Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Operatorzy zaczynają wprowadzać wspólny pakiet transferu dla kilku kart SIM

Operatorzy zaczynają wprowadzać wspólny pakiet transferu dla kilku kart SIM

WitekT 18 Sierpnia 2011 11:07

0 0

Tablety to gorący temat. Ich sprzedaż hamuje jednak częsta konieczność zakupu dodatkowego abonamentu transmisji danych. Niektórzy operatorzy wychodzą tym potrzebom naprzeciw i do oferty wprowadzają wspólne pakiety transferu dla kilku kart SIM.

Oferty takie mają kanadyjscy operatorzy Roger Wireless i Bell Mobility, hiszpańska Telefonica Movistar, belgijskie Orange Mobistar i Proximus. Niedługo opcja taka pojawi się we francuskim SFR, a amerykańskie AT&T i Verizon Wireless mówią, że wprowadzą ją w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Operatorzy chcąc wzmocnić popyt na inteligentne urządzenia i zarazem bardziej zlojalizować klientów, w dobie dzisiejszego, bardzo konkurencyjnego rynku mobilnego Internetu, powinni rozważyć wprowadzenie jednego planu dla wielu urządzeń - mówi Sue Redd z firmy analitycznej Strategy Analytics.




Jak wynika z raportu Strategy Analytics, 60% użytkowników smartfonów chciałoby jednej, wspólnej puli transferu dla wszystkich swoich urządzeń, 50% jest zainteresowanych tetheringiem (czyli podłączeniem jednego urządzenia pod drugie via Bluetooth lub WiFi), a 40% myśli o zakupie mobilnego routera 3G, do którego mogliby podłączyć wszystkie swoje urządzenia.

Z informacji TELEPOLIS.PL wynika, że niektórzy polscy operatorzy analizują możliwość wprowadzenia podobnych rozwiązań w naszym kraju, a jako największy problem widzą ewentualne problemy z technicznym zaimplementowaniem rozwiązania.

Czy jesteś zainteresowany(a) wspólnym pakietem transferu dla kilku kart SIM?

Zdecydowanie tak
63.65%
Raczej tak
15.95%
Raczej nie
7.21%
Zdecydowanie nie
9.05%
Nie mam zdania
4.14%

Wszystkich głosujących: 652



Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 62
  • 0

    44. ~virrus  2011-08-18 14:44:59  host: 095160110110.warszawa.vectranet.pl

    Przecież od lat są takie rozwiązania w usługach głosowych, np. w Orange jest Korporacyjny Pakiet Głosowy - pakiet minut na kilkadziesiąt kart SIM. Problem jest tylko i wyłacznie po stronie rozliczania, czyli w systemie billingowym. A skoro można głos... to można i dane.

  • 0

    45.  2011-08-18 14:47:58

    Używam mobilnego routera WiFi - Huawei E585. Bardzo dobrze rozdziela sygnał 3G/HSPA. Praktycznie każdy tablet, eReader czy smartfon posiada opcję podłączenia przez sieć WiFi.

  • 0

    46.  2011-08-18 16:09:40

    Loop - naprawdę nie widzisz róznicy w tym o czym mowa?

  • 0

    47.  2011-08-18 16:10:50

    Jak jedziesz tramwajem, Twój ojciec autem a siostra autobusem, to gdzie lokujesz ten router?

  • 0

    48. ~  2011-08-18 16:22:01  host: z28-04.opera-mini.net

    Play ma teleplaya i dziala. Telefon ktory pracuje z aplikacja plus internet mobilny i gadamy na dwoch urzadzeniech z jednego abonamentu nawet w tym samym czasie.

  • 0

    49. ~ala  2011-08-18 16:36:45  host: oww242.internetdsl.tpnet.pl

    Operatorzy udają głupa?? Minuty i rabaty potrafią w ramach konta rozliczyć a neta nie? Znowu wielkie halo a kilka linijek kodu? Czy super zaawansowane systemy nagle nie umieją liczyć? Taki pakiet jest doskonały, mam kilka urządzeń, korzystam z którego mi pasuje... Choć pewno w karcie tego nie bezie...

