Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange: 20 Mb/s na stoku narciarskim

Orange: 20 Mb/s na stoku narciarskim

LuiN 31 Stycznia 2014 12:49

6 11

orange small cells jacnia Sieć Orange uruchomiła pilotażowo technologię small cells na stoku narciarskim w Jacni na Roztoczu.




Ta mała miejscowość to nie tylko piękne widoki i przyjemna trasa do zjazdów, ale także miejsce, gdzie dotarliśmy z zasięgiem od Orange. Na stoku można korzystać z połączeń głosowych i internetu mobilnego 20Mb/s - czytamy na blogu Orange.


Small cells zapewniają zasięg w promieniu ok. 0,5 km. Dobrze sprawdzają się w terenie pagórkowatym i miejscach, gdzie budowa stacji bazowych jest utrudniona.


Instalacja w Jacni ma charakter pilotażowy. Chcemy sprawdzić, jak działają small celle przy dużym ruchu w sieci mobilnej na ograniczonym obszarze - pisze Marta Cieślak-Krajewska z Orange Polska.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:

Tagi: jacnia | orange | roztocze | small cells

w sumie: 49
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    33. ~  2014-01-31 16:59:54  host: s21-16.opera-mini.net

    @32 A ja zebrałem 100 użytkowników Plusa i 100 Neostrady i okazuje się, że Plus jest 2 razy szybszy, co potwierdził sąd, a co ty zamawiałeś to mam w szerokim poważaniu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    34. ~  2014-01-31 17:02:00  host: absx190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @33 a co mnie interesuje 100 użytkowników. Ja zamawiam internet LTE w Plusie i jest wolniej niż w mojej Neostradzie 80

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    35. ~  2014-01-31 17:02:59  host: s21-16.opera-mini.net

    To komu mam wierzyć sądowi, czy jakiemuś anonimowi, który korzysta z Neostrady jak wynika z hosta.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    36.  2014-01-31 17:03:00

    @32 - Równie dobrze mogę powiedzieć że Neostrady w ogóle nie ma, bo nie mam kabla w domu. Uśrednione wyniki podają że Plus jest szybszy od Neostrady. Przecież oczywistym jest że nie ma pokrycia 100% kraju ani Neostradą ani Plusem.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    37. ~  2014-01-31 17:04:46  host: s21-16.opera-mini.net

    @34 ja zamówiłem 80 mb/s i jest stara radiolinia Neostrady i jest z tego 1/3 łącza, a na infolinii Orange mówią że szybciej się nie da dopóki nie wymienią sprzętu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    38. ~  2014-01-31 17:08:18  host: absx190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Internet w Plusie LTE chodzi wolniej niż moja Neostrada co sprawdziłem więc nie wiem o czym tu dyskutować skoro czarno na białym jest to widoczne jak na dłoni.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    39. ~  2014-01-31 17:11:26  host: s21-16.opera-mini.net

    @38 kogo to interesuje, 4 sądy powiedziały, ze Plus jest szybszy od Neostrady. Netindex z kilkoma milionami testów mówi, że Plus jest szybszy od Neostrady i to dużo. Reklama mówi, że Plus jest szybszy od Neostrady. Ja mówię, że Plus jest szybszy od Neostrady, więc twoje zdanie nikogo nie obchodzi.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    40. ~  2014-01-31 17:14:37  host: absx190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @39 a mnie twoje zdanie nie obchodzi, bo na pewno nie zamówię internetu który wbrew temu co jest powiedziane w reklamie chodzi mi wolniej niż Neostrada 80.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    41. ~kltt  2014-01-31 17:24:37  host: public-gprs516531.centertel.pl

    Fto kup sobie sprzęt do lte a nie spamuj

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    42. ~  2014-01-31 17:26:48  host: absx190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No właśnie to jest sprzęt do LTE.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    43.  2014-01-31 18:02:04

    KTO NORMALNY PODCZAS ZJAZDU ZE STOKU NA NARTACH ,SNOWBOARD - KORZYSTA Z NETU ???W SMARTFONIE ???

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    44. ~konio  2014-01-31 18:04:46  host: host-91-222-118-20.myslenice.net.pl

    @42 Tak to jest jak dziecko nerwostrady nauczy się pisać!

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    45.  2014-01-31 18:15:08

    @43- Przykładowo możesz przesyłać w czasie rzeczywistym obraz z kamery na kasku + komentarz głosowy, dzieci na fejsie się osikają ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    46.  2014-01-31 18:33:15

    Na stoku nie jeździ się non stop cały dzień. Po np. godzinie idzie się na grzańca i coś ciepłego do zjedzenia. Wtedy można przeglądać np. telepolis ;) Tylko w takiej karczmie na stoku mają darmowe WiFi. Orżnąć się po prostu lansuje.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    47. ~  2014-01-31 18:49:47  host: user-46-112-38-218.play-internet.pl

    WOPR, GOPR, TOPR wszystkich wspiera Plus od ponad 8 lat i o tym warto by było przypominać.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    48. ~  2014-01-31 18:52:25  host: absx190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @44 jak nie masz nic ciekawego do napisania to nie pisz.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    49. ~Uwolnić LEJEK [64kbit]  2014-01-31 19:57:21  host: user-94-254-192-30.play-internet.pl

    Chcemy lejek o wartości 64kbit !

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    50.  2014-01-31 20:17:06

    Chcieć to wy sobie możecie...dopiero co operatorzy zmniejszyli sobie dochody z rozmów (no limity), a ty chcesz żeby jeszcze obcięli je sobie z transmisji danych?!?!? ;)