Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Optimus Pad "skopie tyłek" iPadowi?

Optimus Pad "skopie tyłek" iPadowi?

LuiN 11 Lutego 2011 10:10

0 0

Trwa walka o rynek tabletów. Pogroziła Apple'owi palcem Motorola, teraz grozi LG. Producenci nie silą się na wielkie metafory, oficjalnie prezentując swoje tablety jako "iPad-killerów".



LG przygotował swoją reklamę trójwymiarowego tabletu Optimus Pad inspirując się popularnym filmem Transformers. Optimus Prime (aka Pad) skopał tyłek MegaTronowi (aka iPad).



Wcześniej pisaliśmy o antyjabłkowej reklamie Motoroli Xoom. W swoim spocie Motorola prezentuje tablet Xoom jako sprzeciw względem jabłkowego totalitaryzmu.






Źródło tekstu: LG, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2.  2011-02-11 10:17:08

    Also Known As - "znany także jako"

  • 0

    3.  2011-02-11 10:24:51

    oby sie nie przeliczyli... rynek tabletow nie sprawia jeszcze wrazenia tak chlonnego by przyjac cztery (conajmniej) konkurencyjne rozwiazania systemowe, a androidowe tablety sa dodatkowo na o tyle slabszej pozycji, ze bedzie ich wiekszy wybor... :]

  • 0

    4. ~rain86  2011-02-11 10:31:10  host: 213.155.179.66

    hmmm...ja tu widzę innego potencjalnego rywala - nie zaś killera - iPada, mianowicie HP TouchPad na webOS

  • 0

    5.  2011-02-11 10:45:32

    @4 - zgadezam sie. nawet nie tyle sam tablet co caly zbudowany na webos "ekosystem". zapowiedzi sa bardzo obiecujace... ale widze jeszcze kilka punktow nad ktorymi hp musi popracowac i doinwestowac. warto sie przygladac...

  • 0

    6.  2011-02-11 11:10:38

    Zwłaszcza "ogrom" aplikacji i gier na webOS zagraża iPadowi ;))) Ciekawe kiedy producenci w końcu zrozumieją, że równie ważny jak hardware jest support i dostępność aplikacji? Tylko tablety na Androidzie mogą coś zwojować, bo inne systemy są już lata świetlne za AppStore i nie mają użytkownikom nic ciekawego do zaoferowania.

  • 0

    7. ~haha hihi  2011-02-11 11:11:58  host: klapa.denko.com.pl

    ile to już było tych iphone i ipade kilerów? wszystkie poległy z jednego, może dwóch prozaicznych powodów, system Apple jest nie do pobicia, no i dbałość o szczegóły połączone z prostotą też. Życzę powodzenia, jednak dzisiaj Apple rozdaje karty i wyznacza kierunek rozwoju ciągle podnosząc poprzeczkę, inni nieudolnie kopiują lub próbują zdeskredytować firmę która w Polsce oficjalnie działa od 4 lat.

  • 0

    8.  2011-02-11 11:47:42

    @6 - a wiesz ile i jakich aplikacji dostepnych jest na webos? ja wlasnie szukam informacji na ten temat... i wyglada na to, ze moze niema rewelacji ale tragicznie tez nie jest :)

  • 0

    9. ~rain86  2011-02-11 12:09:26  host: 213.155.179.66

    @8pewnie, że nie jest i dobrze się stało, że webOS powraca z dłuższego snu;) bo to naprawdę ciekawy system i myślę, że sprawdzi się lepiej na tabletach aniżeli "sławiony" android

  • -1

    10. ~huh  2011-02-11 12:50:25  host: irn202.internetdsl.tpnet.pl

    roczny ipad przegral z smiesznym andkiem :?? mom iz iad ma rok i tak bije androidowe shity ;)

  • 0

    11. ~mf  2011-02-11 14:40:08  host: 178-37-55-11.adsl.inetia.pl

    prawdziwy tablet jest tylko jeden... reszta to nieudolne podroby. tym bardziej smiesza mnie reklamy o "jablkowym totalitaryzmie", pffff

