonali oni ponad 941 tys. minut połączeń oraz przetransferowali 125 GB danych.

Najbardziej emocjonującym telekomunikacyjnie meczem był pojedynek z Rosją. Tego dnia we wszystkich miejscach związanych z Euro 2012, tzn. stadionach, strefach kibica, lotniskach itp. wykonano w sieci Orange ponad 5,6 mln minut połączeń - podsumowuje na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:

Tagi: orange | statystyki

w sumie: 26
  • 0

    10.  2012-07-07 08:21:41

    @7 wydaje ci się

  • 0

    11. ~  2012-07-07 08:31:00  host: user-164-126-162-73.play-internet.pl

    Zajefajne statystyki dla takich numerkowych onanistów jak rzecznicy i menedżerkowie...

  • 0

    12. ~asd  2012-07-07 10:30:41  host: 212.160.172.70

    co dzisiaj sie dzieje z orange? Pakiet SMS mi skrocili z miesiaca do 3 dni,dodatkowo na innym numerze nie da sie wlaczyc dziennej gadki,ktora zawsze wlaczala sie automatycznie

  • 0

    14. ~  2012-07-07 11:06:25  host: 078088096087.lomza.vectranet.pl

    Probably system dostał padaki!

  • 0

    15. ~snake  2012-07-07 11:08:19  host: staticline10735.toya.net.pl

    Ja opuszczam tę sieć po 8 latach, niestety zasięg jest tak marny, że nie chce się gadać - dosłownie. Mam drugi tel słuzbowy w Plusie i w porównaniu z orange to rewelacja. Po cholere mi setki minut, których nie moge wykorzystać, więc niech publikuja naciągane statystyki ku wlasnej chwale, ja wychodzę..

  • 0

    16. ~gosc  2012-07-07 11:09:34  host: c11-129.icpnet.pl

    do abc: w niemczech np w sieci T domyslnie klientom wlaczaja usluge a'la notka sms, ktora zdziera kase (w niemczech nie ma powszechnie naliczanaia sekundowego i operatorzy tak wyciagaja kase)

  • 0

    17. ~Th0mas  2012-07-07 11:15:20  host: user-46-113-224-57.play-internet.pl

    W Orange byly tez wczoraj problemy z usluga Orange Freedom (internet stacjonarny po lini TP). Zadzwonilem do BOKu, babka kazala mi zresetowac modem i wprowadzic ponownie login i haslo i powiedziala, ze powinno dzialac. Nie zadzialalo, zadzwonilem raz jeszcze, tym razem odebrala inna babka i powiedziala od razu, ze maja problem z jakims systemem i dlatego nie dziala. Po ok 3h net znow ruszyl

  • 0

    19. ~  2012-07-07 11:20:28  host: 078088096087.lomza.vectranet.pl

    A na drugim numerze mi chyba zajechali pakiet minut do orange i na stacjonarne!

  • 0

    20. ~abc  2012-07-07 12:36:01  host: ip-78-30-111-14.free.aero2.net.pl

    a jaka kicha ta nowa stronka orange.. porazka. Po przenosinach numeru nie dostaje minut za doladowania. Teraz tak samo, juz kolejne doladowanie i cisza.. nie ma minut. Kolejna reklamacja.. dobrze ze za miesiac spadam spowrotem do heyah bo juz nie mam nerwow. Ostatni pakiet sms do wszystkich wlaczam jutro , wypisze zaleglosci i bay. Moglem nie zmieniac z heyah :/ szkoda czasu

  • 0

    21. ~azs2  2012-07-07 12:56:30  host: public94800.xdsl.centertel.pl

    ad17 I to jest sposób by zarobić,połączenie kosztowało Cię 1 zł nic nie załatwiłeś,takich jak Ty były setki jeśli nie tysiące i tak jest codziennie 7 dni w tygodniu,niekompetentni konsultanci nabijają kasę temu opowi,kto się upomni o zwrot złotówki?Dzwonisz drugi raz i od razu jasne...Awaria,tym sposobem zarobili dwa zety,ja dzwoniłem wczoraj 17 minut oczekiwania,nagrałem sobie i wrzutę zrobię ,17 minut debilnej muzyki...I głupa grający konsultant,że nie ma awarii,żebym sprawdził router...:-) Wyśmiałem kolesia i dopiero wtedy okazało się,że jest awaria netu i nie miał wyjścia "zaproponował" rekompensatę

  • 0

    22. ~Danek  2012-07-07 14:58:09  host: z07-06.opera-mini.net

    Era,plus i plej nie lepsi-to samo,tylko w innym wydaniu.

