Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange: efaktury z nowej domeny

Orange: efaktury z nowej domeny

sirmark 5 Czerwca 2015 15:57

5 8

Klienci Orange korzystający z faktur elektronicznych będą je otrzymywać z nowej i jak twierdzi operator, bezpiecznej domeny.






Faktury wysyłane będą z domeny @pl.orange.com. Wykorzystywane będą standardy DMARC (Domain-based Message Authentication, Reporting and Conformance), SPF (Sender Policy Framework) oraz DKiM (DomainKeys Identified Mail), które ułatwiają serwerom pocztowym identyfikowanie oryginalnych przesyłek. Dzięki temu fałszywy mailing nadawcy będzie zatrzymany na etapie serwera i nie zostanie przesłany na skrzynkę odbiorczą klienta.

Operator pochwalił się także statystykami. Obecnie z efaktury korzysta już 63% klientów Orange. Licząc od 2009 r. udało się zaoszczędzić 1156 ton papieru.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:

Tagi: orange | e-faktura

w sumie: 43
  • -2

    25.  2015-06-07 13:58:10

    Po to mamy lasy, by mieć z nich papier.

  • 1

    26.  2015-06-07 14:03:06

    Dla mnie e-faktura to przede wszystkim wygoda, terminowość dostaw, łatwość archiwizacji. Mam w nosie ekobełkot i analizy, kto na tym zarabia. Mnie jako klienta interesuje fakt możliwości opłacenia e-faktury poza domem poprzez przelew i sama informacja o jej nadejściu. Gdy byłem Klientem TP, to będąc na urlopie musiałem zlecać " opiekę" nad skrzynką pocztową, by czasem nie przegapić opłaty za telefon i Internet, a zdarzało się że przychodziła dzień po wyjeździe na dwutygodniowy urlop. Jeszcze jedno: zazwyczaj opłacam faktury w dniu otrzymania, rzadko w dniu następnym. A już czekanie do końca terminu płatności doprowadziło by mnie do szału. Taki już mam charakter. Nigdy więcej papierowych śmieci.

  • 0

    27. ~Mariusz  2015-06-07 14:45:43  host: 188.146.86.162.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Najlepiej nie miec u nich faktur

  • -2

    28. ~Tomcio  2015-06-07 16:24:10  host: public-gprs517558.centertel.pl

    Do 26 Opieka nad skrzynką aby zpłacić faktury - ale bzdury. Zawsze płaci się na takie same konto operatorowi, wystarczyło zapłacić wcześniej za usługę, jeśli jest zmienna to np 20 zł więcej. Na TP dawno temu można było sobie założyć konto i widzieć ile mamy do zapłaty. Opieka nad skrzynką ma sens aby nie kusić złodziei gdy dom/mieszkanie puste.

  • -1

    29. ~  2015-06-07 16:49:59  host: 77-254-74-144.adsl.inetia.pl

    @28 - poperam cię w tym, że przedmówca wymyśliłsztuczny problem, ale mylisz się mówiąc, że jest to "zawsze" ten sam rachunek. Firmy, głupio, czasem zmieniają te rachunki, bo im kilka groszy nowy bank do obsługi wychodzi.
    Moim zadaniem optymalnym rozwiązaniem jest faktura papierowa plus eBOK, do którego zawsze można się zalogować iwszystko sprawdzić.

  • 1

    30.  2015-06-07 19:12:54

    Niby jestem stary na to forum (46), a widzę że w myśleniu nowocześniejszy od niejednego młokosa. Podajcie konkrety w czym wam przeszkadzają te e-faktury. Rozumiem, że przedsiębiorcy muszą się przed urzędasami wykazać oryginalnymi papierami i tutaj konieczność ich posiadania jest oczywista. Również rozumiem, że osoby nieposiadające komputera i dostępu do Internetu ( są tacy? ) mogą mieć z e-fakturami problem. Pozostali to moim zdaniem zwykli maruderzy, szukający dziury w całym i tyle w temacie.

  • 0

    31.  2015-06-07 19:47:41

    toms - ja drukuję faktury. Przepisy są jasne. Urzędnicy do dzisiaj żądają podpisów na fakturach. Ale dlaczego mamy się ich bać ulegać debilnym żądaniom?
    Są tacy - moja teściowa nie ma ani komputera ani dostępu do internetu (nie mówię o możliwościach a o fakcie). Dlatego ja za nią elektroniczne faktury odbieram z jej konta e-mail czy tam z konta u usługodawcy - o których nawet nie wie że je ma ;-)

  • 0

    32.  2015-06-07 19:52:35

    Zresztą nie trzeba być w wieku mojej teściowej... Siostrze i szwagrowi też poprzez moje konto zarządzam ich kontami oraz archiwizuję im faktury elektroniczne - już od 2009 roku. Trwało kwartał, może 5 m-cy zanim ich przekonałem do nowych możliwości. Ale naprawdę to rzeczywiście nie jest problem.

