Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Oppo Find 5, czyli wszystkomający flagowy smartfon z Chin

Oppo Find 5, czyli wszystkomający flagowy smartfon z Chin

Q! 18 Września 2012 12:09

0 0

oppo find5Oppo nie daje za wygraną i zapowiada wprowadzenie na rynek flagowego połączenia telefonu i tabletu, modelu Find 5. Na co będzie można liczyć?

Oppo Find 5 będzie mieć ekran o przekątnej 5 cali i rozdzielczości 1080p (1080 x 1920 pikseli). Oznacza to, że gęstość upchania pikseli wyniesie 441 PPI (dla porównania, iPhone 5 ma 326 PPI, Nokia Lumia 920 - 331 PPI). Wiele wskazuje na to, że może to być ekran zaprezentowany w maju przez LG. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.




Sercem urządzenia może być czterordzeniowy procesor Qualcomm APQ8064 Snapdragon S4 Pro z układem graficznym Adreno 320 GPU oraz 2 GB pamięci operacyjnej. Wbudowany aparat wykona zdjęcia w rozdzielczości 12 Mpix. Wszystkimi tymi dobrami zarządzać będzie system Android 4.1 Jelly Bean, a za zasilanie odpowie ogniwo o pojemności 2500 mAh. Grubość jego obudowy to 6,65 mm.

Data premiery oraz przewidywana cena dla użytownika końcowgo nie została ujawniona.

Źródło tekstu: Oppo, wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 1

    1. ~andrew  2012-09-18 12:37:13  host: 80.48.104.56

    niech jeszcze tylko cena będzie zbliżona do xiaomi mi-two, informacje o specyfikacji technicznej będą potwierdzone i telefon wejdzie na rynek europejski i jak dla mnie tel nie ma konkurencji :)

  • 1

    2. ~  2012-09-18 13:03:19  host: 212.160.172.70

    dla mnie chyba tez :) jednak zobaczymy co pokaze samsung ale z ta rozdzielczoscia to chyba nikt mu nie dorowna w tym i na poczatku przyszlego roku

  • -1

    4. ~SP-eC  2012-09-18 13:38:20  host: public-gprs479630.centertel.pl

    W ostatnim zdaniu poprzedniego wpisu chodziło mi oczywiście o projekt obudowy.

  • 1

    5. ~sapp  2012-09-18 13:39:31  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    Tak powinien wygladac iphone 5 a nie jak wyciagniety z kosza Jobsa smiec.

  • 1

    6.  2012-09-18 14:04:56

    Nie myślalem, że to tak szybko nastąpi full HD przy 5 calach. Chiny wyprzedziły resztę świata.

  • 1

    7.  2012-09-18 14:27:22

    Jeżeli ten telefon będzie wyglądać tak jak ten render z news'a, posiadać wsparcie GLONASS'a oraz cenę podobną do Xiaomi MI-two to sprzedaję Motorolę i lecę do Chińczyków.;) Tak zupełnie na marginesie, to wstyd, że ani Nokia, ani Motorola, ani nawet Apple nie pokazało niczego przełomowego na co może przeciętnemu Kowalskiemu lecieć przysłowiowa ślinka, a Chińczycy zaczęli ten rynek napędzać, za ponad dwukrotnie niższą cenę! Żenada!

  • 0

    8. ~  2012-09-18 14:41:10  host: 212.160.172.70

    #3 niby wszystko sie zgadza ale co do niezuwazenia roznicy to sie grubo mylisz nie chodzi o jak to nazywasz "jakosc" a rozdzielczosc... a sa to dwa rozne pojecie. Wieksza rozdzielczosc = wiecej wyswietlanej tresci na tej samej powierzchni wyswietlacza geniuszu

