Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Oprogramowanie Adobe w zestawie z Nokią N93

Oprogramowanie Adobe w zestawie z Nokią N93

WitekT 25 Kwietnia 2006 13:56

0 0

Nokia oraz Adobe ogłosiły dziś, że standardowy zestaw sprzedażny nowego modelu N93 będzie zawierać oprogramowanie Adobe Premiere Elements 2.0 dla Windows. Za pomocą tego programu pliki wideo nagrane przy użyciu telefonu można przenieść do komputera w celu edycji, nagrania na dysku DVD lub wyeksportowania do innych formatów, umożliwiających internetowe transmisje strumieniowe lub przesyłanie pocztą elektroniczną.

Udostępniany bezpłatnie użytkownikom Nokii N93 program Adobe Premiere Elements 2.0 (dostępny na rynku w cenie ok. 300 zł) zwiększy jeszcze bardziej komfort nagrywania i udostępniania wideo.

Nokia N93, nagrywająca wideo o jakości DVD z szybkością 30 klatek na sekundę, jest wyposażona w 3,2-megapikselową kamerę z optyką Carl Zeiss i trzykrotnym zbliżeniem optycznym oraz funkcją stabilizacji wideo. Dzięki temu udostępnia użytkownikom zalety cyfrowej kamery wideo z zachowaniem pełnej funkcjonalności telefonu i łatwości obsługi. Oprogramowanie Adobe Premiere Elements 2.0 daje użytkownikom Nokii N93 niezrównaną kontrolę i liczne opcje twórczej edycji wideo z dostosowywanym do użytkownika obszarem roboczym i menu DVD. Korzystając z Adobe Premiere Elements 2.0, użytkownicy N93 mogą eksperymentować z setkami profesjonalnych efektów i przejść oraz wypalać filmy wideo na dyskach DVD lub zapisywać je w wielu innych formatach.

Ponieważ jakość nagrywania wideo w nowym mobilnym komputerze multimedialnym Nokia N93 jest tak wysoka, uznaliśmy za konieczne dodanie świetnego, łatwego w użyciu oprogramowania do edycji i wypalania DVD. Dzięki współpracy z Adobe możemy zaoferować klientom całościowe rozwiązanie do cyfrowej fotografii i wideo. Za pomocą programu Adobe Premiere Elements 2.0 można łatwo tworzyć wspaniałe filmy amatorskie z wysokiej jakości nagrań zrobionych mobilnym komputerem multimedialnym Nokia N93. Co więcej, można je wypalać na DVD i udostępniać rodzinie oraz znajomym - powiedział Mike Butler, wiceprezes ds. rozwiązań w dziale Nokia Multimedia.
Szybkie upowszechnianie się telefonów mobilnych, takich jak Nokia N93, zmieniło sposób, w jaki użytkownicy uwieczniają zdarzenia ze swojego życia. Adobe Premiere Elements 2.0 umożliwia sprawne i przyjemne udostępnianie wysokiej jakości nagrań wideo tak szybko, jak zostały zrobione, z zachowaniem spontanicznego charakteru - powiedziała Deborah Whitman, wiceprezes ds. zarządzania produktami do cyfrowej obróbki obrazu w Adobe.

W komplecie z Nokią N93 jest także sprzedawany standardowo program Adobe Photoshop Album Starter Edition 3.0, który umożliwia retuszowanie wysokiej jakości zdjęć przy użyciu dużego ekranu komputera PC. Za pomocą programu Adobe Photoshop Album Starter Edition 3.0 zdjęcia można przycinać, obracać oraz usuwać z nich efekt czerwonych oczu w ciągu zaledwie kilku sekund.

Nokia i Adobe współpracują nad ofertą całościowych rozwiązań do fotografii i wideo od początku 2004 roku. Nokia jest także licencjobiorcą technologii Macromedia Flash należącej do Adobe, a niedawno ogłosiła utworzenie Nokia PRO: Flash Zone - nowego programu pomocy technicznej, mającego przyspieszyć opracowywanie materiałów Flash do urządzeń Nokia. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości. Firma Nokia zapowiedziała już kilka urządzeń z technologią Flash Lite, których sprzedaż rozpoczęła się już na wybranych rynkach.

Program Adobe Premiere Elements 2.0 będzie dostępny standardowo w komplecie z nową Nokią N93 w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz Ameryki Północnej i Południowej. Telefon ma być dostępny w sprzedaży w lipcu 2006 roku, w szacowanej cenie około 550 euro (bez promocji operatorów).

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~parara  2006-04-25 19:57:46  host: chello083144102161.chello.pl

    czyli u opów w październiku za 2499 zl :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-197-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet