Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange - 450 MHz jest za drogie

Orange - 450 MHz jest za drogie

orson_dzi 14 Października 2016 10:11

9 4

Prezes Orange Jean-François Fallacher, w wywiadzie dla TELKO.IN powiedział, że cena za częstotliwość 450 MHz jest za wysoka.



Przypomnijmy, że UKE zaproponowało Orange przedłużenie rezerwacji częstotliwości 450 MHz na kolejne 15 lat za 115,5 mln zł.




Zobacz: UKE będzie chciał 115 mln zł za przedłużenie Orange 450 MHz

Orange nie zgadza się z wyliczoną ceną, podważając wycenę biegłego UKE. Operator nie wie jeszcze czy przystanie na warunku Urzędu, o czym mówi prezes Orange:
Nie podjęliśmy jeszcze decyzji w sprawie przedłużenia rezerwacji w paśmie 450 MHz. Cena, jakiej oczekuje regulator jest bardzo wysoka. Z tego powodu analizujemy, czy warto starać się o prolongatę.

Pasmo 450 MHz Orange wykorzystuje obecnie do działania sieci CDMA. W przyszłości może ono zostać wykorzystane do budowy sieci 4G.

Źródło tekstu: TELKO.IN; wł     

w sumie: 54
  • 0

    35. ~gość  2016-10-14 13:29:58  host: public-gprs213520.centertel.pl

    Nie powinni tego przdłużać, pasmo 450MHz bardziej jest potrzebne słuzbom radiokomunikacyjnym. Tak powinno zostać rozdysponowane. I tak żadnych rewelacji na tym skraweczku nie zrobią.

  • 0

    36.  2016-10-14 13:57:51

    Andrzej24 (8) - nie przesadzaj znowu... Moja żona kiedy rodziła dzieci nie pracowała. Nie dostała ani grosza - ani za urodzenie, ani becikowego nie było, ani urlopu macierzyńskiego... Dzisiaj 500+ mi się nie należy. Dzieci wychowane, wyedukowane, będą na moją przyszłość pracować. Dzisiaj trzeba kasę dawać bo to drogie? A nic nie kosztowało 25 lat temu? Gorzej było niż jest dzisiaj...

  • 4

    37.  2016-10-14 14:31:17

    wlo - moja Ś.P Mama została z nami w domu, bo "dzieci nie będą biegały z kluczem u szyi" i zarobek Ojca wystarczał, żeby naszą czwórkę utrzymać. Niedawno przez dwa lata moja żona nie pracowała zawodowo i było naprawdę ciężko. Dlatego moim zdaniem nie można tak prosto zestawiać obecnych czasów z minionymi. To zupełnie różne realia. Tak na marginesie: lepiej zagospodarują kasę zwykli ludzie ( poza alkoholikami ), niż urzędnicy. To takie moje zdanie.

  • 0

    38.  2016-10-14 14:41:24

    @32 z twojego kwiku można wnioskować, że jesteś nieszczęśliwym owocem takiej prostytucji i dlatego zachowujesz się jak pospolity sutener, co wszystko na kasę przelicza. Dajże tym ludziom w Polsce żyć! Nie pobieram żadnych 500+ i nie robię kwiku. Zrób kwik, że nie chorujesz, składki zdrowotne płacisz, a potem leczą za twoje pieniądze jakieś - jak to z miłości nazwałeś - bachory i starców..............................................

  • 0

    39.  2016-10-14 14:48:10

    36@ Było gorzej niż dzisiaj, Rożnica taka, że dawniej dzieci nie przeliczano na pieniądze, Każdy miał ich dużo i nikt palcem tego nie wytykał, jeden drugiemu pomagał każdy cieszył się z dzieci a poza tym co miałeś w sklepach. Pieniądze nie miały tej wartości co teraz

  • 0

    40. ~  2016-10-14 15:06:16  host: dnk207.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Biorąc pod uwagę że LTE w paśmie 800 będzie dostępne praktycznie w całym kraju w perspektywie roku dwoch lat, oraz że zostanie uzupełnione o LTE w pasmach 700 i o 900 MHz (niemal każdy telefon dziś wspiera LTE w 900), to perspektywy dla 450 MHz (kanał 4.5 MHz bez możliwości poszerzenia) są ograniczone. Po co to komu - pytanie jak najbardziej na miejscu.