  • 0

    9. ~SP-eC  2012-09-18 15:40:46  host: public-gprs421240.centertel.pl

    do nr 8.: To ty się mylisz! Jakość obrazu i rozdzielczość wyświetlacza to NIE są dwa różne pojęcia, ale to drugie jest elementem tego pierwszego! Jakość wyświetlanego na ekranie obrazu jest pojęciem szerszym i bardziej złożonym w porównaniu do rozdzielczość wyświetlacza. Natomiast rozdzielczość wyświetlacza jest jednym z elementów składowych decydujących o jakości wyświetlanego obrazu - inne elementy składające się na jakość obrazu to np. jasność wyświetlacza, jego kontrast, paleta kolorów ich nasycenie itp. W powyższej wiadomości w kwestii ekranu podano kontrowersyjną rozdzielczość, nic zaś nie wspomniano o jasności wyświetlacza, czy też jego kontraście itp. Stąd też odniosłem się do tej rozdzielczości. Kapujesz? Zresztą sam nie zaprzeczasz temu co napisałem (trudno dyskutować z faktami), wymyśliłeś za to jakąś dziwną tezę, że niby większa rozdzielczość to więcej treści na tej samej wielkości ekranu?? Chcesz powiedzieć, że gdybym miał większą rozdzielczość ekranu w swoim smartfonie to powyższy news miałby dla mnie więcej akapitów i treści? :-) A może widziałbym więcej zdjęć na tej stronie niż jest obecnie?? :-)

  • -1

    10. ~  2012-09-18 15:52:04  host: 212.160.172.70

    prosty przyklad masz monitor full hd w telefonie wlaczasz aplikacje phone my pc, przy rozdzielczosci telefonu 800x480 widzisz tylko lewy gorny rog obrazu z monitora natomiast jezeli telefon posiada matryce full hd masz lustrzane odbicie monitora na wyswietlaczu KAPUJESZ?

  • 1

    11. ~SP-eC  2012-09-18 16:08:43  host: public-gprs421240.centertel.pl

    do nr 10.: To o czym piszesz jest związane z proporcjami ekranu (np. 4:3 lub 16:9), a nie z większą czy mniejszą rozdzielczością ekranu. Naoglądałeś się reklam i pewnie naiwnie myślisz, że to magiczne Full HD pozwoli ci widzieć to co jest tuż za krawędzią ekranu "nie Full HD" ha ha ha ha ha de W istnienie Świętego Mikołaja też pewnie jeszcze wierzysz :-)

  • -1

    13. ~  2012-09-18 16:13:18  host: 212.160.172.70

    widze ze sie nie zrozumiemy bo nie chodzi o proporcje czlowieku skad ty sie urwales :) tak samo jak mozesz zapytac mikolaja o jasnosc prototypowego wyswietlacza od LG i reszte parametrow...

  • 1

    14. ~  2012-09-18 16:16:57  host: 212.160.172.70

    o najwyzej go sobie nie kupisz bo roznicy jak widze nie zrozumiesz

  • -1

    15. ~SP-eC  2012-09-18 16:29:33  host: public-gprs421240.centertel.pl

    do 12.: To ty nie rozumiesz i do nie tylko tego co ja napisałem, ale nie rozumiesz również tego co sam piszesz. Sam w swoim przykładzie rozdzielczość WVGA (800x480) porównałeś z rozdzielczością Full HD (1080x1920) - a są to rozdzielczości o różnych proporcjach! WVGA ma proporcje 5:3, natomiast Full HD ma proporcje 16:9 (czyli jest to potocznie nazywany obrazem panoramicznym). I jeszcze głupio piszesz, że to nie chodzi o proporcje ha ha ha ha ha de

  • 1

    16. ~Octopus  2012-09-18 23:02:51  host: host-37-190-154-144.dynamic.mm.pl

    Widać różnicę... krwisty , kardynalski , karmin , rubin , makowy ,karmazyn - i cała masa innych czerwieni w rozdzielczości 800x480 dla wielu osób - mężczyzn nie ma żadnej różnicy , nie widzą jej.. dla masy kobiet są to zupełnie inne kolory . Taka ciekawostka. :))

  • 0

    17. ~  2012-09-19 15:23:54  host: z32-14.opera-mini.net

    po ksztaltach sądzę, że ktoś się do tego przypieprzy xD

Dodaj swoją opinię