Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Opłać parking SMS-em

Opłać parking SMS-em

LuiN 23 Lipca 2008 00:39

0 0

Do końca roku warszawscy kierowcy, niezależnie od tego w jakiej sieci GSM działa ich telefon, mogą rozliczać postój w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego za pomocą SMS-a.

Aby móc opłacić rezerwowany czas płatnego parkowania należy posiadać odpowiednią ilość wcześniej przelanych środków, przypisanych do numeru telefonu, który jest podawany w tytule przelewu. Z tego samego numeru telefonu wykonywane są rezerwacje czasu płatnego parkowania.

Za pomocą odpowiednich komend SMS-owych możliwe jest zdalne uruchomienie lub zatrzymanie naliczania opłat. Komendy SMS-owe podlegają opłacie 24 gr brutto za wiadomość. Auto musi mieć naklejony identyfikator usługi na przednią szybę.
Podobne rozwiązania - najpierw za pomocą specjalnych kodów sterujących, potem dzięki obsłudze aplikacji wykorzystującej GPRS były testowane od lutego i czerwca bieżącego roku, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. W każdym przypadku wszystko czego potrzebuje kierowca to telefon komórkowy.

Usługa umożliwia rozliczanie faktycznego czasu postoju w SPPN. Daje kolejną, po opłacie za pomocą monet czy Warszawskiej Karty Miejskiej, możliwość opłacania parkowania.

Więcej informacji na temat usługi będącej efektem podpisania umowy ZDM z konsorcjum DG - Park i FM Solutions, odnaleźć można pod tym adresem.

Źródło tekstu: ZDM     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~mrzolwik  2008-07-23 01:34:40  host: 107-pra-23.acn.waw.pl

  SMSem... nie kijem go to pałka. Znaczy się dodatkowo za parkowanie jeszcze 48 gr. Nie lepiej było to zrobić kodami? Przecie chodzi o to, zeby stac jak najkrocej... Jak mam stac 15 min i nie mam drobnych to wysyłam smsa... a tak to mi nie warto.

 • 0

  2. ~derek  2008-07-23 12:15:48  host: 81-174-21-7.dynamic.ngi.it

  hehe - dobre bedzie - jak zapomnisz odwolac parkowanie :P to wydoi cala kase A tak z innej strony - to troche malo wygodne - przelewanie speciealnej kast na parkowanie i pilnowanie stanu subkonta - powinno byc rozliczane z kasy za telefon, tak samo oplata za inicjacje i zakonczenie powinna byc zniesiona

 • 0

  3. ~lontren  2008-07-23 12:41:06  host: w3cache.polsat.net.pl

  @derek polskie wspaniałe prawo telekomunikacyjne nie pozwala na płacenie za pomocą SMS Premium za towary i usługi inne niż telekomunikacyjne. Dlatego nie można zapłacić SMSem za batonik albo za kawę w automacie. Orange (wtedy jeszcze Idea) uruchomiła przed kilkoma laty płacenia za parkowanie za pomoca SMS - ale po kilku analizach prawnych wycofała się z tego.

 • 0

  4. ~grzes  2008-09-17 01:41:39  host: host-85-202-153-2.sta.tvknaszapraca.pl

  @lontren a co powiesz na to http://sms.10groszy.elblag.pl/ oraz wiele innych rzeczy ktore mozna w necie oplaciec sms-empremium i nie sa to uslugi telekomunkacyjne.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet