Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Oppo Find 7 z aparatem 50 Mpix

Oppo Find 7 z aparatem 50 Mpix

LuiN 4 Marca 2014 11:35

6 2

oppo find 7 Już 19. marca Oppo zaprezentuje w Pekinie swój najnowszy flagowy smartfon - Oppo Find 7 - z aparatem 50 Mpix.




Do sieci trafia coraz więcej przecieków dotyczących Find 7. Telefon dostępny ma być w dwóch wariantach: z 5,5-calowym ekranem 2560 x 1440 pikseli i z 5-calowym ekranem 1920 x 1080 pikseli. Oba warianty bazować mają na SoC Qualcomm Snapdragon 801.


Najciekawszym elementem specyfikacji może jednak okazać się aparat fotograficzny, który jak wynika z udostępnionego w sieci zdjęcia, będzie miał matrycę aż 50 Mpix. Trudno jest oceniać aparat na podstawie jednego zdjęcia, ale Nokia Lumia 1020 może mieć wreszcie godnego konkurenta. Finalne zdjęcie ma rozdzielczość 8160 x 6120 pikseli i zajmuje aż 9,7 MB. Miejmy nadzieję, że podobnie jak w Xperii Z1, Z1 Compact, Z2 i Lumii 1020 dostaniemy możliwość wykonywania mniejszych, ekstremalnie ostrych i praktycznie pozbawionych szumu zdjęć 5-8 Mpix.

Źródło tekstu: gizchina, wł     

Dodaj do:

Tagi: 50 mpix | find 7 | oppo

w sumie: 21
  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    2. ~  2014-03-04 12:02:18  host: apn-5-60-181-227.dynamic.gprs.plus.pl

    Aparat 50 mpix interpolowany z 3 mpix na matrycy 1/2,8" :D

  • Ten komentarz został ukryty.

    -3

    3. ~kjhjh  2014-03-04 12:05:20  host: 185.10.26.111

    Nie ma to jak pierdzielnąć sobie zdjęcie 50mpx i potem oglądać to na 4 - 5calowym ekranie. Mikkel do tego będziesz miał lampe błyskową chowaną do drugiej kieszeni.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    5.  2014-03-04 12:18:18

    3, kjhjh - z taką liczbą megapikseli można robić ciekawe rzeczy. Popatrz np. na bezstratny zoom cyfrowy w filmach i zdjęciach z Lumii 1020. W zdjęciach to może pikuś (kadrować można i później), ale w nagraniach wideo cudo - jakby nie było FullHD to zaledwie 2 Mpix.

  • Ten komentarz został ukryty.

    5

    6. ~lool  2014-03-04 12:33:01  host: ptcnat.t-mobile.pl

    4 - Bo są ludzie wyobraź sobie, którym w majtkach robi się mokro jak usłyszą Galaxy i Samsung nie muszą wrzucać do telefonu wszystko co najlepsze aleeeee... cena oppo będzie w granicach 2000 zł, a S5 2800... Dla mnie wybór jest jasny, ale i tak miliony osób wybiorą S5...

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    7.  2014-03-04 12:43:26

    I znowu Nokia pobita na mpixele :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    -6

    8. ~ass  2014-03-04 13:02:02  host: 185.10.26.111

    LuiN - Prawie oplułem monitor ze śmiechu, jak napisałeś o bezstratnym zoomie w 1020 :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    4

    9.  2014-03-04 13:04:58

    ass - a coś źle powiedział? Zdaje się, ze masz na myśli zupełnie co innego niż On?

  • Ten komentarz został ukryty.

    5

    10. ~Trolololo.  2014-03-04 13:14:17  host: 81.219.84.18

    ~ass To może Cię uświadomimy - Nokia Lumia 1020 ma bezstratny zoom. Postaraj się nie opluć.

