DAJ CYNK

Operatorzy zainteresowani częstotliwościam 900 MHz

sirmark

Wydarzenia

Trzech największych operatorów komórkowych w Polsce analizuje, tak jak i mniejszy operator P4, warunki przetargu na częstotliwości radiowe 900 MHz. Operatorzy oceniają, że są to częstotliwości interesujące.

Trzech największych operatorów komórkowych w Polsce analizuje, tak jak i mniejszy operator P4, warunki przetargu na częstotliwości radiowe 900 MHz. Operatorzy oceniają, że są to częstotliwości interesujące.

W poniedziałek UKE rozpoczął przetarg na dwie rezerwacje częstotliwości radiowych 900 MHz, które można przeznaczyć m.in. na telefonię komórkową lub internet. Oferty w przetargu na dwie rezerwacje, z których każda obejmuje 25 kanałów radiowych, można składać do 23 września.

PTC uważa, iż częstotliwości 900 MHz są interesujące. W chwili obecnej analizowana jest dokumentacja przetargowa - poinformował Andrzej Pomarański, kierownik biura prasowego PTC.

PTK Centertel, operator sieci komórkowej Orange, analizuje warunki przetargu na częstotliwości radiowe 900 MHz, ale trudno powiedzieć, kiedy podejmie decyzję. Analizujemy warunki przetargu i podejmiemy decyzję, ale trudno powiedzieć kiedy - powiedział Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

Warunki przetargu analizuje też Polkomtel, operator sieci Plus. Analizujemy warunki, ale na razie żadnej decyzji na «tak», ani na «nie» nie podejmujemy. Mamy czas do 23 września" - powiedziała Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska, rzecznik Polkomtela.

Za to dla P4 nowe częstotliwości byłyby szczególnie przydatne.
Jesteśmy zainteresowani, bo ta częstotliwość w naszym modelu biznesowym jest ważna i interesująca dla nas, aczkolwiek nie podjęliśmy jeszcze decyzji. Trwają analizy, trwają konsultacje z naszymi udziałowcami. W tym momencie nie mogę jednak powiedzieć, czy wystartujemy w przetargu - powiedział Marcin Gruszka, rzecznik P4.

Budowanie sieci 3G jest bardzo kosztowne, bo nadajników musi być dużo, a w takiej sytuacji nigdy jeden operator nie pokryje 100% kraju - powiedział Gruszka. Są miejsca gdzie lepiej postawić nadajnik, który mógłby obsłużyć również ruch naszej sieci i nie będziemy musieli płacić innym operatorom jak np. Polkomtel. To jest szansa dla rozwoju infrastruktury na terenach do tej pory zaniedbywanych. To jest jakieś uzupełnienie naszego biznesu - dodał.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: PAP, wł