Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange chce być znów liderem

Orange chce być znów liderem

LuiN 27 Października 2009 10:02

0 0

Receptą na słabe wyniki Orange okazać ma się zmiana struktury i zarządzających. Najważniejszy cel to powrót Orange na pozycję lidera rynku mobilnego w ciągu jednego roku - dwóch lat. Taką przyszłość rozrysował w wywiadzie dla Dziennika Gazeta Prawna Mariusz Gaca, nowy prezes Centertela.

Gaca nie chce by Orange jedynie kopiował to, co pokazuje konkurencja. Sukcesu szuka w nieustannym poszerzaniu wachlarza usług i rozbudowie sieci HSPA i CDMA. Zwraca uwagę na to, że klienci w większości nie zmieniają operatora dlatego, że przyciągnęła ich tańsza o parę groszy na minucie oferta, tylko że zostali nieprofesjonalnie potraktowali na infolinii czy w punkcie sprzedaży.

Nowymi rynkami, na które chce trafić Orange są np. usługi telemetryczne, bazujące na komunikacji urządzeń wyposażonych w moduł GSM i moduł pomiarowy - np. GPS. To właśnie na tej zasadzie powstała oferta Autolokalizator.




Budując wizję innowacyjnego operatora, Gaca nie jest póki co zainteresowany ofertą mobilnej telewizji. Propozycja współpracy złożona przez Info-FM-TV nie spełnia oczekiwań biznesowych Centertela. Gaca określił usługę jako nowoczesną, ale niszową i wymagającą wysokich subsydiów na telefony.

Prezes Centertela liczy na to, że rynek nieco odbije się w przyszłym w 2010 roku po tegorocznym "tąpnięciu MTR-ów", gdzie to stawki spadły o 70%. Największej dynamiki spodziewa się na rynku transmisji danych, choć i tu trend powoli wyhamowuje. Operatorzy będą mocniej inwestowali w rynek postpaid, gwarantuje stabilność przychodów (obecnie ok. połowy przychodów Grupy TP).

Źródło tekstu: Dziennik Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 132
  • 0

    113. ~stary klient orange  2009-10-29 19:06:55  host: 89.161.15.165

    jestem ich klientem od kilku lat /telefon zmieniam po raz 5/ . Ale takiego NIC , zera w ofercie to nie było nigdy. Zawsze przy wymianie otrzymywałem telefon z GÓRKI na rynku np chyba 3 lata temu SE k800i/ dzis po 300 zł na allegro/.i to za 1,22 z vat. A teraz za tyle w ofercie maja nokie E52 i koniec. A inny sprzecik z nowych jest drogi lub niedostepny , lub towaru chwilowo/miesiac/ brak. Czekam szybkich zmian bo pójde do innej sieci.

  • 0

    114. ~przenosze się  2009-10-29 21:59:31  host: dis174.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jestem ich klientem od 3 lat i to było na tyle..przenosze nr do play, wszystko załatwione i jutro ide podpisać umowe. Po pierwsze, zasięg! fatalny, pewnie dlatego, że mieszkam na wsi, ale bynajmniej w play mam full zasięg. Druga sprawa to telefony..w play biore n73 za 1zł na 30zł, a w orange najlepszy telefon jaki mi mogą zaoferować to motorola U3.

  • 0

    115. ~Hemon  2009-10-30 10:11:39  host: dpp201.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @114 jedna rzecz: bynajmniej to nie przynajmniej :D za zł n73, no dobry wybór - telefon ma jakieś 5-6 lat, na aukcjach po 200 zł. Już wolał bym kupić go oddzielnie (jeżeli takie coś ci wystarcza) i starter zamówił ze strony orange za darmo, dlaczego z Orange? Bo przynajmniej będę miał z kim rozmawiać, a nie że mi będą narzekać iż maja do mnie 80 gr za minutę.

  • 0

    116. ~Michał  2009-10-30 13:01:31  host: bfd124.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jeżeli zmienią sieć to będą płacić do wszystkich 29 groszy bez łaski a do ciebie 5 groszy za minutę. Niestety na takich bałwanach bazuje orange

  • 0

    117.  2009-10-30 20:02:15

    N73 do abonamentu? Takiego padła to bym za darmo nie chciał używać.

