Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Optymistyczne prognozy dla tegorocznego rynku smartfonów

Optymistyczne prognozy dla tegorocznego rynku smartfonów

Q! 24 Czerwca 2010 09:45

0 0

W I kwartale 2010 roku nabywców znalazło 55 mln smartfonów - informuje ABI Research. Dane te są tylko nieznacznie gorsze od tych zanotowanych w IV kwartale 2009, corocznie najlepszych okresach sprzedaży w ciągu całego roku.

I kwartał każdego roku to najgorszy okres dla producentów jeśli chodzi o sprzedaż wszelkiego rodzaju elektroniki. Po świętach Bożego Narodzenia rynek jest nasycony i sprzedawcy muszą się liczyć z wyraźnie niższym popytem.

Jednak w tym roku sytuacja była odmienna - w porównaniu z IV kwartałem liczba sprzedanych smartfonów wyniosła 55 mln sztuk, a więc zaledwie o 1 mln mniej. Daje to podstawy do twierdzenia, że rynek smartfonów w tym roku osiągnie kolejny rekord - uważają analitycy.
Wpływ na takie wyniki ma, przede wszystkim, coraz większe zróżnicowanie smartfonów - na rynku pojawiają się prostsze modele. Oferują one tylko podstawowe funkcje smartfonów, jednak dla wielu użytkowników są one w pełni wystarczające.

Szerzej o rynku smartfonów w 2009 roku pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-171-242.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (8)

Archiwum Ankiet