Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange: 15 mln zł na inwestycje światłowodowe w Zielonej Górze

Orange: 15 mln zł na inwestycje światłowodowe w Zielonej Górze

sirmark 22 Maja 2017 13:46

8 3

orange swiatlowod

Orange kontynuuje rozbudowę sieci światłowodowej w Zielonej Górze. Do końca 2018 r. w zasięgu ma się znaleźć trzy na cztery gospodarstwa domowe.

W zasięgu sieci światłowodowej Orange jest już ponad 26 tys. gospodarstw domowych, a ma być 45 tys. Inwestycje kosztować będą 15 mln zł. Teraz z FTTH mogą korzystać mieszkańcy osiedli: Łużyckiego, Zacisze i Zastalowskiego. Natomiast plany Orange obejmują doprowadzenie światłowodów między innymi do osiedli: Przyjaźni, Źródlane i Morelowa. Inwestycje są także w rejonie tzw. "nowego miasta", czyli miejscowości przyłączonych do Zielonej Góry na początku 2015 roku.




orange zielona gora porozumienie

Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska i Janusz Kubicki, prezydent Miasta Zielona Góra podpisali 19 maja specjalne porozumienie. Pomoże ono uprościć i przyspieszyć proces inwestycji Porozumienie przewiduje także możliwość, podejmowania działań wspierających budowę społeczeństwa informacyjnego.

Źródło tekstu: Orange, wł     
Źródło zdjęć: Orange

Dodaj do:

Tagi: ftth | orange

w sumie: 32
  • 0

    13. ~  2017-05-22 16:55:54  host: public-gprs386114.centertel.pl

    @toms Orange Światłowód jest 300 za 49zł

  • 1

    14.  2017-05-22 16:57:48

    12- bo kto raz jest niesolidny to już takim pozostanie. Biznes, biznesem, ale za długo żyję i zbyt wiele znam osób ( również z tej firmy ), więc wiem o co biega. Powiem wprost: dla Orange, klient indywidualny jest ZEREM, nic nie wartą brzęczącą muchą. Kto miał z nimi problemy ten dobrze wie, co mówię. Orange będzie miało kiedyś lepsze parametry? Najpierw muszą zrezygnować z komunistycznego sposobu myślenia i traktowania tych z których żyją, to można później pogadać. Na razie są w czarnej d..e

  • -1

    15.  2017-05-22 16:59:16

    toms - w przypadku światłowodu - wiesz to doskonale, ale wolisz jak polityk się zachowywać - nie ma kosztów utrzymania linii ;-)
    13 - przez rok?

  • 0

    16.  2017-05-22 16:59:38

    13 - dla ilu klientów? 0,0001%, czy 0,0002%?

  • -1

    17.  2017-05-22 17:00:58

    toms - a Twoja sieć dla jakiego odsetka populacji ma ofertę?

  • 0

    18.  2017-05-22 17:04:50

    17 - dla blisko 100 % mieszkańców czterdziestotysięcznego miasta. Nawet w tej skali Orange wypada dramatycznie.

  • -1

    19.  2017-05-22 17:07:38

    toms - i sądzisz, ze w tak okablowanym światłowodem mieście ktokolwiek inny będzie ostatnią milę kładł?

  • 0

    20. ~  2017-05-22 17:08:31  host: 89-64-26-89.dynamic.chello.pl

    Dobrze, ze inwestuja. W innych miastach podłączają juz dzielnice domòw jednorodzinnych więc jest dobrze. Wsie w ramach popc okablują lokalni ISP. Niektòrzy piszą nie mając pojęcia o skali inwestycji vide toms. Cenowpwo tez nie jest zle

  • 0

    21.  2017-05-22 17:15:44

    wlo - Orange miało czas i możliwości na modernizację infry, ale olali temat. A mogliby być monopolistami, bo kto by się pchał z alternatywnym światłowodem tam, gdzie funkcjonuje już bardzo dobrze? Ale nie- woleli ssać kasę z klientów, jak cielę mleko z krowiego cyca, zamiast inwestować. Pamiętam moje zmagania o przyspieszenie Neostrady do deklarowanych 10 Mbit/s. Ileż to razy słyszałem - już przyszłym roku ruszamy z światłowodem i co? Minęło kilka lat i jak było tak jest. Zdążyłem o Neo zapomnieć, a Orange zadowolone dalej siedzi po szyję w guanie. Co chcieli, to mają.

  • -2

    22.  2017-05-22 17:22:09

    toms - zamknąłeś się widzę w swoim 40-tysięcznym mieście i nie widzisz nic innego?
    Powiem Ci, ze znam wiele miejsc (np. miasteczko 2-3-tysięczne), gdzie Tepsa była i jest monopolistą. I to bez światłowodu ;-) Ciekawe czemu tam ta wasza firemka nie inwestuje?

  • -1

    23. ~  2017-05-22 18:28:14  host: 89-64-26-89.dynamic.chello.pl

    ten toms to jakiś zdewociały gość z pretensjami do wszystkiego, co go otacza.
    Orange nie pociągneło do jego familoku światłowodu - pomimo, że im zgłaszał :D :D :D
    Poza tym 59zł za sam net, to dużo jak na ceny nawet w Orange.

  • 0

    24. ~Niki  2017-05-22 19:04:18  host: ejl165.internetdsl.tpnet.pl

    Może komuś się przyda- http://tlp.is/dku

  • 0

    25.  2017-05-22 19:59:36

    Jak im się to opłaca, niech kładą. U mnie od 10 lat - max 10/1 Mbps. Realnie 80% tego. Jak mnie podłączą do 2020 roku do światłowodu 600/60 mega, to kto wie. Może się skuszę. :-)

  • 0

    26.  2017-05-22 22:04:09

    23- w orżnąć musiałem płacić 92,05 za Neo 3,5 Mb/s i obowiązkowy za Stacjonarny wyłącznie na odbieranie. Teraz mam znacznie więcej za znacznie mniej, więc jestem mega zadowolony. Poza tym ćwoku, do jakiego familoku? Mieszkam we własnym domu wybudowanym bez kredytu za gotówkę, obszczymurze.

  • 0

    27. ~orencz  2017-05-22 22:16:24  host: n28-06-04.opera-mini.net

    Niech se zakladaja tam gdzie sa biale plamy a nie w miejscach gdzie jest juz internet z kablowki i i tak nikt sie do tego swiatelka nie podlaczy.

  • 0

    28. ~  2017-05-22 22:30:58  host: user-94-254-227-194.play-internet.pl

    27, ty tez budowalbys siec za milony w miejscach gdzie malo kto mieszka? Na wsiach bedza podlaczac w ramach popc a w nuastach ffth budują tam gdzie jest duzo ludzi, to ligiczne. Nie prawda jest ze nikt nie kupi bo ludzie kupuja, szczegolnie na nowych osiedlach, gdzie 40% mieszkan od razu bierze uslugi. Oczywiscie tam gdzie jest np upc to bedzie trudniej ale to są inwestycje dlugoletnie

  • 0

    29. ~  2017-05-22 22:38:00  host: user-94-254-227-194.play-internet.pl

    26, ślonsk powinni całkiem odciąć od internetu

  • 0

    30. ~Krzysiek87  2017-05-23 00:33:29  host: abjt86.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @10 Zgadza się w Nowym Sączu Orange instaluje światłowody w blokach i muszę przyznać ,że idzie im to sprawnie. Podłączane będą również dzielnice domków jednorodzinnych a wiem to stąd,bo rozmawiałem z przedstawicielem,który zbierał ankiety odnośnie zainteresowania FTTH u Mnie na dzielnicy.Dodatkowo na obszar Nowosądecki Orange dostanie ok 105 mln złotych z programu POPC,więc się będzie działo.Tak trzymać. Jeżeli chodzi o UPC to cenowo wygrywają ponieważ chcą zapełnić nowo wybudowaną sieć

  • 0

    31. ~PO co  2017-05-23 16:03:57  host: 89-64-169-65.dynamic.chello.pl

    To sie zrobiło medium dla POwców bo mają wysokie emerytury.

  • 0

    32.  2017-05-24 09:58:09

    Wciąż same dziury wybierają, tam najtaniej. Szkoda gadać.

Dodaj swoją opinię