Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange dał się wyprzedzić Plusowi, TP czekają konkretne zmiany w tym roku

Orange dał się wyprzedzić Plusowi, TP czekają konkretne zmiany w tym roku

WitekT 26 Lutego 2009 14:05

0 0

Polkomtel ma po IV kwartale więcej aktywnych kart SIM niż Centertel, mniej więcej o 150 tys. - przyznaje prezes Telekomunikacji Polskiej Maciej Witucki. W II połowie roku należy oczekiwać rebrandingu usług internetowych i telewizyjnych TP na markę Orange oraz wszystkich usług TP dla biznesu.

W ciągu najbliższych kilku tygodni telekom wybierze w końcu bank, z którym będzie współpracował przy świadczeniu swoim klientom usług finansowych. Pierwotnie partner miał być wybrany do końca grudnia.

Grudzień już się kończy - powiedział Witucki na dzisiejszym spotkaniu z dziennikarzami.




Z badań telekomu wynika, że klienci chcą prędkości rzędu 8 Mb/s za 100 zł miesięcznie. TP chce inwestować w rozbudowę w dużych miastach, gdzie jest popyt, infrastruktury do ADSL2+, która pozwala uzyskiwać takie prędkości. Ze słów przedstawicieli firmy wynika, że nie będą to inwestycje w kable (bo obawiają się, że wykorzysta im to konkurencja), co stawia pod znakiem zapytania efektywność całego przedsięwzięcia. Z szacunków TP wynika, że koszt tych inwestycji w samej Warszawie to około 200 mln zł.

Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Centertela, dodała, że wszyscy MVNO działający w Centertelu (WP Mobi, myAvon i platforma MNI Mobile z kilkoma markami) ma wyraźnie poniżej 100 tys. kart SIM.

Witucki zaprzeczył, że w tym roku planowane są jakieś zmiany w zarządzie telekomu. Wcześniej pojawiły się pogłoski o tym, że prezes TP miałby awansować do struktur France Telecom.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    16.  2009-02-26 18:42:16

    ~nula sprawdź czy coś nie masz z klawiaturą bo za dużo kropek stawiasz.

  • 0

    17.  2009-02-26 19:10:29

    #15: gdybyś śledził wypowiedzi wlo to byś wiedział, że on do Plusa pała miłością nieskończoną. Tu tylko tak przekornie trolluje. A wracając do tematu: Orange to dno.

  • 0

    18. ~kkk  2009-02-26 19:42:54  host: chello089078075090.chello.pl

    plus tylko zyskał na prepaidach... zrobili nową taryfe i tylko o to chodzi jak orange pozmienia cos w swoich to bedzie inaczej to wyglądało....

  • 0

    19.  2009-02-26 20:33:06

    "Grudzień już się kończy - powiedział Witucki na dzisiejszym spotkaniu z dziennikarzami." Jutro kończy się już luty, a Witucki w grudniu utknął czy jak?

  • 0

    20. ~:-P  2009-02-26 21:37:30  host: public-gprs110708.centertel.pl

    Witucki bredzi jak potuczony , jemu jeszcze w głowie grudzień i może święta a skoro tak to jeszcze u siebie w biurze choinkę trzyma skoro grudzień u niego w lutym się kończy?

  • 0

    21.  2009-02-26 21:43:00

    ;-) stachu... tak naprawdę to ja od 12 lat korzystam z usług abonamentowych Plusa a od chyba 5 lat mam 4 aktywacje. I generalnie mam stosunek jak najbardziej negatywny do wszelkich prepaidów. Owszem - są dobre - dla niektórych. Uniwersalne są tylko abonamenty. W jednym droższe w innym tańsze. Ja potrzebuję właśnie takiej uniwersalnej oferty - od tanich połączeń, po tanią transmisję danych. To moje stanowisko - od lat znane na forum, w niektórych budzi niepohamowaną chęć przekonania mnie do prepaida i to w innej niż Plus sieci. Dlatego czasem lubię zaczepić (dla innych trollować) w wątku co niektórych ;-) Pozdrawiam.