  • 0

    23. ~Johny11  2012-07-07 21:45:35  host: ip-37-209-134-24.free.aero2.net.pl

    @22, nie wiem czy nie lepsi. Ja tam na BOA dzwonie za darmo z Play. Żadnego grosza mi nie pobiera. Z resztą miło tak nieraz z tymi paniami pogadać. Nawet, jeżeli dzwonią z windykacji :) Chociaż sami nieraz nie wiedzą co ja im mówię. Gorzej jest z 24.play.pl bo tam błędów dużo.

  • 0

    25. ~Kamil  2012-07-07 23:27:52  host: 089144206245.atnat0015.highway.a1.net

    Coś słabo z tymi 125 GB. Ja na LTE w Plusie jestem w stanie przetransferować w ciągu pół doby ponad 100 GB danych.

  • 0

    26.  2012-07-07 23:28:54

    Tak jak Play korzysta z roamingu Orange w rozmowach, tak Orange powino korzystać z roamingu Play w danych * u mnie pomarańczowi mają tylko 2G. Tak ma jeszcze tylko T, a Plus i Play mają 3G.

  • 0

    27. ~Antoś  2012-07-08 08:23:18  host: 89-78-86-164.dynamic.chello.pl

    To ja miałem taką przygodę ostatnio z orange, że wziąłem nowy starter za 5zł i wykonałem kilka krótkich połączeń z tego numeru na mój drugi telefon. Po kilka sekund. Sprawdzałem aparat. Po kilku godzinach odpalam kartę orange a tu mam komunikat, że numer został zablokowany. Straciłem 4 zł z groszami. Chyba faktycznie jakiś bajzel się im zrobił. Starter wylądował w koszu. Dobrze, że nie muszę się z nimi męczyć :-)

  • 0

    28. ~majk  2012-07-08 08:45:30  host: ip-37-209-145-136.free.aero2.net.pl

    chwalić to się mogą ale i tak mają najgorszą jakość połączeń

  • 0

    29. ~pyskayy  2012-07-08 15:21:24  host: 178.180.158.225.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Witek, zagadaj z pomaranczowym niech poda procent zerwanych polaczen w tym czasie ;) Tym mozna by sie pochwalic

  • 0

    30.  2012-07-08 19:31:39

    Wow, tylko 125 GB. W porównaniu do imponującej ilości SMSów i minut, to te 125 GB to mało. To świadczy tylko o jednej rzeczy, userzy Telepolis na pewno już wiedzą.

  • 0

    31. ~Q  2012-07-09 16:34:03  host: static-223-197.is.net.pl

    do @9: to ty po prostu nie rozumiesz, ze takie Euro dla Orange to nic innego jak REKLAMA? Przeciez oni nie liczyli, ze koszty poniesione w zwiazku ze sponsoringiem zwrócą się w trakcie Euro?!?! tylko idiota mógłby coś takiego wymyśleć. A jako reklama? Sam sobie odpowiedz - cały naród ( poza tylko Kaczuchem ) jest dumny z tego jak Euro wyszło. Każdy albo większość narodu kojarzy Euro z Orange. Reklama na długie lata...

  • 0

    32. ~  2012-07-12 17:30:55  host: a3-me.krak.tke.pl

    Orange vs Play? i tak, jeśli chodzi o jakość połączeń, wygrywa Heyah. A funduszy mniej na statystyki, więcej na promocje ;)

Dodaj swoją opinię