  • 0

    12. ~  2011-02-11 15:01:57  host: z20-01.opera-mini.net

    Może nie wiecie ale to Google naciskalo na producentów aby wstrzymali się z tabletami aż do wypuszczenia pierwszej wersji Androida dostosowanej do tabletow czyli Android 3. Wszyscy posłuchał oprócz Samsunga który wypuscil swojego Galaxy Tab. Teraz za to inni producenci rusza do walki o rynek. Będzie ciekawie. rcicho

  • 0

    13.  2011-02-11 15:10:46

    @8: wiem, dlatego właśnie o tym piszę. Nosiłem się przez jakiś czas z planami zakupu Palma Pre2, ale to co znalazłem w ich markecie (nie wspomnę o dodatkowych problemach w Polsce) skutecznie mnie z tego pomysłu wyleczył.

  • 0

    14. ~  2011-02-11 16:23:05  host: user-46-112-173-12.play-internet.pl

    a ja z tytułu myslałem, że chodzi o polskiego Optimusa...

  • 0

    15.  2011-02-11 17:07:57

    Kiedy wreszcie zrozumieją, że siła iPada nie leży w hardware i mocy a w sofcie i wsparciu appStore...

  • 0

    16. ~  2011-02-11 18:02:14  host: z19-11.opera-mini.net

    @15 , na powaznie myslisz, ze wszyscy mieszkancy ziemi potrzebuja samochodow wyscigowych, samolotow i, ze nie ma takich ktorym wystarczy porzadny samochod osobowy, motor, albo rower? Rozumiesz te analogie? Na powaznie myslisz, ze wiekszosci ludzi potrzeba wiecej niz 10 czy 15 programow? Nawet zakladajac, ze produkty innych firm aspiruja, jakby to byl wogole jakis niedoscigly punkt odniesienia:), do iPada i mierza w ta sama grupe docelowa, porownania sklepow innych producentow do AppStore, szczegolnie tego HP , BB czy MS to takie nonsensy jakby ktos przy zdrowych zmyslach dziwil sie, ze male dziecko nie rodzi sie majac metr osiemdziesiat wzrostu. Zreszta nawet gdyby juz mieli po 100 tysiecy programow, to i tak pisaliby, ze polowa to smieci (bo 10 tysiecy, ba, nawet tysiac porzadnych programow to pewnie malo:). A jeslibyby i te 100 tysiecy bylo oporgramowaniem najwyzszej klasy to .... i tak by to nic nie zmienilo. Przeciez nic nas nie przekona, ze biale jest biale a czarne jest czarne cytujac klasyka. Problem w dyskusji z uzytkownikami produktow Apple jest w tym, ze trudno , ba, w zasadzie niemozliwe jest rozmawiac rzeczowo z kims piszacym na murze "Steve zondzi , Apple hooligans". Przerazajace.

  • 0

    17. ~  2011-02-11 21:39:50  host: 77-253-249-59.adsl.inetia.pl

    Optimus Pad? Czy użycie tej nazwy kwalifikuje się docelowo na odszkodowanie dla Romana Kluski?

  • 0

    18.  2011-02-12 23:41:47

    @17, z tego właśnie powodu w Polsce i bodajże Meksyku sprzedawany będzie pewnie jako Swift Pad.. tylko co na to np. Suzuki? :)

  • 0

    19. ~Octopus  2011-02-13 13:16:11  host: 82-210-131-229.home.aster.pl

    Słowo Optimus - wywodzi się z łaciny .Oznacza bonus , dodatek do głównej nagrody , uzupełnienie głównej nagrody. Swift zaś śpieszący się ,szybki. Czytanie w obecnym czasie to wyzwanie ?

  • 0

    20. ~tello  2011-02-14 19:02:57  host: abo186.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Już samo to, że iPad jako wzorzec odniesienia jest dowodem na spóźnione prężenie muskułów. Czy ktoś do dzisiaj wymyślił praktyczniejsze urządzenie wskazujące niż applowska myszka? Co najwyżej uduskonalono ją dokładając do niej więcej przycisków. Nie mam nic applowskiego (oprócz myszki ;-) ) ale cenię przełomowe dokonania tej Firmy. Poszczekiwania wielkich-spóźnionych rozszmieszają mnie.

  • 0

    21. ~Sfinks  2011-02-15 19:44:18  host: 77-254-48-212.adsl.inetia.pl