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    11.  2014-03-04 13:18:53

    Jeśli przestrzeń między poszczególnymi pikselami jest bardzo mała, to lepiej dać więcej MP na takiej samej wielkości matrycy niż większe piksele. Bo praktycznie element światłoczuły jest tej samej wielkości "netto", ale da się z nim więcej zrobić. Jeśli jednak zwiększenie ilości pikseli wiąże się ze znaczącym zwiększeniem powierzchni która nie zbiera światła, wtedy przy złych warunkach oświetleniowych efekt jest gorszy - bo mniej światła dociera tam, gdzie ma dotrzeć. Jednym słowem samo zwiększenie ilości pikseli nie jest złe, a biorąc pod uwagę, że ostatnio sporo robi się, żeby jak najwięcej światła było wyłapywane przez sensor, takie zabiegi mają sens. Gdyby tak nagrywanie filmów potrafiło korzystać ze wszystkich pikseli (przynajmniej w formacie 16:9) takiej matrycy, to efekt naprawdę mógłby być fantastyczny. Ostatnio zrobiłem sporo zdjęć Note 3 i powiem szczerze - nie licząc światła sztucznego / lampy (ale to bolączka wszystkich kompaktów), zdjęcia są fantastyczne. Mam porównanie z kilkuletnimi kompaktami - i Note je spokojnie przebija, pomimo 13MP na matrycy wielkości szpilki. Da się!

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    12. ~Ozkraina  2014-03-04 14:21:05  host: OstyR005-taniegrzanie.inetia.pl

    świetnie, te 50mpx to poezja w kwestii oversamplingu, gdzie finałowe fotki bedą wychodzić pewnie w granicach 8mpx, i to w zupełności wystarcza, - a dzięki owej technologi bedą roznosić inne kokurencyjne shootery 8-20mpx jak gnój po polu. Przykład, weźcie te fotke 50mpx w pełnej rozdziałce, i poprostu zróbcie resize do 8mpx, i wtedy wam się oczy otworzą. Świetny sprzęt się zapowiada z tego Oppo. Jeśli owe mpx są dobrze spożytkowane a finałowa fotka ma mieć 8mpx to jest to wielce uzasadnione, świetne rozwiązanie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13. ~Staszi  2014-03-04 14:39:14  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Oppo powino pojawić się w wykazie producentów sprzętu- poprawcie to ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14. ~Trolololo.  2014-03-04 14:41:17  host: 81.219.84.18

    Można jakoś dostać telefony tego producenta? Aliexpress?

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    15. ~karluum  2014-03-04 14:50:12  host: 91-241-35-5.internet.jettel.pl

    W kompaktach trwał kilka lat temu wyścig na MPX a potem główni gracze poszli po rozum do głowy i pozostali na pewnym poziomie. Podobnie będzie w smartfonach...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    16. ~Staszi  2014-03-04 15:06:01  host: ptcnat.t-mobile.pl

    @ 14 ~Trolololo: tylko Ali, bo na allegro płacisz jakiemuś cwaniakowi za kilka kliknięć.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    17. ~Ozkraina  2014-03-04 15:07:05  host: OstyR005-taniegrzanie.inetia.pl

    @ 15, nie pojmujesz sedna oversamplingu. to nie wyścig na mpx, to poprostu coś co pozwala uzyskać świetne zdjęcie 8mpx, dużo lepsze aniżeli w smartfonach bez tego "myku". zapomnijcie na chwile o 50mpx, traktujcie to jako format przejściowy przed finałowym 8mpx. przeciez tak samo jest w Lumiach i N 808, i robi to genialną robote.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    18. ~T  2014-03-04 17:20:31  host: 78.10.254.222

    No ja cierpie dole, ale popatrzcie na to zdjęcie. Kompletnie nie ostre!!! Szczególnie widać to na tablicy rejestracyjnej!

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    19. ~wiesio  2014-03-04 19:59:30  host: apn-46-215-43-4.dynamic.gprs.plus.pl

    Jak zrobia tel z 450Mpx to sie zastanowie czy zakupić taki telefon z aparatem hahaha

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    20. ~s  2014-03-04 20:15:47  host: 185.10.26.111

    Jak to ktoś dobrze napisał. Bezstratny zoom lepiej zrobić już po zrobieniu zdjęcia na komputerze. Wycinamy kawałek z np: 40Mpx zdjęcia i powiększamy go. Widziałem ten bezstratny zoom w 1020 i niestety nie ma rewelacji i nie wygląda bezstratnie. Zresztą tak samo niestety to wygląda w Z1 gdzie niby jest 3krotny bezstratny zoom. Chociaż uwielbiam ten telefon to zdjęcia tak jak na 1020 są słabsze jakościowo.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21. ~Paweł  2014-03-04 20:48:33  host: 247.82.radiotel.com.pl

    A zdjęcia dng (raw) w nokii 1020 to wielkość 42 Mb!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!