  • 0

    118. ~emigrant  2009-10-31 09:54:14  host: 212.129.88.49

    a ja mam za dwiedychy darmowe smsy i rozmowy (nielimitowane) w sieci znajdziecie taka oferte u jakiegos polskiego operatora w prepayu

  • 0

    119. ~Wieszak  2009-10-31 10:12:36  host: p4ff01707.dip0.t-ipconnect.de

    A ja z kolei przenoszę się z abo Play do Orange.Dają 150 minut za 55 zł + dwa darmowe pakiety. Minuty w Play przepadają jeżeli niewykorzystane, w Orange nie. Roaming w Play rozliczany jest poza abonamentem, w Orange w abonamencie. Dla mnie to ważne.

  • 0

    120.  2009-10-31 12:17:22

    Jednym z najbardziej opłacalnych telefonów w play jest 6220 chyba 24x50 ,nie opłaca się brać n73 muli muli muli stary staroc i jak dla mnie nigdy nie był dobry (mało ram i muł)

  • 0

    121. ~Q  2009-10-31 22:54:42  host: 9-118.zicom.pl

    na poczatku bylem w erze. po wielu latach mnie wkurzyli brakiem dobrej oferty dla klienta placacego spore rachunki. potem byla idea. 3 lata spooooooooorych rachunkow, kiepskiej obslugi przez telefon w razie W. normlanie szwagier pomagal w tych sprawach ( pracowal w orange ). potem uwiodla mnie poczatkowa oferta Play. za 150 zl do wykorzystania 300zl. w sumie 612 minut do wszystkich sieci i bonus- za 2 minuty z innych sieci przych dostawalem 1 minute na zewnatrz. no i osmielilem sie pojechac na slowacje na sylwestra na narty. w momencie przekroczenia granicy moglem sie dodzwonic tylko na jeden polski numer. i to stacjonarny. od tej pory karta sim lezy nieuzywana a ja wrocilem do ery. hehe nadal place spore rachunki :D ale w cholere rozmawiam i mnie to nie dziwi. nie mam natomiast zadnych, ale to zadnych problemow z polaczeniami w polsce i w roamingu. sredni czas zalatwienia sprawy od A do Z przez biuro obslugi telefonicznej to ok 45 s !!! sprobujcie zadzwonic do PLay i cos sie dowiedziec KONKRETNEGO w tym czasie :) poza tym popatrz na haczyki w reklamach PLay. 3x wiecej a przez lupe zobaczysz, ze to nie na cala umowe :) latwo chwycic na taki haczyk, ale Playowi sie to odbije za 2 lata zgnilym sledziem.

  • 0

    122. ~Wieszak  2009-10-31 23:24:53  host: p4ff01707.dip0.t-ipconnect.de

    No właśnie 3x więcej przez pierwszy rok... w drugim roku więc albo zmieniamy swoje przyzwyczajenia na minus ograniczając gwałtownie rozmowy, albo płacimy znacznie ponad kwotę abonamentu, czyli pewnie znacznie więcej niż byśmy chcieli. Nie wchodzę w to.

  • 0

    123. ~przenosze się  2009-10-31 23:57:41  host: djj84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Nawiązanie do 114 Rzeczywiście, n73 to stary telefon. Zdecydowałem się na w910i za 70zł. Na allegro nawet za 600zł nowe wiara kupuje, więc nie gadajcie, że nie opłaca się telefonów brać w play :) Jak głównie przechodze z powodu kiepskiego zasięgu (mieszakam poza miastem) a w dodatku dają mi przez kolejne 3 miesiące +30zł. 29gr za min, do mnie też. Nic tylko brać :)

  • 0

    124. ~4x4  2009-11-01 08:57:22  host: public31845.xdsl.centertel.pl

    IDEA - wróć! bo z tym Orżnąć to co najwyżej rzeczownik LADDER insted of leader:-D))) przebijanie się przez ich haki to jak wdrapywanie się po drabinie zamiast wejść po zwyczajnych schodach:( ja już wychodzę z telefonami i netem, nowy rok na ...bez reklamy, ale do pOręcz nie wrócę z moimi pieniędzmi.