  • 0

    22. ~Łukasz_W  2009-02-26 21:56:04  host: 88.220.105.186

    @6: Nie powiedziałbym, że Era ma gorszy niż Orange zasięg UMTS. Wręcz przeciwnie. @15: ta liczba SIM wynika z tego, że ludzie rzucili się na globalną zachodnią markę, panuje u niektórych przekonanie, że to musi być lepsze niż "jakaś polska" Idea czy Plus. @17: no, że Orange to "dno" nie mogę się zgodzić, bo oferta jednak dla wielu jest dobra (albo przynajmniej tak im się wydaje). Znamienne jednak, że wielu użytkowników tej sieci wypowiada się o niej coraz bardziej krytycznie (patrz: kwistas, biotyt, etc.). Dla mnie ta sieć jest obecnie tak samo dobra/zła (niepotrzebne skreślić) jak rok czy dwa lata temu kiedy zdobywała palmę pierwszeństwa.

  • 0

    23. ~ZICO  2009-02-26 23:25:01  host: 94.254.246.224

    #12: Pomarańczowe krawaciki czarowały tylko na początku "pasjonatów", którzy byli tak zauroczeni globalną marką, że nie zauważyliby nawet gdyby im stawkę za minutę połączenia pomnożono przez dwa lub trzy. Kiedy marka IDEA wyrzucana była na śmietnik wielokrotnie pisałem o tym, że jeszcze wiele osób z nostalgią będzie ją wspominać. Moje komentarze były jednymi z nielicznych jakie wówczas pojawiały się na TELEPOLIS. Zdecydowana większość tkwiła w amoku i nic do nich nie docierało. Tak było przez długie miesiące i wszyscy udawali, że nie widzą tego jak telefony zrobiły się strasznie drogie a taryfy stawały się coraz gorsze. Potrzeba było wiele czasu aby wszyscy zauroczeni Orange zaczeli powoli dostrzegać mizerię, którą funduje im globalna marka. Dziś żabojady z FT nie powinni mieć już żadnych złudzeń, że szał marki Orange bezpowrotnie minął i dłużej już ludziom ciemnoty wciskać się nie da. W międzyczasie PLUS robił po prostu swoje: prowadził fajną kampanię reklamową, w swojej ofercie miał (i nadal ma) znacznie tańsze telefony. Jeśli do tego dorzucimy jeszcze ciekawe Taryfy Syberyjskie to trudno się dziwić, że zdetronizował Orange. PLUSOWI pierwsze miejsce należało się od dawna między innymi dlatego, że ma on najwięcej klientów abonamentowych, a patrząc na Orange odnosiło się wrażenie, że cały czas nabija on sobie bazę "martwymi" prepaidami.

  • 0

    24.  2009-02-26 23:35:28

    Łukasz_W: Ja do zasięgu Orange nie mam zastrzeżeń, GSM jest bardzo dobry, a 3G zadowalający. Mam duże zastrzeżenia co do oferty Orange i polityki cenowej tej sieci. Brak otwartości poza sieć, zagmatwana oferta wewnątrz sieci robi swoje, a pozorne ruchy w POP-ie świadczą tylko o tym, że nie ruszają ich setki tysięcy rezygnujących klientów w tym segmencie a stawiają na abonament. Ja na abonament nie zamierzam przechodzić bo w Orange nie jest on dla mnie atrakcyjny, najdrożej poza sieć, a za wszystko inne trzeba właściwie dopłacać poza abonamentem. Jako klient wydający min 50 zł wolałbym na prawdę abo w Erze lub MixPlusa bo dostanę taniej telefon i dość ciekawą ofertę. Z Ery korzystałem ze 2 lata temu przez pół roku i z powodu kiepskiego zasięgu GSM wróciłem do Orange. Widzę, że jednak Era się poprawiła w ostatnim czasie dość mocno i na mapach na BTSsearch pojawiają się realnie działające nadajniki. Moi znajomi potwierdzają dużą poprawę zasięgu GSM i 3G Ery zaraz za pojawieniem się Orange 3G.

  • 0

    25.  2009-02-26 23:37:43

    Łukasz_W: Widzę coraz bardziej, że Orange nie zależy na klientach prepaid, a ja nie chcę się wiązać umową. Przeniosę więc numer do Play za jakiś czas jeśli tylko oferta będzie w miarę ciekawa i trochę środków mi zejdzie z konta (jakoś konto główne mi schodzi szybko, a promocyjne do Orange marnie).