  • -1

    41.  2016-10-14 19:40:29

    toms - no o tym mówię właśnie - w mojej rodzie ja tylko pracowałem i jakoś pomocy państwa nie miałem na wychowanie dwójki synów ;-) A tu słyszę, ze dwoje pracujących ludzi na jedno dziecko to za mało ;-)

  • -1

    42.  2016-10-14 19:44:50

    A państwu zawsze mało będzie. Więc nie dziwnego, ze kasy chce za wszystko i to możliwie dużo.
    Że ludzie o 500+ mówią? Czemu się dziwić? Rodzi to patologie, czego by nie mówić... No i czasem sprzeciw ludzi, którzy nie mieli tej kasy, która miała być zachętą do rodzenia dzieci. Mi taka zachęta potrzebna nie była. Ale za to mogę, chociaż tego nie robię, powiedzieć, że kasy na 500+ potrzeba, żeby się u władzy utrzymać ;-)

  • -1

    43. ~dav  2016-10-14 22:19:38  host: 088156240136.warszawa.vectranet.pl

    to pasmo w ogóle nie nadaje sie do przesyłu danych, za mała przepustowość

  • 0

    44.  2016-10-15 00:28:16

    Nie mam wiedzy, żeby ocenić wysokość tej ceny. Za samo CDMA ta cena jest absurdalna (nawet przy 15 latach, przecież to usługa na wymarciu), ale może istnieją inne technologie do wykorzystania w tym paśmie przy transmisji danych. Na miejscu rządzących wyceniłbym oto realnie z przeznaczenie, na tylko CDMA i powiedzmy 5 lat. Jakby chcieli coś innego na tym odpalić, albo pojawiła się jakaś techniczna możłiwość szybkiego internetu - nowy przetarg, lub nowa wycena. Teraz to jest bez sensu rozwiązanie.

  • 1

    45. ~tatkoo  2016-10-15 05:43:56  host: 213.205.194.111

    Jest tu jakiś moderator?? News o 450mhz a Wy na temat 500+ rozprawiacie??

  • 0

    46. ~rabin  2016-10-15 06:44:34  host: n14-01-03.opera-mini.net

    powinien być news o 5oo Mhz

  • 1

    47. ~  2016-10-15 07:07:07  host: user-94-254-177-52.play-internet.pl

    Wlo miej pretensje do ówczesnej władzy ze nie wspierała rodzin a nie do tej, którą chce to robić.
    Inne były czasy i realia więc porównywanie ich to tylko w pustej głowie jak twoja może się zrodzic.
    Porównaj przyrost w latach 70tych i teraz. Wspieranie rodzin z dziećmi jest potrzebne przynajmniej do czasu kiedy w Polsce nie będzie dominować wynagrodzenie 1,5tys netto. Wspiera większość krajów UE więc dlaczego w Polsce uważane jest za blad? A że to socjalizm, To co z tego? Cała UE to eurokolchoz a nie kapitalizm

  • -1

    48.  2016-10-15 17:18:50

    47 - ja nie mam pretensji do nikogo. Mówię tylko, ze żenujące są wypowiedzi niektórych z was ;-)

  • -1

    49.  2016-10-15 17:19:57

    No i nie porównuję mojego wyżu do czasów obecnych a lata 90. Kiedy np. inflacja szalała ponad 100% ;-)

  • -1

    50. ~EU  2016-10-15 18:10:25  host: host942312116.microchip.net.pl

    Czy to jest portal socjalny czy telekomunikacyjny ?.
    Od mędrkowania czy uczciwie jest wydawanie na dzieci pieniądze zarobione przez innych ludzi niż ich rodzice to temat dla politycznych klaunów . I narzędzie dochodzenia do koryta. Nie na Telepolis.

  • 0

    51. ~gość  2016-10-15 21:58:37  host: public-gprs201927.centertel.pl

    @50 Dokładnie tak, redakcja tak chętnie usuwa jak ktoś się śmieje z pseudosieci flej a tutaj powyżej dywagacje 500+, co mnie to g....no obchodzi? To jest portal telekomunikacyjny.

  • 0

    52.  2016-10-15 22:49:49

    Kiedyś było wspaniale. Umieralność niemowląt w okolicach 110 na 1000 gdy dzisiaj 5 na 1000. Długość życia też się zwiększyła a wszystko kosztuje. Składki emerytalne dawno nie wystarczają na emerytury i dopłacają z budżetu. Każdy "płaci" VAT i łata dziurę. Trzeba uszczelnić system podatkowy i będzie dobrze. Problemem jest skumulowanie majątku i technologi przez jednostki które unikają podatków a korzystają z całej infrastruktury państwa. Takie Orange ilu zatrudnia pracowników a ilu klientów obsługuje ? Przecież gdyby klienci zamiast płacić operatorom sami wybudowali sieć 5G to po paru latach mieli by ją za darmo ;)

  • 0

    53. ~  2016-10-15 23:01:51  host: n07-03-03.opera-mini.net

    42 wlo A ile dzieci urodziłeś?

  • 0

    54.  2016-10-16 15:11:37

    50 - a przepraszam, rodzice to nie płacą podatków? Na co były wcześniej wydawane te płacone cały czas pieniądze? Na "bezpłatne" autostrady, lub stawiane ponad miarę wygłuszające ekrany, a może na najdroższą w Europie Kancelarię Prezydenta? A może na odprawy? Jak wyzywasz kogoś od klownów, to najpierw samemu spójrz w lustro.

Dodaj swoją opinię