Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange Cloud - bezpłatna chmura dla klientów Orange

Orange Cloud - bezpłatna chmura dla klientów Orange

WitekT 27 Września 2013 11:19

12 5

Potwierdziły się informacje TELEPOLIS.PL sprzed miesiąca. Klienci Orange mogą od dzisiaj korzystać z usługi Orange Cloud - wirtualnego dysku w chmurze. Orange to jedyny operator telekomunikacyjny, który daje klientom nawet 5 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej oraz darmowy transfer danych w obie strony (do i z chmury).

Zobacz: Orange rusza z chmurą.

Orange Cloud to usługa udostepniająca użytkownikom wydzieloną, bezpieczną przestrzeń dyskową umieszczoną w sieci - w tak zwanej wirtualnej chmurze, z którą można się łączyć za pomocą komputera, tableta czy smartfona z mobilnym lub stacjonarnym dostępem do internetu.




Każdy użytkownik Orange Cloud ma do dyspozycji własny obszar dysku, do którego dostęp jest chroniony indywidualnym hasłem. Dzięki temu może na nim bezpiecznie przechowywać dowolne pliki - zdjęcia, filmy, muzykę i dokumenty a w razie chęci także dzielić się nimi z rodziną i przyjaciółmi, udostępniając im wybrane zasoby poprzez portale społecznościowe lub e-mail.

Usługa umożliwia również tworzenie i przechowywanie kopii zapasowych kontaktów, kalendarzy i innych ważnych informacji zapisanych w smartfonach czy tabletach. Dzięki temu nawet w przypadku uszkodzenia czy utraty urządzenia, cenne dane można natychmiast odzyskać z kopii przechowywanej w Orange Cloud, niezależnie od miejsca w którym się przebywa.

Orange Cloud jest dostępny w trzech opcjach:
  • 5 GB przestrzeni dyskowej oraz bezpłatny transfer danych z i do chmury - dla klientów abonamentowych usług mobilnych Orange oraz Neostrady i pakietów z Neostradą,
  • 1 GB przestrzeni dyskowej oraz bezpłatny transfer danych z i do chmury - dla klientów usług mobilnych w ofercie Orange na kartę,
  • 1 GB przestrzeni dyskowej - dla pozostałych klientów Orange oraz użytkowników nie będących klientami Orange.

Klienci usług mobilnych Orange, którzy potrzebują większej przestrzeni dyskowej mają dodatkowo do wyboru pakiety płatne, z których mogą korzystać w formie miesięcznego abonamentu:
  • 10 GB - 4,99 zł,
  • 25 GB - 12,90 zł,
  • 50 GB - 22,90 zł,
  • 100 GB - 44,90 zł.

Aby skorzystać z Orange Cloud, wystarczy mieć aktywne konto na portalu orange.pl i aktywować usługę na stronie www.orange.pl/cloud.

Źródło tekstu: Orange, wł     

Dodaj do:

Tagi: orange | orange cloud

w sumie: 48
  • 0

    29. ~Ola  2013-09-27 13:40:43  host: 212.160.172.70

    Aplikacja na IOS jest jeszcze niedostępna, będzie dostępna wkrótce

  • 0

    30. ~HD  2013-09-27 13:54:07  host: 89-71-32-107.dynamic.chello.pl

    W Dropboxie mamy darmowe 2GB z możliwościa powiekszenia o kolejne kilkanaście za polecanie go innym uzytkownikom itp. a 100GB kosztuje 32 zł/ms a przy opłaceniu z góry na rok cena miesięczna wyniesie ok. 27 zł. Google drive zapewnia 5GB bezpłatnie a 100GB kosztuje 16zł. Także niewiem z czym ORANGE tutaj wyjeżdża...

  • 1

    31.  2013-09-27 13:56:14

    @30 Darmowy transfer to cały sens tej usługi.

  • 0

    33. ~jo  2013-09-27 14:28:27  host: 178-37-87-54.adsl.inetia.pl

    a może by dał darmowy numer jak padnie telefon badz internet stacjonarny na to go nie stac!!!!!!

  • 0

    34.  2013-09-27 14:28:34

    Da sie jakos zabezpieczyc w tym logowanie? W Google'u chwale sobie mozliwosc korzystania z tokena czy hasel SMS przy kazdym logowaniu.

  • 0

    35. ~KDT  2013-09-27 14:43:13  host: 89-74-168-35.dynamic.chello.pl

    @semprini - proszę zacytować tą niby darmowość transferu dla opcji 5/1GB, bo jak dla mnie jak wół napisali w &4 pkt.3 i 4, że jest darmowa tylko dla opcji płatnych.

  • 0

    36. ~krupi  2013-09-27 14:59:43  host: 212.160.172.70

    http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/1991775/4079156784.pdf Regulamin Promocji usługi ?Orange Cloud? ?Bezpłatny transfer dla klientów Sieci mobilnej Orange?

  • 0

    37. ~  2013-09-27 15:05:50  host: v45-15.opera-mini.net

    @30 masz jakieś nieaktualne informacje, dysk google ma za darmo 15 GB, Box ma za darmo 15 GB, Skydrive ma za darmo, Skydrive 7 GB, tylko dropbox zostaje w tyle, o ile nie masz jakichś promocji.

  • 0

    38. ~Ja  2013-09-27 15:15:16  host: cku197.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Transfer jest bezpłatny dla KAŻDEGO: http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/1991775/4079156784.pdf

  • 0

    39. ~;o oszaleli ?  2013-09-27 15:53:56  host: apn-77-113-112-232.dynamic.gprs.plus.pl

    Opłata za transmisję danych zostanie również pobrana w przypadku udostępniania przez użytkownika danych przechowywanych na koncie Orange Cloud za pośrednictwem portali społecznościowych lub poczty elektronicznej. Co to onacza? udostepnie plik sasiad pobierze i mam za to placic? hahaha

  • 0

    40. ~KDT  2013-09-27 16:17:59  host: 89-74-168-35.dynamic.chello.pl

    OK, w regulaminie PROMOCJI napisali, że do odwołania transfer jest darmowy dla wszystkich. I teraz konia z rzędem temu, kto zgadnie, kiedy to odwołają i czy w ogóle, bo konkurencja przyciśnie???

  • 0

    41. ~Ja  2013-09-27 18:08:21  host: cku197.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przesłałem właśnie testowo kilka plików przez WIFI - bez problemów. Przesłałem przez dane pakietowe - przy jakiś 80-90% występował błąd sieci... Ale transferu nie zjadło.

  • 0

    42. ~daro  2013-09-27 19:54:26  host: public-gprs136569.centertel.pl

    ta usługa chyba rzeczywiście jest darmowa bo .... nie można jej aktywować, ale przepraszają...

  • 0

    43.  2013-09-27 22:46:48

    U mnie bez problemu. aktywowałem i zainstalowałem na swoim samsungu galaxy s3

  • -1

    44.  2013-09-28 12:21:38

    TO poszaleli aż 1GB dla tych na kartę, raczej nie skorzystam gdyż od Microsoftu mam 25 GB bezpłatnie :D

  • 0

    45. ~User8888  2013-09-28 13:01:26  host: awy114.internetdsl.tpnet.pl

    Pakiet 5GB aktywowany na PC i NoteII :-)

  • 0

    46. ~User8888  2013-09-28 13:32:15  host: awy114.internetdsl.tpnet.pl

    Opcję 5GB aktywowałem bezpłatnie, aplikacja na Androida wygląda ciekawie, strona www na PC jako tako ;) Przy wyłączonej opcji automatycznej synchronizacji nie zawsze zsynchronizuje wszystkie elementy po ręcznym uruchomieniu "Odśwież" w aplikacji. Do szybkiego przenoszenia danych między telefonem a PC wolę jednak dysk Google.

  • 0

    47. ~  2013-09-28 14:18:34  host: 212.160.172.70

    na uwage zasługuje fakt, że mozna kopiowac kontakty z telefonu, super :-)

  • 0

    48. ~krawiec87  2013-09-28 17:26:49  host: 5.174.44.112

    Pomarańczowa chmura. Oto właściwa nazwa usługi.

  • 0

    49. ~  2013-09-28 19:38:48  host: apn-95-41-31-214.dynamic.gprs.plus.pl

    skydrive dziala lepiej ;p w zasadzie najlepiej dziala SVN :)

Dodaj swoją opinię