Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Oprogramowanie Ericssona zmienia oblicze pojazdów Volvo

Oprogramowanie Ericssona zmienia oblicze pojazdów Volvo

orson_dzi 25 Lutego 2016 18:11

1 0

Ericsson przekazał więcej informacji na temat swoich planów wprowadzenia najnowszych systemów łączności w autonomicznych samochodach. W związku z tym, że autonomiczna jazda staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, uwagę zwraca się na nieregularne pokrycie sieciowe na autostradach, co stoi na drodze doskonałym osiągnięciom w zakresie multimediów i wydajności.

Na CES 2016 w Las Vegas firmy Ericsson i Volvo Cars ogłosiły wspólny program badawczy nad rozwojem inteligentnych, szerokopasmowych rozwiązań strumieniowego przesyłania danych, które sprawią, ze zarówno kierowcy, jak i pasażerowie skorzystają z nowych rozwiązań podczas jazdy autonomicznym pojazdem Volvo. Nowe technologie w ramach programu badawczego planuje się zintegrować z autonomicznymi samochodami Volvo.
Funkcje łączności w samochodach autonomicznych ogłoszone przez firmę Ericsson wykorzystują kreatywne technologie zapewniające doskonałe doświadczenia z korzystania z mediów w takich pojazdach, szczególnie na szybkich autostradach. Środowisko to stanowi szczególnie duże wyzwanie, ponieważ nie zakłada się, że przepustowość i zarządzanie danymi będą wspierać duże ilości danych mobilnych przy jeździe z wysoką prędkością. Podczas gdy zasięg sieci jest silny w lokalizacjach statycznych, jest on bardzo niespójny na autostradach i w samochodzie można korzystać tylko z ograniczonej ilości danych.

Program badawczy firm Ericsson i Volvo Cars zostanie zaprezentowany wraz z najnowszym autonomicznym samochodem Volvo na targach Mobile World Congress 2016.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:

Tagi: ericsson | volvo

w sumie: 1
  • 0

    1. ~Templariusz  2016-02-25 21:30:46  host: staticline23090.toya.net.pl

    Czy oprogramowanie będzie zaniżać wyniki emisji poziomu spalin? :D

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-123-74.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet