Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Oppo Find 7 - 30 minut i akumulator naładowany w 75%

Oppo Find 7 - 30 minut i akumulator naładowany w 75%

LuiN 25 Kwietnia 2014 16:30

6 2
Oppo zaprezentował w zabawnej reklamie działanie rozwiązania Vooc - specjalnego akumulatora 3000 mAh i szybkiej ładowarki zastosowanych w modelu Find 7, które pozwalają uzyskać 75% naładowania w zaledwie 30 minut.



Coraz większym problemem w przypadku sprzętu elektronicznego jest obecnie fakt stale rosnącej pojemności akumulatorów, przy jednoczesnym pozostawianiu przez producentów starych, powolnych ładowarek. O ile starsze modele można było ładować zadowalająco szybko, o tyle już nowe sprzęty z akumulatorami o dwukrotnie większej pojemności niż przed laty, ładują się proporcjonalnie dłużej.

Oppo rozprawił się z tą przypadłością w swoim flagowym Find 7 w sposób bardzo widowiskowy. Dołączona ładowarka nie tylko "dogania" 3000 mAh litowo-polimerowy akumulator, ale również wyprzedza cały rynek, oferując ładowanie od zera do 75% w zaledwie 30 minut.

Rozwiązanie producenta bazuje na szybkiej ładowarce 4,5 A (rynkowym standardem są 1 - 2 A) oraz na litowo-polimerowym, wymiennym akumulatorze 3000 mAh z dodatkowymi pięcioma warstwami chroniącymi przed przegrzaniem:

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony

oppo find 7 Pozostałe cechy smartfonu również nie budzą zastrzeżeń. W uzbrojonej w tytanowo-aluminiową ramkę obudowie (o grubości 9,2 mm) producent zmieścił 5,5-calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli, chroniony szkłem Gorilla Glass 3, Snapdragona 801 z czterema Kraitami 400 2,5 GHz, grafiką Adreno 330 i 3 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, gniazdo microSD (do 128 GB), aparat 13 Mpix (Sony) zdolny rejestrować filmy 4K w 30 klatkach na sekundę, FullHD w 60 i HD w 120 oraz zdjęcia 50 Mpix uzyskiwane metodą wielokrotnej ekspozycji, przednią kamerkę 5 Mpix, GPS z GLONASS, NFC oraz łączność LTE i HSPA+DC. A wszystko to za około 1700 zł (564 dolary).

Źródło tekstu: Oppo, wł     

Dodaj do:

Tagi: find 7 | oppo

w sumie: 65
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    46.  2014-04-27 14:32:52

    Mnie to po pierwsze śmieszy ta rozdzielczość w tak małym ekranie. Zjechali by z parametrami w doł, to by nie trzeba było martwić sie ładowaniem.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    47.  2014-04-27 19:59:18

    46, sloneczny - dlatego jest też tańsza wersja z ekranem HD

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    48. ~phemieh Donald  2014-04-27 20:29:28  host: ip-94-42-12-188.multimo.pl

    45. Tylko na hazie dahmową.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    49.  2014-04-27 20:46:07

    Każde ładowanie prądem większym niż 0,1 deklarowanej pojemności baterii/akumulatora jest zabójstwem dla niego. Ale chyba o to w tym chodzi, żeby kupować nowe...

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    50. ~Calm7  2014-04-27 21:02:00  host: n14-06-06.opera-mini.net

    49). Czyli tą należałoby ładować prądem 0,3 A? (baterię 3000mAh). Oj, trochę by to trwało :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    51.  2014-04-27 21:31:19

    Jest dokładnie tak jak piszesz. Coś za coś, jak zwykle.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    52. ~Calm7  2014-04-27 21:56:54  host: n14-06-06.opera-mini.net

    Dla mnie to nie problem, staram się nastawiać na noc, a wtedy.. niech się ładuje dłuuugo, ale z korzyścią dla baterii :-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    53. ~m76  2014-04-27 22:03:43  host: 89-71-26-122.dynamic.chello.pl

    @50 chyba 3A ?? 3000mAh to 3Ah nie 0,3Ah. Zabojstwem dla akumulatora jest w ogole jego ladowanie. Tu dostep do baterii jest latwy wiec nie widze problemu z wymiana. Jak kogos stac na telefon za ponad 1500 to i na baterie za 100 chyba tez?? Jak sie kupuje szybki samochod to sie jezdzi nim wolniej i delikatnie hamuje zeby opon nie zuzywac ??

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    54.  2014-04-27 22:09:57

    toms: A skąd niby wziąłeś tą wartość 0,1?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    55.  2014-04-27 22:13:44

    Calm: Jeżeli baterie mielibyśmy ładować prądem "nie większym niż 0,1 jej pojemności" to ładowanie zawsze trwało by minimum 10h... :) Skąd wy te legendy bierzecie?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    56. ~m76  2014-04-27 22:26:06  host: 89-71-26-122.dynamic.chello.pl

    w sumie to "ładowanie prądem większym niż 0,1 deklarowanej pojemności baterii" mozna dwojako rozumiec.
    Albo ze powinien wynosic 1/10 pojemnosci, albo ze zwiekszenie o 0,1A (czyli tu 3,1A) spowoduje uszkodzenie baterii

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    57.  2014-04-27 22:26:32

    http://www.forbot.pl/forum/topics20/dla-poczatkujacych-akumulatory-litowo-polimerowe-li-po-lipol-kompendium-vt6720.htm

    Miłej lektury. :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    58. ~Calm7  2014-04-27 22:48:51  host: n14-06-06.opera-mini.net

    55). To tu jest jakaś nowa legenda, że prąd 3A nie szkodzi baterii :-p

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    59.  2014-04-27 22:54:36

    Calm: Rozmawiamy o ogniwach li-po. Podejrzewam, że toms te swoje 10% wziął z akumulatorów kwasowych, a ty swoje przyzwyczajenia z ładowaniem, rozładowywaniem do końca i formatowaniem z niklowo-kadmowych np. Przyjmij do wiadomości, że różne typy baterii mają różne charakterystyki i właściwości. Jak zmieniamy baterie, zmieniamy przyzwyczajenia. :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    60.  2014-04-27 22:56:02

    58: Tak - niektóre ogniwa można ładować prądem 3A!!! ;)