  • 0

    26. ~nick  2009-02-26 23:57:20  host: eid183.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Panie Witucki, z okazji zbliżającego się nowego roku życze panu więcej rozumu niż szczęścia :-D

  • 0

    27. ~nick  2009-02-27 00:16:28  host: eid183.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Miejmy nadzieje że rebranding bedzie oznaczał mozliwość wcześniejszego zerwania bez konsekwencji umowy na neo. Lepiej późno niż wcale. Badani klienci oczywiscie mieli na mysli 8 mega symetrycznie i jako całkowity koszt, bez dodatkowego niepotrzebnego abonamentu telefonicznego.

  • 0

    28.  2009-02-27 00:48:23

    nick: Na wcześniejsze rozwiązanie umowy na Neostradę bym nie liczył. Pod Orange ma przejść biznes. Usług takie ja telefon dla indywidualnych czy Internet dla indywidualnych pozostaną sobie pod marką TP by sobie UKE to kontrolowało, a tym czasie Grupa TP postawi na oferowanie wszystkiego pod marką Orange.

  • 0

    29.  2009-02-27 07:33:06

    "Podczas wczorajszej uroczystej Gali Impactor firma Polkomtel S.A., operator sieci Plus, otrzymała nagrodę polskiego przemysłu mediowego i reklamowego - Impactor 2008 jako Najbardziej Podziwiany Reklamodawca minionego roku. Reklamy Polkomtela są klasą samą w sobie, a reklamy Mix-Plusa czy Muzodajni to prawdziwa ozdoba niejednego breaku,Podczas wczorajszej uroczystej Gali Impactor firma Polkomtel S.A., operator sieci Plus, otrzymała nagrodę polskiego przemysłu mediowego i reklamowego - Impactor 2008 jako Najbardziej Podziwiany Reklamodawca minionego roku. Reklamy Polkomtela są klasą samą w sobie, a reklamy Mix-Plusa czy Muzodajni to prawdziwa ozdoba niejednego breaku"

  • 0

    30. ~mieeetek  2009-02-27 09:17:04  host: 212.160.172.70

    Nie musisz powtarzać, nie nadajesz przez krótkofalówkę ;-)

  • 0

    31. ~wierzacy  2009-02-27 13:29:23  host: ip-62-148-81-71.netia.com.pl

    Sześć lat temu w szkole gdzie chodziła córka rozdawano startery Plusa za darmo o nominale 3zł. Z ciekawości włożyłem tą kartę do telefonu i o dziwo jest czynna, dzwoniłem na inne nr i działa. Takimi metodami jeden operator prześciga drugiego. Brawo za cierpliwość dla plusa: 6 lat.

  • 0

    32. ~wierzacy  2009-02-27 13:37:35  host: ip-62-148-81-71.netia.com.pl

    Żeby nie było, że faworyzuje Orange - jestem w Erze.

  • 0

    33. ~Kopa  2009-02-27 13:45:46  host: dpg243.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale tak szczerze to ten rebranding to naprawdę nic nie zmieni... Może tylko poprawi się jakość a na to chyba wszyscy liczymy?? Przecież Orange Freedom to to samo co neostrada. Więc teraz zmieni się tylko nazwa i miejmy nadzieję jakość.

  • 0

    34.  2009-02-28 11:02:50

    Dopóki Orange nie obniży cen w pre-paidach (oferta abonamentowa jest jeszcze w miarę korzystna) to nie ma co liczyć na powrót do pozycji lidera. Plus cieszy się popularnością ze względu na darmowy numer dostępny w simplusie i mixie, w Orange są tylko pakiety minut pod wybrany numer które i tak w porównaniu do Plusa są mało opłacalne. Cena za minute przeraża, w Heyah jest już 44gr, w Orange nadal na poziomie 65gr.Nawet tak-tak ma taniej.

  • 0

    35. ~Kostuch  2009-03-02 20:00:30  host: 81-dzi-4.acn.waw.pl

    Ale tak zupełnie szczerze musisz przyznać że orange wprowadziło parę pozytywnych rzeczy: multiPOP chociażby. No i ten internet mobilny od nich jest dość dobry. Ja sam używam jak muszę coś na mieście załatwić i nie narzekam na właściwie nic...

Dodaj swoją opinię