Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange: 12 mln zł na światłowód w Jastrzębiu Zdroju

Orange: 12 mln zł na światłowód w Jastrzębiu Zdroju

msnet 24 Listopada 2017 11:30

1 3

orange logo

Orange zainwestuje 12 mln zł w sieć światłowodową w Jastrzębiu Zdroju, dzięki czemu dostęp do niej zyska 19 tys. gospodarstw domowych.




O inwestycji, której koniec zaplanowany jest na 2019 rok, poinformował na Twitterze rzecznik prasowy Orange Polska Wojciech Jabczyński. Na koniec września pomarańczowy światłowód docierał do 2,2 mln gospodarstw domowych.


Zobacz: Wyniki Orange Polska po 3Q2017

Źródło tekstu: @RzecznikOrange, wł     

w sumie: 29
  • 0

    10. ~Hotelarz  2017-11-24 12:39:40  host: gw01-vrrp.aminocom.com

    Moj komornik sie pyta, kiedy swiatlowod w Ossie.

  • 0

    11.  2017-11-24 12:42:06

    19 tysięcy, a co z Blokami o co tutaj chodzi ?

  • 0

    12.  2017-11-24 12:44:39

    10 - łapę chce na nim położyć zanim jeszcze go położyli?

  • 0

    13.  2017-11-24 12:45:48

    9 - a możesz przykład podać? Bo coś mi się zdaje, ze fantazjujesz albo konfabulujesz... ;-)

  • 1

    14. ~  2017-11-24 12:51:27  host: a02-07-07.opera-mini.net

    Tam, gdzie to możliwe, warto omijać Orange szerokim łukiem. To firma, która mentalnie tkwi w komunie, bez przyszłych perspektyw. Jak pokazuje życie, są niereformowalni.

  • 1

    15. ~Abonent Polskiej Sieci Plus  2017-11-24 12:57:02  host: apn-31-0-39-238.dynamic.gprs.plus.pl

    W zyciu bym nie wzial internetu od Francuza

  • 0

    16. ~Www  2017-11-24 12:57:07  host: a28-02-09.opera-mini.net

    Do wlo: podpisują umowe z radnymi w każdym mieście gdzie wchodzą ze swiatlowodami. Czytales te umowy miasto a orange?

  • 0

    17. ~Marek.  2017-11-24 12:58:50  host: ip-91-224-185-17.multi-telekom.pl

    U mnie na wsi 5 km. od Jastrzębie-Zdrój po słupach elektrycznych Tauronu lecą kable światłowodowe dwóch firm, więc troszkę spóźniona ta inwestycja.

  • 1

    18. ~SeT  2017-11-24 13:01:24  host: mail.digismarketing.com

    A w Warszawie kiedy będzie światłowód od Orange? Bo ja mam cały czas 10 Mb/s i więcej się nie da.

  • 1

    19.  2017-11-24 13:16:04

    @8 W Jastrzębiu akurat Netia kable przykładowo ma.Mnie nie interesują niuanse prawne, a cena i prędkość transferu.

  • 1

    20. ~BK  2017-11-24 14:11:08  host: rejtana.telefonserwis.pl

    Omijać Orange szerokim łukiem jeżeli tylko macie alternatywę w postaci lokalnego dostawcy. Po latach wypompowywania pieniędzy z Polski nagle zorientowali się, że klienci odchodzą i próbują ratować sytuację.

  • 1

    21. ~pabloki  2017-11-24 14:34:16  host: ip-31-0-83-207.dynamic.gprs.plus.pl

    wlo tak ostatnio krytykuje urzędników ze chba stracil mandat radnego.byl w administracji niech staruje ponownie.cos zlyostatnio na administracje. może pani Ania go zechce na doradcę. żartuję, jego nikt nie zechce.

  • -2

    22. ~Forek  2017-11-24 15:11:41  host: acsg79.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co mnie obchodzi taka mieścina? Inwestujcie w duzych miastach, gdzie kable z czasów tp już rdzewieją.

  • 1

    23. ~  2017-11-24 15:43:01  host: user-94-254-147-239.play-internet.pl

    Ja za takie inwestycje dziękuje. W Nowym Sączu też podpisali podobne porozumienie o światłowodach. Inwestycje Orange objęły bloki i wieżowce gdzie od dawna były kablówki a ok. rok temu zaiwestowało UPC. O domach prywatnych może sobie kiedyś przypomną chyba że stwierdzą "brak możliwości technicznych". Najgorzej to chyba mają małe miasta z domami jednorodzinnymi, tam nikomu nie opłaca się inwestować w światłowód. Paradoksalnie na wsiach jest o wiele lepiej - światłowody wiszą na słupach energetycznych i firmy mają dofinansowanie ze środków unijnych.

  • 1

    24.  2017-11-24 16:27:00

    @22 90 tysięcy mieszkańców to nie jest mieścina.Zwłaszcza że w Jastrzębiu jest dość duży wskaźnik zamożności społeczeństwa.

  • 0

    25. ~pabloki  2017-11-24 16:27:46  host: apn-37-248-18-137.dynamic.gprs.plus.pl

    znajoma kilka tygodni temu informowała mnie ze orange usuwa kable na osiedlu . teraz połozyli juz światłowód. uwaga ... na osiedlu na którym sa 3 kablówki i netia. jedna z kabłowek na jej osiedlu oferuje symetryk 1024Mbps-80zł. orange światłowód najwy zsza opcja 600/60 -70zł pomijam fakt że ludzie którzy odeszli już nie wrócą do orange. to sa ślepe inwestycje . orange powinno tam inwestować gdzie może klientów zdobyć.

  • -1

    26.  2017-11-24 17:08:49

    16 - no właśnie chciałbym, żebyś mi je wskazał! Bo widać jesteś dobrze poinformowany ;-)

  • -1

    27.  2017-11-24 17:10:38

    25 - na wsi, gdzie domy są oddzielone 10 hektarami pola ;-)

  • 0

    28. ~  2017-11-27 22:09:23  host: user-94-254-144-89.play-internet.pl

    Pomarańczowy Niewypał inwestuje w mieście gdzie od dawna są inni operatorzy w tym światłowodowi a potem będą płakać że jest małe zainteresowanie usługami.

  • 0

    29. ~  2017-11-27 22:11:18  host: user-94-254-144-89.play-internet.pl

    27 - a prąd to niby w jaki sposób dostarczono do tych domów?

Dodaj swoją opinię