  • 1

    33. ~@31  2015-06-07 21:10:44  host: ns330308.ip-37-187-119.eu

    @31: Nie mogą żądać, od 2001 czy 2002 r. obowiązuje dyrektywa unijna, że faktury nie wymagają podpisu. Jak od ciebie zażądają wymagaj od nich podstawy prawnej, to przestaną żądać. Ja nigdy nie podpisałem faktur, mało którą kosztową mam podpisaną i nie miałem problemów podczas kontroli.

  • 0

    34.  2015-06-07 21:13:57

    33 - ode mnie? niech spróbują ;-)

  • -3

    35. ~  2015-06-07 23:12:20  host: 178-36-217-142.adsl.inetia.pl

    eFaktury to zwykle ciecie kosztow, juz do absurdu. Oni maja w du*e ekologie - chodzi o kase. A ze sa frajerzy, ktorzy uwazaja, ze efaktura jest OK - coz... Glupolom szybko przejdzie po pierwszej wizycie w US.

  • 2

    36. ~ja  2015-06-08 00:01:30  host: user-109-243-91-24.play-internet.pl

    @35"zwykłe cięcie kosztów już do absurdu"? Policz tylko złotówkę ( a może dwa złote) razy 5 milionów rachunków . Oczywiście, że chodzi operatorowi o kasę a dlaczego nie? Powiedz coś czego nie wiemy?! Sprawdź przepisy. Czytaleś? Jeśli czytałeś i straszysz US to nie rozumiesz co czytałeś. Czytaj i barana o ścianę i ... znowu czytaj i ... znowu barana! US ma ścigać, i słusznie nieprawidłowości, ale nie efakury. Żal.pl. I geniuszu naucz sie używać polskich literek :-)

  • 1

    37. ~  2015-06-08 02:01:01  host: n15-08-01.opera-mini.net

    35,

    po pierwsze, każdy wie, że chodzi o kase a nie ekologie, ekologia to tylko wymówka, to wiemy od dawna,

    po drugie, prywatnym faktury papierowe do niczego nie są potrzebne,

    po trzecie, firmom też faktury papierowe nie potrzebne ale jak już tak się boją Urzędu Skarbowego to gromadzą papierowe i tu jakoś jest zrozimiałe narzekanie na opłaty za papierową fakturę ale nie jest zrozumiałe narzekanie na eFakture u osób prywatnych które nie prowadzą firm

  • 1

    38.  2015-06-08 07:50:25

    35 - głupole zawsze mają pod górę... Może właśnie dlatego to głupole narzekają na wszystko? Jakby głupol zapoznał się i zrozumiał obowiązując przepisy i postawił na baczność urzędnika, który nadużywa stanowiska i nadinterpretuje przepisy - może jednak byłoby lepiej? Ale niestety - jak po obu stronach głupole są, którzy myślą, ze są cwani... Niestety, nie da rady nic w tym kraju zmienić.

  • 0

    39. ~Nick  2015-06-08 08:43:44  host: static-62-233-204-218.devs.futuro.pl

    eko bzdury to korpo bzdury, wsickają klientom bajki o ratowaniu drzew,a wiadomo kto zyskuje, a kto traci.

  • -1

    40. ~  2015-06-08 09:43:16  host: 159-205-148-68.adsl.inetia.pl

    @36 Trafilem w czuly punkt? Jakto zalezy o kasie: przeciez twoj ukochany op mowi, ze chodzi o ekologie! Oczywiscie o "ekologie" kosztem wygody klientow - no ale kogo obchodza klienci, kilenci sa wszak od dojenia. Normalnie az sie zaplules z wrazenia, co zawsze - ale to zawsze oznacza - ze mam racje. Moj ty biedaku, coz teraz poczniesz - moze jakas krucjata? A na powaznie: splywaj.

  • -1

    41. ~  2015-06-08 09:44:22  host: 159-205-148-68.adsl.inetia.pl

    @38 "35 - głupole zawsze mają pod górę... Może właśnie dlatego to głupole narzekają na wszystko?" - no, ty wiesz najlepiej, rzeklbym z pierwszej reki.

  • 1

    42.  2015-06-08 13:11:51

    41 - widać nie uczysz się za szybko... Wszyscy to dawno wiedzą, a Ty dopiero teraz do tego doszedłeś?

  • -2

    43. ~  2015-06-08 16:39:11  host: 77-254-45-22.adsl.inetia.pl

    @41 Phi! Co za wypowiedz typowego duroka. Normalnie mistrz cietej riposty z Pcimia Dolnego. Coz za niebywaly frajer. Tam sa drzwi, gosciu.

  • -2

    44. ~  2015-06-08 16:41:06  host: 77-254-45-22.adsl.inetia.pl

    Ups, oczywiscie mialo byc do @42. Tak to jest pisac miedzy jednym, a drugim.

Dodaj swoją opinię