Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Orange: 100 tys. klientów z Internetem do 80 Mb/s

Orange: 100 tys. klientów z Internetem do 80 Mb/s

LuiN 18 Czerwca 2014 10:32

7 5

Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska pochwalił się na swoim blogu pokonaniem granicy 100 tys. klientów, którzy korzystają z Internetu w technologii VDSL o maksymalnej szybkości do 80 Mb/s.




Udział sprzedaży usług VDSL z 31% na początku 2013 roku do 71% obecnie. Oznacza to, że ponad 2/3 klientów wybiera szybki Internet, tam gdzie są takie możliwości techniczne.


W styczniu tego roku Orane zrezygnował ze świadczenia usługi Neostrada o szybkości do 40 Mb/s. Zastąpiła ją Neostrada do 80 Mb/s w cenie 69 zł miesięcznie.


Zobacz: Orange: Tańsza Neostrada 80 Mb/s i koniec opcji 40 Mb/s

Źródło tekstu: Orange, wł     

Dodaj do:

Tagi: neostrada | orange | vdsl

w sumie: 29
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    10. ~  2014-06-18 11:27:38  host: ip-37-209-130-123.free.aero2.net.pl

    ja mam prędkość 40-50 MB/s i tak jestem zadowolona :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    11.  2014-06-18 11:35:50

    100 tys klientów :) To co ma powiedzieć Multimedia i UPC :) W Płocku w Petrotelu (spółce Netii), jest za 39zł 50Mb/s, za 49zł 100mb/s, pingi 4ms :)
    Instalacja 44zł, przychodzą fizycznie monterzy, nie kurier. Światłowód wchodzi do mieszkania, modem ONT instalują gdzie się pokaże. Przewody kładą za szafami, w listwach podłogowych. Jak się nie da dają transmiter sieciowy bez dodatkowych opłat.
    Osobiście nie ma netu od nich, ale za rok do nich przechodzę, choć teraz (w Multimedii) też nie mam co narzekać.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12.  2014-06-18 11:42:13

    Neostrada teraz w umowie zapewnia MINIMALNĄ szybkośc usługi, która wynosi 50% deklarowanej maksymalnej. Mi nie chcieli sprzedać 40/80 bo nie mogliby zaoferować tego minimum.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    13. ~propaganda sukcesu  2014-06-18 11:55:46  host: static-92-127.is.net.pl

    100 tys. klientów z internetem od 20 Mb/s ! We wcześniejszych ofertach przynajmniej było rozgraniczenie 40/80
    !

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    14. ~Ciekawe  2014-06-18 11:56:51  host: acgz50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A u mnie, miasto około 50 tysiecy ludzi mam maksymalnie 4-5Mb w neostradzie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15. ~  2014-06-18 12:34:52  host: host-81-190-220-186.wroclaw.mm.pl

    @13 Od 10mbit - bo dsl też się zlicza http://tlp.is/2ud a w nim masz widły od 10 do 80 za jedyne 139zł netto.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    16.  2014-06-18 12:41:48

    Czy ktokolwiek z tu piszących ma jakieś pojęcie o stronie technicznej? Mam wrażenie że sami absolwenci filozofii tu piszą... Przecież ta prędkość zależy zarówno od lokalnego koncentratora jak i sposobu realizacji "ostatniej mili".

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    17. ~ppp  2014-06-18 12:47:04  host: 160.83.30.148

    @mlb: W domu maja kable telefoniczne pamietajace lata 70, a narzekazja, ze im 80mbit na nich nie chodzi. Ehh...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18.  2014-06-18 13:00:38

    Darkeners w większości przypadków studenci to darmozjady idący na studia, bo tak rodzice każą, a nie z powołania by się czegoś nauczyć. Poza tym studia państwowe mało co uczą.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    19.  2014-06-18 13:05:45

    @ppp: w domu mam kable "funkiel nówka" (w dwóch innych lokalizacjach też), z wzorowymi łączeniami. Orange koło jednej z lokalizacji gmera w studzienkach w moim rejonie średnio parę razy na kwartał, a oferta od wielu lat... to oszałamiające "do 10 mega" (realnie 5-6), więc zwalaj winy na wewnętrzne instalacje klientów. Oni po prostu mają abstrakcyjną politykę modernizacji i rozbudowy sieci... W rejonach, gdzie nie mają szans (ze względu na kablówki ze światłowodem), oferują VDSL, a tam gdzie by ludzie rzucili się na szybszy niż (realnie) 5-6mb net nie robią nic, oddając klientów lokalnym operatorom na WiFi (oferującym podobne prędkości za podobne pieniądze tylko bez opłaty za utrzymanie linii), skutek tego jest taki, że klienci mówią "wypchajcie się", swoim nieatrakcyjnym cenowo i wolnym neo.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    20. ~KING LORD BOSS  2014-06-18 13:09:45  host: 81-219-137-140.adsl.inetia.pl

    Internet jest już przestarzały i niepotrzebny do niczego! Taka prawda!

