Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange: 83 smartfony w cennikach

Orange: 83 smartfony w cennikach

LuiN 15 Marca 2011 10:36

0 0

W IV kwartale 2009 roku smartfony stanowiły 7% sprzedanych przez Orange telefonów, rok później już 22%. W ofercie sieci są obecnie 83 modele smartfonów, a ich sprzedaż stale rośnie.

Zdaniem rzecznika Grupy TP, Wojciecha Jabczyńskiego, 2011 roku stać będzie pod znakiem upowszechniania się smartfonów. Jak zauważa, klienci coraz chętniej korzystają z zaawansowanych funkcji swoich "mądrzejszych" telefonów.




Dla klientów oznacza to [korzystanie ze smartfonów, przyp. red.] łatwiejszy kontakt, pracę, czy rozrywkę, a dla operatora wyższe ARPU. Zysk dla obydwu stron, dlatego firmy będą coraz mocniej promować smartphone`y. (...) dla Orange jednym z priorytetów jest rozbudowa 3G i HSPA+DC, by poprawić komfort korzystania ze smartphone`ów, laptopów, tabletów i nadążyć za rosnącą lawinowo transmisją danych - pisze na swoim blogu Wojciech Jabczyński.

Źródło tekstu: Grupa TP     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 2

    1.  2011-03-15 11:08:14

    Podawali że mają 10% smartfonów czyli reszta pewnie 2G. Gdzie ta jakość ? Raczej zaścianek telekomunikacyjny ze starymi telefonami. Jak się sprzedawało zaawansowane telefony z 1000 zł. drożej niż najtańszy Play to i nadajników 3G trzeba mniej niż konkurencja jak i nie ma sensu dawać tanich pakietów internetowych. Jabczyński wiedział co mówi.

  • -1

    2. ~hantel  2011-03-15 11:17:41  host: dpp99.neoplus.adsl.tpnet.pl

    TomekO: o czym Ty piszesz? Porownaj ceny teraz telefonow najtanszego playa (np. motoroli defy czy samsunga galaxy s) w wyzszych abonamentach. Co do procentowego udzialu sprzedazy smartphonow, to ciezko powiedziec, skoro nie mamy z czym porownac. Choc 22% brzmi niezle.

  • 1

    3.  2011-03-15 11:43:21

    a kiedy mozna sie spodziewac jakis nowych taryf abonamentowych dla klientow indywidualnych?

  • 1

    4. ~aaaaaaaaaa  2011-03-15 11:47:45  host: 87-206-235-19.dynamic.chello.pl

    no cóż. taka polityka Orange telefony podzielili na 3 grupy wiekowe: delfin=rozmowy=osoby starsze, pelikan=smsy=młode, pantera=internet=średnie. Z jednej strony fajnie, że można se wybierac 3 różne konfiguracje, ale nie ma typowej klasy średniej, z abo ~50zł. Więc co się dziwić że oferta tak naprawde jest skierowana do starszych osób, czyli nie potrzebujących smarta.

  • 0

    5. ~  2011-03-15 11:48:26  host: iri138.internetdsl.tpnet.pl

    pewnie za rok, zmieniły się w tamtym roku więc tak szybko się nic nie zmieni :(

  • 0

    6.  2011-03-15 12:04:10

    @2 hantel mówię o sytuacji na przełomie 4 lat. Obecnie się to wyrównało a raczej wyrównało do Playowego poziomu. Orange podawało że ma bodaj 1,5 mln. smarfonów. Teraz ruszyli ze sprzedażą to i pewnie sieć rozbudują ?

  • 0

    7.  2011-03-15 12:19:56

    Panowie, zapominacie o szczególe p.n. "definicja smartfonu". Może się okazać że Orange za smartfon uznaje coś, czego my byśmy żadną miarą za smartfon nie uznali. No i istotna jest też kwestia tego jak nowe (a raczej jak stare), czy jakiej klasy te smartfony są/będą..

  • 0

    8. ~micho  2011-03-15 12:22:29  host: 205.217-171-48.tkchopin.pl

    w htc są zaj smartfony tylko większość nie ma videorozmów jedyny wypasiony co ma full i videocall to htc incredible s tylko że on kosztuje ponad 2 tys. zł ...

  • 0

    9. ~  2011-03-15 12:23:56  host: t19-15.opera-mini.net

    Moda na smartfony..znajomi,młode osoby,biorą i klną..bo zamula,bo skomplikowany itp..

  • 1

    10.  2011-03-15 13:02:30

    a co z klientami, którzy nie potrzebują i nie chcą samartfonów i tel. dotykowych ? Są osoby, które chcą telefon ze standardową klawiaturą, bez wodotrysków, ale za to z dobrą baterią i w dobrej obudowie, o eleganckim wyglądzie. W pogoni za tymi nowościami producenci zapomną niebawem i tym do czego służy niektórym telefon. Jestem jedną z tych osób, które telefonu używają do dzwonienia, wszystkie dodatki mogą dla mnie nie istnieć, wymagam dobrego wykonania, metalowej obudowy w klasycznym stylu, dobrej baterii, w chwili obecnej mam Nokię 6700 Clasic i ten fon spełnia wszystkie moje potrzeby w 100%, za wyjątkiem baterii, mogło by być lepiej, ale nie narzekam. Nie wiem co będzie jak przyjdzie czas wymiany, nie widzę na chwilę zamiennika i boję się że będę skazany na jakiś plastikowy, dużo gorzej wykonany model. Aż się tego boję, no ale nie będę się na chwilę obecną tym martwił, gdyż wyrosłem już imponowania wszystkim jaki to mam super telefon.

  • 0

    11. ~sloneczko  2011-03-15 16:44:01  host: etr.net.pl

    ubezpieczenie lapto mam pytanie, czy ubezpieczenie wprowadzone przez Orange obejmuje wszystkie smartphone-y? Czy tylko wybrane? pa?

  • 0

    12. ~M  2011-03-15 17:07:11  host: 62.244.159.62

    Ubezpieczenie obejmuje wszystkie telefony w orange. Nie tylko smartphone-y

  • 0

    13. ~Tomek  2011-03-16 00:14:15  host: public45261.xdsl.centertel.pl

    Hmm... Najbardziej wkurzajace jest porownywanie wszystkiego do Play... Znowu. Moge sie obiektywnie wypowiedziec na temat jakosci uslug no i Play.. hmmm. Jak ktos ma to wie. Nie bede nic dodawal. Siec 4G? Niech najpierw zajma sie polaczeniami glosowymi tak aby dalo sie rozmawiac. Jesli chodzi o Orange to nie narzekam na jakosc. Podobnie w Polkomtelu. A @krzyno? nie wiem o co ci chodzi. Jak chcesz miec telefon do rozmow to polecam stary are dobry 6310i. Tego telefonu doslownie nic nie zabije a do rozwawiania nie ma jepszego... bateria tez killer. Wiem bo mam od 7 lat...

  • 0

    14.  2011-03-16 12:53:17

    Tomek - mówisz o prehistorii, 6310i to dobry fon, ale zejdź na ziemię, to fon którego nie dostaniesz jako nówki, no i troszkę zbyt duży już jest jak na obecne warunki i porównanie, napisałem że mam 6700 classic i mi wystarcza. A nokia nie popełni już takiego błędu jakim było wyprodukowanie 6310 bo na czymś trzeba zarabiać, a nie dać klientowi produkt, który mu będzie b. długo służył.

  • 0

    15. ~sloneczko  2011-03-16 16:31:04  host: etr.net.pl

    @M, dzieki! a wiesz może kto jest ubezpieczycielem, jaka firma?

Dodaj swoją opinię