Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange chroni klientów przed luką w Androidzie

Orange chroni klientów przed luką w Androidzie

orson_dzi 24 Września 2015 15:21

16 2

Orange skanuje wiadomości MMS w celu uchronienia użytkowników smartfonów z Androidem przed ew. atakami hakerskimi.



Stagefright, to odkryta przed kilkoma tygodniami luka w systemie Androida, które zmusiła producentów sprzętu, jak i same Google, do konieczności przeprowadzania częstszych aktualizacji zabezpieczeń w swoich urządzeniach.




Zobacz: Blisko miliard telefonów z Androidem do zhakowania jednym MMS-em
Zobacz: Android - comiesięczna aktualizacja zabezpieczeń systemu
Zobacz: LG też będzie aktualizować zabezpieczenia w smartfonach

Luka w systemie powoduje, że zwykły MMS zawierający specjalnie przygotowany plik wideo może doprowadzić do przejęcia kontroli nad urządzeniem przez osobę trzecią. W celu zapobiegnięciu takiej sytuacji Orange skanuje wiadomości MMS pod kątem ew. prób zainfekowania urządzeń. Operator korzysta z tego rozwiązania od wielu lat, a ostatnio przeprowadzone testy potwierdziły jego skuteczne działanie w przypadku luki Stagefright.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: stagefright | orange

w sumie: 16
  • -3

    1. ~f643  2015-09-24 15:35:28  host: 212.160.172.83

    Potwierdzam.

  • 2

    2. ~v  2015-09-24 15:35:49  host: vpn365.xyz

    Permanentna inwigilacja. Tyle w tym temacie

  • 0

    3.  2015-09-24 15:39:07

    hmm czyżby to dlatego, nic nigdy nie działa tak jak trzeba w Orange? Awarie za awariami, awarie poganiają...

  • 0

    4.  2015-09-24 15:56:15

    Nie ma co się obrażać, że ktoś nasze wiadomości skanuje. Praktycznie od wielu lat tak jest z wiadomościami e-mail, więc dlaczego nie MMS. Brawo dla Orange, szkoda tyko, że to operator musi wyręczać producentów smartfonów.

  • 1

    5.  2015-09-24 16:29:09

    ręce opadają czytając niektóre komentarze. W skrócie : firma A zrobiła dziurawy system, firma B postanowiła więc zabezpieczyć swoich klientów przed wykrytą luką. A tutaj widzę komentarze, że przez to firma B jest zła. Potem się człowiek dziwi, jak za granicą słyszy żarty o Polakach, że to idioci i nadają się jedynie do pracy fizycznej. Niektórzy pracują tutaj na ten tytuł bardzo intensywnie ;-(

  • 1

    6. ~f643  2015-09-24 16:43:54  host: 212.160.172.83

    Widać że zadowolony klient Orange na tym portalu zawsze musi zostać zminusowany. A myślałem że klakierzy "jedynego słusznego opa" już dawno poszły do szkoły.

  • -6

    7.  2015-09-24 16:56:03

    Orange skanuje,Google skanuje,jak masz chiński telefon,Chińczycy skanują.I co z tego wynika ?

  • 0

    8.  2015-09-24 16:59:51

    2 - korzystam wyłącznie z legalnego oprogramowania, korzystam wyłącznie z legalnych treści... Ale mimo tego, kiedy wysyłam własne treści, przygotowane z wykorzystaniem legalnych narzędzi - do kogoś posiadającego skrzynkę pocztową w domenie gmail.com, bardzo często otrzymuję zwrotną wiadomość, że w treści wiadomości jest załącznik, naruszający prawo jakiegoś tam stanu, i jeśli nie chcę ryzykować mogę ponownie wysłać te wiadomość, ale usuwając załącznik. Jeśli tego nie zrobię, narażam się na pozew ;-)

  • 2

    9. ~dav  2015-09-24 17:08:24  host: host-52-67.compi.net.pl

    już dawno Google załatało tą dziurę, od miesiąca mam bezpiecznego Nexusa...

  • 0

    10.  2015-09-24 17:20:16

    @10 Niestety producenci się ze swoimi modelami nie spieszą, nie mówiąc już o kilkuletnim sprzęcie, którego wsparcie dobiegło końca.
    Dobry ruch ze strony Orange, fajnie jakby podali jak często wyłapują takie spreparowane MMSy.

  • 2

    11. ~  2015-09-24 19:03:59  host: public-gprs352793.centertel.pl

    @wlo, jakie są to treści? Korzystam z gmaila jeszcze od czasów, gdzie rejestracja była tylko za zaproszeniem i nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Jedynie pliki exe nie przechodzą ze względu na politykę bezpieczeństwa.
    @3 tylko Play, ktory działa beznadziejnie w Warszawie, a w centrum to cześciej nie działa, niż dziala. To jest dopiero wstyd.

  • -1

    12.  2015-09-24 19:34:41

    11 - dokumentacje głównie - w różnych formatach ("rozszerzeniach"), ale i schematy, rysunki/plany... Pakuję (a jakże - legalnym, opłaconym winzipem) pliki, wtedy mniej się czepia. Ale też potrafi pyskować. Na szczęście po wysłaniu odbiorcy takiego komunikatu, zwykle podają "normalny" adres e-mail. I przynajmniej w korespondencji ze mną go już potem używają. Ja sam używam komercyjnej skrzynki (trzech w zasadzie, bo jednej prywatnej i dwóch firmowych) pocztowej.
    Przyznać musze, ze od pół roku, może roku, nie dostałem takiego komunikatu. Ale też może ze 4 razy wysyłałem na pocztę gmail materiały - ludzie rezygnują, albo podają mi inne...

  • 2

    13. ~  2015-09-24 19:58:37  host: public-gprs352793.centertel.pl

    Wlo, a jak sobie Twoje skrzynki radzą ze spamem? Moim zdaniem to najwieksza przewaga gmaila. Żadna moja skrzynka tak dobrze nie filtrowana spamu, a uzywałem najpopularniejszych darmowych rozwiązań, jak i pare skrzynek na firmowych serwerach (spamassassin radzi sobie słabo).

  • 0

    14. ~  2015-09-24 20:01:14  host: public-gprs352793.centertel.pl

    No i duży plus to dwuskładnikowe uwierzytelnienie, jak i automatycznie oznaczanie wiadomości wg kategori (powiadomienia, oferty, itp.)

  • -3

    15.  2015-09-24 20:02:50

    13 - a to zależy... Co uznajemy za spam ;-)

  • 1

    16. ~  2015-09-24 20:33:50  host: public-gprs352793.centertel.pl