  • 0

    125. ~JA  2009-11-02 16:12:48  host: ogr054.multi-play.net.pl

    @122: faktycznie zła oferta - lepiej byłoby w 1-ym roku 166 minut/m-c i się przyzwyczaić by w 2-gim roku też było 166 minut/m-c. Po co kumu dodatkowe 332 minuty w tym pierwszym roku każdego miesiąca? Ech...

  • 0

    126. ~Robek  2009-11-02 17:04:59  host: 89.231.13.86

    Od pół roku jestem w play (poprzednio orange). Ogólnie sieć spoko poza zasięgiem, niestety w mniejszych miejscowościach trzeba ustawiać sobie reczne wybieranie sieci a następnie infrastrukturę PLUSA. Moim zdaniem aby orange choć troszeczkę dorównało playowi powinno poczynić następujące kroki: 1. Przy doładowaniu za 25zł, ważność konta 2 miesiące + 100 darmowych smsów do wszystkich sieci i 100 do orange. 2. Pakiet internetowy 100MB/5zł ważny 30dni. 3.Doładowanie 50zł, ważność pół roku, 250sms do i poza sieć orange. itd. 4.Standardowa cena za sms/10gr, min/30gr Przy takich warunkach mogę sie zacząć zastanawiać nad powrotem do orange. Niestety znając poczynania tej sieci takich cen możemy spodziewać się dopiero za kilka lat co na pewno nie przyczyni się do wzmocnienia pozycji na rynku telekomunikacyjnym.

  • 0

    127. ~maras  2009-11-04 00:33:51  host: 85.219.234.17

    Od zawsze miałem numer w Orange. Jednakże ostatnio z zasięgiem, gdzie mieszkam jest fatalnie. Czyzby zmniejszyli moc nadajników? Bo w chwili obecnej to muszę wychodzić na balkon, żeby sobie nieprzerwanie porozmawiać. Inaczej tnie, albo gubi zasięg. Telefon sprawny, próbowałem 3 słuchawki, zresztą sąsiedzi moi też są wściekli z tego powodu. Czyżby przyszedł czas przeniesienia numeru?

  • 0

    128. ~qr  2009-11-04 08:01:49  host: 77-254-34-64.adsl.inetia.pl

    orange zawsze mialem jako podstawowy, jako drugi sie przewinal heya i play (aktualnie) - nigdy nie myslalem by zrezygnowac z orange, przy rozsadnym doladowaniu mozna naprawde obnizyc sobie dobrze koszty w orange;) pzdr powodzenia pomaranczo ;]

  • 0

    129. ~  2009-11-05 23:40:29  host: public29434.xdsl.centertel.pl

    chyba w robieniu kiełbas

  • 0

    130. ~opjut  2009-11-06 15:57:56  host: dqd143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja dzięki temu że odkryłem populację, mam taniej aktywowane pakiety... w sumie to 2 złote różnicy ale zawsze trochę mniej...

  • 0

    131. ~fuj  2009-11-06 17:20:52  host: 94.254.159.165

    chcieć to sobie może :)

  • 0

    132. ~monika  2009-12-22 10:59:43  host: evdo-78-30-97-73.subscribers.sferia.net

    Ani ja ani mój mąż do tej pory nie dostaliśmy powitalnych punktów orange payback, którymi się tak chwalą - a zarejestrowaliśmy się na początku października... Orange już od ponad m-ca twierdzi, że pracuje nad usuwaniem opóźnienia... I wysyła raz po raz generyczne mejle, że mi dziękują za zainteresowanie payback i że pracują nad problemem. Same problemy biedaki mają. Żenujący poziom komunikacji i usług. Jak tylko będę miała okazję, przechodzę do playa. Orange to jeden wielki badziew i same problemy.

Dodaj swoją opinię