  • 0

    50.  2011-08-18 17:04:37

    38@ co za roznica czyj numer? limit danych mam powiedzmy jeden 5GB i co kogo obchodzi czy ja go wykorzystam czy kumpel . Przeciez zaplacilem za niego. Jak dam swoja karte kumplowi zeby korzystal z internetu to co sie stanie? Tak zgadza sie marzenia ale niech operatorzy nie mowia ze to nie wykonalne tylko nieopłacalne dla nich.

  • 0

    51.  2011-08-18 17:07:56

    @49 - operatorzy zabieraja kase z prepiada jak sie skonczy termin waznosci na polaczenia przychodzace. Czy to nie zlodziejstwo? Powinni zwrocic rownowartosc kwoty jaka masz na koncie w koncu dlaczego masz placic za usługi ktorych nie wykorzystales? No tak utrzymanie numer :) to niech sobie odlicza ile to utrzymanie numeru ich kosztuje miesiecznie. Patrzac na operatorow voip (wiekszosc numer ma gratis), powiedzmy 5zl miesiecznie.

  • 0

    52. ~Jacek IVO  2011-08-18 17:11:17  host: dhe226.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy aby na pewno #42 był do #36, a nie na przykład... #39? Bo to właśnie w #39 jest mowa o 100 km, a nie w #36. Chyba że autorowi #42 chodziło o takie przykładowe 100 km. Jak to jest?

  • -1

    53.  2011-08-18 19:15:20

    www.fazafm.com - no jaka... nie rozśmieszaj mnie... każdy płaci za siebie!! aż tak naiwny jesteś, żw ydaje Ci się, zę na jedną usługę połowę kraju zapiszesz?

  • -1

    54.  2011-08-18 19:17:40

    www.fazafm.com ad. 51 - jest UOKiK, są pozwy zbiorowe...

  • 0

    55.  2011-08-18 20:01:25

    @wlo - ty zupelnie inaczej odbierasz to co pisze ...

  • -1

    56.  2011-08-18 20:25:38

    www.fazafm.com - być może - napewno realnie podchodzę do rzeczywistości, przyjmuję ją jaką jest, o ile nie mam na nią wpływu oraz najczęsciej ironicznie komentuję bobożne życzenia innych komentatorów ;-)

  • 0

    57.  2011-08-18 21:19:43

    byl przeciez jeszcze za starej Idei Pakiet Domowy, ktory byl rozliczany z jednego konta, byla tez oferta era tandem tylko jednoczesnie jedna karta mogla byc wlaczona. do dzisiaj chyba mozna miec w PTC grupe biznesowa, gdzie rozmowy ida ze wspolnego konta... mozliwosci sa. nie ma checi :)

  • 0

    58. ~gekon  2011-08-18 22:46:22  host: host-109-107-2-57.ip.jarsat.pl

    W PLUSIE w taryfach PERFEKCYJNYCH są już od dawna dostępne pakiety internetowe w opcji na konto

  • -1

    59.  2011-08-18 22:59:52

    58. Zapytaj czy ktos wie co to sa te perfekcyjne :-) Play Fresz i tak jest lepszy dla firm...

  • 1

    60. ~w sumie nikt  2011-08-19 13:42:07  host: user-46-113-213-1.play-internet.pl

    masakra... tylko "matteo" wyczuł temat... jedyna możliwość to Era Tandem, która nota bene oficjalnie nie działa ani z data ani z pre paid... w praktyce działa, bo to pusta usługa - dwie karty sim o tym samym numerze seryjnym... jednak Era (teraz T-Mobile) nie jest zainteresowane udostępnieniem tego szerszej publiczności dopóki konkurencja tego nie zrobi... wszystko inne o czym piszecie potrzebuje wielu numerów MSISDN, czyli więcej abonamentów...

  • 0

    61.  2011-08-19 15:06:35

    ~w sumie nikt - bo też o usługę dla takiej "opcji" chodzi a nie ona jeden numer ;-)

  • 0

    62. ~gekon  2011-08-19 22:52:19  host: host-109-107-2-57.ip.jarsat.pl

    Taryfy Perfekcyjne oczywiście też są w opcji na konto

  • 0

    63.  2011-08-28 22:41:45

    ~gekon - zaznacz, dla kogo one są ;-)

Dodaj swoją opinię