Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange: Alcatel dostarczy rozwiązanie streamingu video

Orange: Alcatel dostarczy rozwiązanie streamingu video

sirmark 5 Maja 2004 12:40

0 0

Alcatel poinformował o dostarczeniu Orange France, czołowemu operatorowi telefonii komórkowej we Francji, zintegrowanego rozwiązania kompleksowego, które umożliwiło wprowadzenie do istniejącej sieci GSM/GPRS nowej usługi - Orange World Video, pierwszej we Francji usługi wideo przez telefon.

Dzięki rozwiązaniu dostarczonemu przez Alcatel, Orange France oferuje abonentom usługi GPRS dostęp do zwiastunów filmów wideo, wideoklipów, sportowych transmisji na żywo, muzyki, filmów i programów telewizyjnych.

Alcatel zapewnia pełną integrację i obsługę strumieniowej transmisji wideo. Rozwiązanie Alcatela łączy serwer obsługujący transmisję strumieniową PacketVideo Network Solutions, filii Alcatela, system zarządzania transmisją wideo na żywo i na żądanie firmy AtomiZ Media K Factory oraz platformę do transmisji danych audio i wideo dostarczoną przez firmę CVF, należącą do France Telecom.
Niniejszy projekt integracyjny został zrealizowany w rekordowo krótkim czasie przez firmę Alcatel we współpracy z zespołami CVF i AtomiZ. Potwierdza to możliwości i efektywność Alcatela w dziedzinie integracji usług mobilnych dla użytkowników.

Kontrakt jest efektem dokonanego przez Orange Group wyboru rozwiązania PacketVideo Network Solutions do świadczenia mobilnych usług audio i wideo na terenie Europy. Rozwiązanie to zostało włączone przez firmę Alcatel w pakiet usług 3G dla użytkowników, zaprojektowany i zainstalowany przez Alcatela dla potrzeb eksperymentalnej sieci UMTS firmy Orange we Francji.

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-108-238.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet