Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange blokuje SMS-y na zbyt krótkie numery w ofertach na kartę

Orange blokuje SMS-y na zbyt krótkie numery w ofertach na kartę

Piszemy o tym pierwsi orson_dzi 18 Maja 2015 21:00

13 2

Od 18 maja klienci ofert na kartę Orange zostali objęci blokadami na wysyłanie SMS-ów na numery zawierające prefiks "0" lub mające mniej niż dziewięć znaków.






Sieć nadal będzie pozwalać wysyłać SMS-y na:
  • 9-cyfrowe numery komórkowe i stacjonarne poprzedzone numerem kierunkowym,
  • 9-cyfrowe numery poprzedzane prefiksem międzynarodowym (np +48 do Polski),
  • numery sieci zagranicznych poprzedzone prefiksem międzynarodowym, innym niż +48,
  • numery skrócone, niezbędne do włączania usług lub korzystania z usług Premium Rate.

W zależności od modelu telefonu, na ekranie pojawi się komunikat o nieudanej próbie wysłania SMS-a. Klienci oczywiście nie zostaną obciążeni za nieudane próby wysłania wiadomości.

Wprowadzenie blokad było możliwe dzięki migracji klientów na nową platformę SMS. Ich uruchomienie ma na celu zapobiec narażaniu klientów na niepożądane koszty wysyłania wiadomości na numery o niestandardowej długości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: orange

w sumie: 23
  • 2

    4.  2015-05-18 21:23:47

    Hmmm... A jakie to oprócz złodziejskich premium rate są tymi "złymi"? Może ktoś mi podać jakiś przykład?

  • -1

    5. ~nick  2015-05-18 21:24:43  host: user-109-243-184-67.play-internet.pl

    ehhh nie doczytalem sms premium zostaja :D

  • 0

    6.  2015-05-18 21:29:22

    @2 Poprawione

  • -2

    7. ~mirekb  2015-05-18 21:50:30  host: apn-95-41-20-218.dynamic.gprs.plus.pl

    1 co robie to blokada uslug premium voice/sms/sms poprzez bok/net..dobrodziejstwa cyfrowego swiata pozwalaja orange komunikaowac takie info jako.szkoda ze nie jest to snandardem u 4mno/mvno

  • -2

    8. ~bodziofoto  2015-05-18 22:16:34  host: 46.151.136.135

    ciekawe czy obejmuje to również abonentów nju..

  • 0

    9. ~pabloki  2015-05-18 22:49:17  host: user-46-113-58-62.play-internet.pl

    gdzie tu logika? prefix 0 lub mniej niż 9 cyfr ale premium rate zostaje . nr premium maja mniej znaków i zostają. nie znam nr premium rozpoczynajacych sie o cyfry 0.

  • 1

    10. ~  2015-05-18 22:51:40  host: user-46-113-203-254.play-internet.pl

    1. Jakie to są wg Orange złe numery (oprócz premium-rate)
    2. Dlaczego blokada nie objęła ofert abonamentowych (abonent ma zwykle więcej "do stracenia" niż użytkownik prepaid)?
    3. Nie lepiej byłoby wprowadzić np. domyślną blokadę premium albo samych prenumerat SMS/MMS (możliwą do wyłączenia przez Orange Online, konsultanta BOK albo w salonie)?

  • 0

    11. ~@10  2015-05-18 23:09:36  host: 78.133.137.186

    Nie, prawo telekomunikacyjne wymaga by operator świadczył wszystkie usługi przewidziane w cenniku chyba że klient chce by było inaczej

  • 0

    12. ~Andy  2015-05-18 23:16:56  host: public-gprs515225.centertel.pl

    Czy może ktoś wyjaśnić o jakie konkretnie numery tu chodzi?

  • 0

    13. ~qaz  2015-05-18 23:36:00  host: public-gprs515060.centertel.pl

    0700880...

  • 0

    14. ~Przemix  2015-05-19 00:46:48  host: adjh83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A 0048?

  • 0

    15. ~112  2015-05-19 02:31:36  host: 213.16.86.179

    112

    jakies 30 tts glupic wysyla miesiecznje na ten nuner

  • 0

    16. ~112  2015-05-19 02:31:38  host: 213.16.86.179

    112

    jakies 30 tts glupic wysyla miesiecznje na ten nuner

  • 0

    17. ~sxs  2015-05-19 07:24:16  host: 81.26.31.253

    Hmm...a może to oznacza koniec doładowanych gigabajtami kart Orange Free na Allegro ???

  • 0

    18.  2015-05-19 10:22:35

    @14
    00 jest 'czytane' jako +, więc też będzie działać.

  • 0

    19. ~Coxxi  2015-05-19 10:55:41  host: 89-65-220-61.dynamic.chello.pl

    Chcę wysłać SMS-a na numer 7126 "pomagam" i nie mogę. Orange to PO.... sieć jak i nju, okradli mnie wyłączając kartę gdzie konto było bezterminowe, takiego dostałem SMS,a. Miałem tam 50zł

  • 0

    20.  2015-05-19 15:02:08

    No to użytkownicy ofert na kartę Orange nie mogą teraz wysłać wiadomości np. do RMF FM (3001, 3002, 3322). Jakaś firma ubezpieczeniowa miała czterocyfrowy numer zaczynający się od 4. Być może widziałem kiedyś numer zaczynający się od 2. Widziałem w ciągu ostatnich 10 lat co najmniej kilkanaście czterocyfrowych numerów służących tylko do odbierania wiadomości (3XXX, 4XXX i być może 2XXX), a wysłanie na nie wiadomości zawsze kosztuje tyle samo, ile wewnątrz sieci, a jeżeli ma się darmowe smsy, to wiadomość wysłana na taki nietypowy numer również jest darmowa.

  • 0

    21. ~hens  2015-05-20 11:05:12  host: 46.238.221.17

    @ guregori
    Wysłać mogą, nie mogą jedynie przyjąć SMSa który powoduje obciążenie konta. (nie zamierzoną płatność).

  • 0

    22. ~***  2015-05-21 17:01:21  host: 91-233-158-251.interkonekt.pl

    Dziadostwo

  • 0

    23. ~wkurzony Orangem  2015-05-26 02:51:38  host: D.C.B.A-nia.romaninternet.com

    To jakaś masakra. Nic nie działa. Myślałem, że mi baza SMS padła w iPhone. Straciłem cały dzięń na grzbaniu w telefonie bo dziady nawet SMS nie wysłali, że coś zmieniają. A 3 dni temu doładowałem NJU na kartę za 200 zł. Jednak z Orange trzeba trzymać się jak najbardzije z daleka. Tyle godzin straconych przez tą dziadowską firmę. I dalej nie mogę wysłać żadnego SMS. Żadnego ! Zmieniłem kartę w telefonie na Play (tak się zorientowąłem, że to wina operatora) i wszystko pieknie działa. Wydzwonę te 200 zł i rezygnuję z tego burdelu.

Dodaj swoją opinię