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    21. ~  2014-06-18 13:13:17  host: user-164-127-101-240.play-internet.pl

    Mieszkam w centrum Wrocławia, u mnie Orange nie potrafi zaoferować nawet stabilnych 10Mb/s. Nie wiem, czy ktokolwiek z mojej ulicy jeszcze ma Neostradę. Raczej przeszli do UPC (do 250Mb/s) albo Dialogu/Grupy Netia (VDSL do 50Mb/s), albo na usługi mobilne.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    22. ~  2014-06-18 13:29:41  host: 213.158.216.184.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @18: Studia państwowe czegokolwiek uczą (mało, ale jednak). Natomiast polskie uczelnie prywatne, to w większości spłacanie rat za dyplom. Płacisz = zdajesz. Zastanów się, dlaczego duże przedsiębiorstwa wolą zatrudniać studentów politechnik/uniwerków niż "wyższych szkół seksu i biznesu". Dopóki dyplomy będą przyznawane po śmiesznej "obronie" pracy, a nie jednolitym w skali kraju egzaminie przekrojowym, to tak będzie. Jednak prawdziwą wiedzę zdobywasz pracując, albo pasjonując się daną dziedziną...

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    23. ~aTomek  2014-06-18 13:56:04  host: n16-04-01.opera-mini.net

    Udział sprzedaży usług VDSL WZRÓSŁ (tego wyrazu brakuje) z 31% na początku 2013 roku do
    71% obecnie. Z tym, że ów wzrost nie jest spowodowany istotnym zwiększeniem popularności usług VDSL, lecz spadkiem zainteresowania usługami DSL, zwłaszcza opcji za 49 zł - której cena jest obecnie mało atrakcyjna, zaś po ewentualnym doliczeniu opłaty za utrzymanie łączą staje się kompletnie nieopłacalna.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    24.  2014-06-18 13:59:41

    23, aTomek - dziękuję, poprawione.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    25. ~...  2014-06-18 15:27:27  host: 17607-1-091e67-01.services.oktawave.com

    Tylko wciąż Orange robi wielką tajemnicę, gdzie są centrale obsługujące taką ofertę, ew czy i/lub kiedy będzie dostępna ta technologia w danej miejscowości. Nie raz, nie dwa dzwoniłem do &Orange, żeby chociaż dowiedzieć się czy jest sens czekać na ten ich VDSL w mojej miejscowości. Jedyną drogą, żeby się dowiedzieć jest konieczność złożenia zamówienia na tą usługę. Wtedy dzwonią panowie "monterzy" i mówią, że ledwo bo ledwo, ale zamawiane 20Mb powinno pójść :D (czyli chamstwo oszukuje i chce podłączyć na adsl2+!!!)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    26.  2014-06-18 20:00:23

    Żeby była jasność. Usługa działa dobrze na dystansie do 1200 m od IP DSLAM-u(http://tlp.is/2uv 1200 m to raczej kres (20Mb). Wymaga dobrej sieci i dobrej jakościowo instalacji, gdyż zakres wykorzystywanych częstotliwości dochodzi do 30 MHz. Nie toleruje odczepów i byle jakich kabli (szczególnie płaskich). Zakałą działania tej usługi są widełki synchronizacji. Spadek prędkości nawet 1bit poniżej progu skutkuje przerwaniem działania usługi. Orange zamiast umożliwić działanie usługi ze zmniejszoną prędkością( a jest taki mechanizm) i jednocześnie lokalizować przyczynę, odcina klienta całkowicie od dostępu. Ciekawe, co by mówili o takim samochodzie, w który staje po zapaleniu się kontrolki rezerwy :).

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    27. ~maroio  2014-06-18 22:32:10  host: abgp7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja mam neo do 10mb download 1,27mb up 0,7mb tyle w temacie

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    28.  2014-06-18 22:51:13

    Ta ich neostrada 80 Mbps, to jak LTE Playa. Technologia się zgadza, tylko coś nie chce działać.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    29.  2014-06-19 11:39:59

    ~Darkeners - nie dziwię się - bo żaden nie może "na siebie" wziąć tej usługi ;-) Więc naprawdę można to interpretować tak, że do d... jest oferta. A to po prostu nieprawda ;-) słoneczny - zależy od lokalizacji. Nie generalizuj. Bo to naprawdę niepotrzebne. W domu gdzie mój syn z kumplami wynajmują mieszkanie nie ma żadnego innego kabla niż tylko Tepsy... A jak już jest, to działa wyśmienicie. ~maroio - specjalnie dla Ciebie - ściągnąłem z serwera ftp insertu duży plik z aktualizacją oprogramowania... Średnio 925 kB/s (minimum 853 kB/s). Na Neostradize "do 10 Mbps). No mniej niż próg oferty. Jednak dodam, ze to wszystko na modemie USR 9106 (zwykły ADSL - do 8 Mbps ;-)).

Dodaj swoją opinię