Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Operatorzy zadowoleni z uchylenia kary UOKiK

Operatorzy zadowoleni z uchylenia kary UOKiK

WitekT 19 Czerwca 2015 20:58

3 3

Operatorzy z zadowoleniem przyjęli dzisiejszy wyrok sądu pierwszej instancji, który uchylił kary nałożone przez UOKiK za zmowę przy mobilnej telewizji.

 

Zobacz: Sąd uchylił operatorom karę UOKiK za zmowę przy mobilnej telewizji.

Dzisiejszy wyrok potwierdza to, co mówiliśmy od samego początku: nigdy nie było żadnej zmowy. T-Mobile przeprowadził własną kalkulację opłacalności wdrożenia usługi telewizji mobilnej w oparciu o technologię DVB-H. Wynik tej analizy był jednoznaczny i wskazywał, że usługa ta nie będzie cieszyła się dostatecznym zainteresowaniem klientów i w konsekwencji wprowadzenie jej do oferty będzie nieopłacalne - powiedział TELEPOLIS.PL Wojciech Strzałkowski z biura prasowego operatora.




Dodał, że najlepszym dowodem na to, że ocena ta była słuszna, jest fakt, że podobne usługi nie osiągnęły sukcesu w żadnym z krajów europejskich i szybko zostały wyparte przez serwisy VOD działające w oparciu o streaming za pośrednictwem transmisji danych, takie jak np. Strefa T-Mobile w Player.pl.

Spółka z zadowoleniem przyjmuje otwarte podejście sądu, które daje nadzieję przedsiębiorcom podejmującym obronę przed niekiedy niesłusznymi decyzjami Prezesa Urzędu - powiedział TELEPOLIS.PL Marcin Gruszka, rzecznik P4.

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange, wyraził zadowolenie z wyroku SOKiK, ktory uznał ze działania operatorów były zgodne z prawem.

Źródło tekstu: wł     

w sumie: 12
  • 0

    1.  2015-06-19 21:28:20

    Nic dziwnego ze sa zadowolenie, troche kasy zostaje w kieszeni.

  • 0

    2. ~  2015-06-19 22:43:15  host: user-94-254-145-62.play-internet.pl

    "zadowolenie z wyroku SOKiK,"

  • 1

    3.  2015-06-19 23:14:06

    @2: Nom, zadowolenie z wyroku SOKiK - coś wyjaśnić w tym zdaniu?

  • 2

    4. ~pabloki  2015-06-19 23:48:02  host: 188.146.94.61.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    właściwie to w sytuacji gdy dvb-h nie jest wdrożona i praktycznie klient nie ma dostępu do świadczonej komercyjnie usługi kara z automatu przestaje byc zasadna.

    @2 Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, lepiej było sie nie chwalić.

  • 0

    5. ~jest racja  2015-06-20 04:36:06  host: aftt249.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to bylo oczywiste, ale nie dla wszystkich. lepiej karac dla zasady niz zastanowic sie nad tematem. w sumie sie zgadzam http://tlp.is/6oi

  • 0

    6.  2015-06-20 07:23:05

    pabloki- trafil sie znawca ktory szuka dziury w calym a slyszal tylko o Urzedzie...

  • 0

    7. ~¿~  2015-06-20 10:11:20  host: n15-09-01.opera-mini.net

    A ten który to rozpętał, skarżył - nie poniesie żadnej kary?

  • -1

    8.  2015-06-20 10:57:22

    A dlaczego spółka zawiązana przez operatorów przegrała ten przetarg na częstotliwości właściwie? Bo już nie pamiętam?

  • 0

    9.  2015-06-20 14:33:12

    wlo: bo zaoferowali tylko 1 mln zł.

  • 0

    10. ~Ccc  2015-06-21 15:09:56  host: user-46-113-97-193.play-internet.pl

    Ja nie jestem zadowolona z uchylenia kary. Dostane mniej na dziecko!!!

  • 0

    11.  2015-06-21 21:07:29

    No rzeczywiście - chyba o połowę niższą punktację za swoją ofertę dostali...
    A dlaczego śmieszna spółeczka Info-TV-FM wymyśliła sobie, że wlepi operatorom świadczącym całkiem inne usługi "obowiązkowo" hurtową usługę, żeby ci się bawili ze sprzedażą usług i sprzętu do korzystania z tych usług, skarżąc się jak dziecko do pierdzistołków z UOKiK?

  • -1

    12.  2015-06-21 21:10:19

    Swoją drogą, liczę na to, że w końcu, po 5 latach, w końcu Witek coś napiszesz o tym czy zarzuty były trafione czy nie? Mam nadzieję, że pamiętasz nasze dyskusje o tej sprawie? W szczególności, że ja upierałem się, ze nie mieli nic na operatorów wchodząc i przeszukując komputery - oprócz śmiesznej skargi śmiesznej spółeczki z cwanymi szefami? Z Zamościa?

Dodaj swoją opinię