Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange: duże wzrosty transferów na Święta i Nowy Rok

Orange: duże wzrosty transferów na Święta i Nowy Rok

orson_dzi 3 Stycznia 2018 08:54

3 2
orange logo

Rzecznik prasowy Orange podał dane dotyczące transferu danych w Święta i Nowy Rok. W stosunku do 2016 roku wzrosty sięgają ponad 80%.

W dniach 24-26 grudnia klienci Orange przetransferowali 4,79 PB danych, o 82% więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku. W dniach 31 grudnia - 1 stycznia było to z kolei 3,29 PB danych, o 80% więcej niż na przełomie 2016 i 2017 roku.

81% całego transferu odbyło się w technologii LTE.

Ciekawą informacją jest również to, że rośnie liczba przesyłanych MMS-ów w tym okresie, a spada liczba SMS-ów. Nie wiemy jednak jakie konkretnie są to różnice.


Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:

Tagi: internet | lte | orange

w sumie: 47
  • 1

    28.  2018-01-03 12:05:01

    @27. ty no grażyna ja tobie muwił że oszukaństwo. Od somsiada mamy to samo i za darmo a ty mnie tu będziesz internety zapychać

  • -1

    29.  2018-01-03 12:09:20

    28. januszpolaczek: ..no jak nie jak tak, somsiad tyż mo wszystko w Plaju (tyż za darmo), i tyż na nadajnikach Oranż ma ustawiony internet i gadanie, i też zapycha ile wlezie całe dnie i noce :P

  • 0

    30. ~majkk  2018-01-03 12:12:51  host: 194.107.18.25

    A w Plusie czy T-mobile też tak narzekali na Plejowców jak logowali się masowo (prawie 1mln) do ich nadajniczków?

  • 0

    31.  2018-01-03 12:14:08

    Ja tam w mieście nie mam problemów nigdy z Orange, na wsi tylko są problemy.

  • 1

    32. ~Hotelarz  2018-01-03 12:19:17  host: user-94-254-135-165.play-internet.pl

    Play na wsi nie ma problemów widocznie Orange jest takie słabe.

  • 0

    33. ~vvv  2018-01-03 12:54:51  host: 213-17-168-130.static.ip.netia.com.pl

    32). A a2mobile?

  • -4

    34. ~inokiovski  2018-01-03 13:51:26  host: acsj165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Play to najgorsza sieć w Polsce, nadajników swoich brak, tylko zapychają innych opów. Nigdy więcej fioletowej tragedii, niech sobie korzystają z hiper extra LTE do kosmicznych 3Mb/s z ultra full wypas kagańcem. Jestem szczęśliwy w Orange, za 25 zł mam wszystko czego potrzebuje.

  • 1

    35. ~pablosox123  2018-01-03 14:45:32  host: 89-64-18-227.dynamic.chello.pl

    @34 człowieku lecz sie,play nie ma nadajnikow?Wejdz sobie na bts serch i sobie zobacz ze ma danajniki,mniejsza ilosc od pozostałych ale te nadajniki sa w całej polscei dzialaja,plus masz zasieg innych sieci.Zmien telefon nerdzie bo siec działa ok.siejesz ferment trolu.

  • 0

    37. ~Marcin  2018-01-03 15:31:42  host: user-94-254-226-64.play-internet.pl

    11). Ja jestem w play, i nie czuję się pasożytem, pan tak tu zawsze wyzywa innych użytkowników którzy są w play?

  • 0

    38.  2018-01-03 16:12:35

    37. Halyna ja ci muwił że jostem Janusz polaczek więc muszę sobie ponarzekać... a tak na serio to jaja sobie robię a wy ludziska się spinacie a ja z tego bekę mam XD

  • 0

    39. ~inokiovski  2018-01-03 16:44:42  host: acsj165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @35 życzę miłego korzystania z hiper extra LTE o zawrotnej prędkości do 3 mb/s, na swoim G6 z powodzeniem korzystam. LTE orange pełną prędkością. Serdecznie pozdrawiam.

  • 0

    40. ~Play  2018-01-03 17:26:58  host: user-94-254-167-201.play-internet.pl

    Play w Malborku i okolicach w zasadzie stanal...do 1MBps...

  • 0

    41.  2018-01-03 18:14:41

    38. januszpolaczek: ..no to z tego wychodzi Janusz, że obaj tak sobie "bekamy".. :P

  • 0

    42. ~lala lali  2018-01-03 18:16:00  host: public-gprs366779.centertel.pl

    moge potwierdzic posrednio. w swieta byl taki tlok, ze sluchanie tidala hifi bylo mocno problematyczne bo rwalo co chwila. mowie o lte. na h+ nawet strony mi sie nie ladowaly. oczywiscie orange. lte 800.

  • 0

    43.  2018-01-03 18:18:56

    42. ~lala lali: ... Święta... wszyscy dzwonią, mmsy i smsy wysyłają, na necie częściej siedzą... to nie dziwi nic.. normalka...

  • 0

    44. ~lala lali  2018-01-03 18:27:36  host: public-gprs366779.centertel.pl

    43.~Jo.. no nie za koniecznie wlasnie. pamietam w swieta wielkanocne i bozego narodzenia 2016, takich problemow nie mialam.

  • 0

    45.  2018-01-03 18:29:45

    39. ~inokiovski: ..wszystko zależy od miejsca.. jeśli chodzi o prędkość LTE... i dobiera się dla siebie takiego operatora który ma w określonej lokalizacji najlepszy zasięg, i wtedy nie ma narzekania że Play złe, albo Orange złe, albo Tmobile złe... żadna sieć nie ma 100% pokrycia i 100% sygnału w danej lokalizacji... po grzyba bić pianę... weź to co u Ciebie najlepiej hula i tyle... u mnie Play max było 40-45Mb/s ale zazwyczaj 9-14Mb/s i mnie to wystarczy w zupełności, Orange od 2-9 Mb/s - mimo że nadajnik dużo bliżej od Playa... Tmobile i Plus prawie całkowita padaczka... to jadę na Playu i tyle.. tym bardziej cieszy, ze najtaniej mnie wychodzi póki co... :)

  • 0

    46.  2018-01-03 18:34:28

    44. ~lala lali:.... a wiesz o ile wzrosła "konsumpcja" jeśli chodzi o przesył danych poprzez sieci mobilne ? I ile ludzi przesiadło się na smartfony, laptopy, i "lodówki" ;) z LTE ? Sieci się szybciej zapychają niż rozbudowują.... dlatego szczególnie w Święta, Nowy Rok, gdzie wszyscy intensywniej korzystają z telefonów i internetu mobilnego sieci nie wyrabiają... i w najbliższym czasie chyba musimy do tego przywyknąć w jakimś stopniu... :)

  • 0

    47.  2018-01-03 18:37:54

    44. ~lala lali: w sumie to może po części i przeze mnie te kłopoty... wywaliłem całkiem internet stacjonarny i przesiadłem się całkowicie na LTE: taniej, wygodniej, mobilnie... prędkość może trochę mniejsza, ale jak na moje potrzeby to w zupełności mi wystarczy... ;)

  • 0

    48.  2018-01-06 10:02:36

    Gdyby MMSy w czasie świąt działały, pewnie byłoby tego więcej, niestety Orange miało w czasie świąt awarię MMS.

Dodaj swoją opinię