Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange: co piąty megabajt w sieci LTE

Orange: co piąty megabajt w sieci LTE

WitekT 12 Lutego 2015 20:15

8 1

Na koniec 2014 roku 613 tys. klientów sieci Orange korzystało z LTE - podała spółka w komunikacie. Transmisja danych generowana w sieci 4G stanowiła w grudniu 18% całości.



Przypomnijmy, że Orange korzysta z sieci LTE w paśmie 1800 MHz budowanej przez T-Mobile. Na koniec 2014 roku w jej zasięgu było 61% Polaków.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: lte | orange | t-mobile

w sumie: 21
  • 2

    2.  2015-02-12 20:28:46

    Gdyby nie T-Mobile mieliby zero pasma LTE.

  • -2

    3. ~  2015-02-12 20:41:07  host: n05-05-07.opera-mini.net

    2, no i jak to sie ma do newsa?
    20% ruchu w LTE to całkiem sporo biorąc pod uwagę stosunkowo niedługi okres działania tej usługi.

  • 1

    4.  2015-02-12 20:41:21

    Taka ciekawostka:
    Średnia prędkość w sieci LTE na podstawie dokumentów wewnętrznych:
    - Orange :: 10 Mbps (znajomy, obsługa klienta Orange)
    - Play :: 24 Mbps (znajomy, obsługa klienta P4)

    Ciekawe jak to wygląda w innych sieciach

  • -3

    5. ~  2015-02-12 20:49:42  host: n05-05-07.opera-mini.net

    4, w Play nigdy nie wyciągnąłem ponad 25Mb w mieście wojewódzkim. Na wsi 3-5Mb więc nie wiem skąd ta średnia 24Mb. Widać inni mają więcej szczęścia.
    W Orange w hspa+ dc mam 20-25Mb

  • 1

    7.  2015-02-12 21:07:24

    Ja na LTE czy to fioletowym czy pomarańczowym wyciągam 10-15 Mb/s. Mam nadzieję, że rozbudują sieć. Wszyscy. :)
    A tak na marginesie: skoro na LTE jest w Orange BL, a każdy sprzęt w automacie łączy się z najwydajniejszą siecią, to czemu się dziwić, że najwięcej danych w LTE leci?

  • 1

    8. ~  2015-02-12 21:24:30  host: 89-65-159-68.dynamic.chello.pl

    7, może dlatego, że nie wszyscy mają sprzęt LTE?

  • 0

    9.  2015-02-12 21:24:40

    Ciekawe, bo ja na zwykłym HSPA wyciągam 8-9mb/s w Plusie w 60-cio tys. mieście. Zależy to od pasma czy raczej od mniejszego obciążenia sieci niż w większych miastach?

  • 1

    10.  2015-02-12 21:28:30

    9: No jak masz w porządku zasięg to i pewnie, że tak. Ja w moim bunkrze mam ledwo jedną kreseczkę, więc i wyniki średnie lekko mówiąc. :)

  • 1

    11. ~  2015-02-12 21:38:54  host: apn-46-215-13-69.dynamic.gprs.plus.pl

    Na mapie orange moje miasto ma pokrycie LTE , a po podłączeniu modemu jest tylko UMTS albo HSPA + , pokazują na mapie coś czego jeszcze nie ma, kłamczuchy.

  • 1

    12.  2015-02-12 21:42:43

    Tylko to LTE działa z prędkością z reguły rzędu 6-10 Mbps download, a upload 5-6 Mbps...

  • -2

    13. ~  2015-02-12 21:47:57  host: agmd72.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #4 (divhashmorex), taka ciekawostka:

    Orange
    http://tlp.is/5e2

    Play
    http://tlp.is/5e3

    Pomiar wykonany we Wrocławiu tym samym modemem, na tym samym serwerze a przekaźniki umieszczone są na tym samym maszcie (jest tam także Plus i Aero2). Z moich doświadczeń wynika, że częściej Orange ma nieco lepsze transfery w LTE niż Play. Różnice niewielkie, ale są.

  • 0

    14. ~testy  2015-02-12 22:09:05  host: 91-225-11-116.laguna.net.pl

    Jedyny test jaki widziałem to z połowy zeszłego roku. http://tlp.is/336
    20 tyś. testów i nie przypuszczałem, że może być taka różnica. Na ówczesne testy Plus grał w innej lidze.

  • -1

    15. ~misk  2015-02-12 22:26:32  host: host-81-190-146-89.olsztyn.mm.pl

    @4, Ciekaw jestem w jakim dziale obsługi klienta ma się dostęp do takich informacji. Pierwszy raz słyszę o publikowaniu tego typu materiałów szeregowym pracownikom. Nie mówiąc już o tym, że u jednego z opów na pierwszej linii od dłuższego czasu nie mamy wglądu nawet w statystyki użytkownika czy sektora. Troszeczkę robi się koszmar przy diagnostyce, ale co tam, obecnie wróżę stopy strat pakietów i pingi z wnętrzności nietoperza.

  • 1

    16.  2015-02-12 23:57:48

    @5, akurat screeny dokumentacji Orange widziałem i mnie zastanawiały, bo prędkości tam podane wydawaly mi się absurdalne jeśli chodzi o technologie. Nie wiem z kiedy te dokumenty. W HSDPA podali średnią chyba 1 Mbps (1 albo 1-2 Mbps, teraz nie chce mi sie szukać), HSPA+ DC jako ~7-8 Mbps, a LTE ~10 Mbps. Dokumentów Play nie widziałem. Bazuje na informacjach znajomej. No przy czym ona niżej jest niż znajomy w Orange (o dość wysokim "skillu" czy jak to się zwie).

  • 1

    17.  2015-02-12 23:59:30

    AD 16, przypominam, dane ŚREDNIE. Wiem, że w Szczecinie w zależności od godziny w LTE mozna osiągnąć 30-40 Mbps, a czasami LTE działa znacznie wolniej od HSPA+ DC (ok. 5-6 Mbps)

  • -1

    18.  2015-02-13 00:00:31

    AD17, tylko pytanie jak liczą te średnie. Znając Playa, to ich metodyka może być bardzo INTERESUJĄCA (like HSPA+ jako 4G)

  • 0

    19.  2015-02-13 01:01:37

    Ja zrobiłem upload swojej chmury 42 GB via Orange LTE. Wieczorem zacząłem rano było skończone. Tyle jeśli chodzi o testy. No i w dziurze wielkiej :) Ustawiłem hotspot przez Tab S 10.5 LTE. Nie twierdzę, że u konkurencji byłoby inaczej :)

  • 1

    20. ~trolololo  2015-02-13 10:41:49  host: stomil-poznan.pl

    sieć play zdecydowanie ma większą prędkość odbioru i wysyłu danych . ORANGE nie ma LTE ....

  • -1

    21. ~Pracownik  2015-02-13 12:18:07  host: public-gprs514545.centertel.pl

    @4, @16, @17: potwierdzone info - bzdury.

  • 1

    22.  2015-02-13 13:29:25

    Jakie LTE ????
    Orange, jakie LTE?

Dodaj swoją opinię