Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Operatorzy pozytywnie o konwersji opłat

Operatorzy pozytywnie o konwersji opłat

WitekT 23 Lutego 2006 10:18

0 0

Operatorzy komórkowi pozytywnie ocenili propozycję Ministerstwa Transportu i Budownictwa o konwersji opłat koncesyjnych za częstotliwości telefonii 3G na inwestycje w rozwój dostępu do Internetu na terenach wiejskich.

W konsultacjach, oprócz zainteresowanych firm, wzięły także udział inne podmioty, w tym także organizacje pozarządowe, wspierające rozwój lokalny. Proponowały one, by rozszerzyć objęte programem inwestycje także na przykład na kawiarenki internetowe na obszarach wiejskich czy kluby wiejskie.
Zgodnie ze wstępnymi założeniami programu, oprócz samego zapewnienia szerokopasmowego dostępu do internetu, ministerstwo myśli także o wyposażeniu pracowni internetowych w szkołach, a także o przechodniej "wyprawce" dla każdego dziecka w postaci laptopa, który byłby przez nie użytkowany w czasie całego okresu edukacji podstawowej, a później zwracany.

Konwersją zostaną objęte opłaty koncesyjne w wysokości około 1 mld euro. Program ma objąć raty koncesyjne, płatne przez operatorów od 2007 roku. Po zakończeniu konsultacji gotowy projekt ustawy ws. konwersji opłat zostanie skierowany pod obrady rządu.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~Adam  2006-02-23 10:42:47  host: bwp87.bib.wpia.us.edu.pl

  Dostęp do netu popieram ale już widzę te dzieci czekające na gimbus z lapkiem pod pachą ;)

 • 0

  2. ~misek  2006-02-23 11:56:47  host: ear90.internetdsl.tpnet.pl

  opy maja rozdawac laptopy? bezsensu!! niech siec budują!!

 • 0

  3. ~hainasz  2006-02-23 17:48:08  host: uf78.internetdsl.tpnet.pl

  Laptop przechodni? Po 6 latach podstawówki laptop do kogo przejdzie? Po takim czasie będzie sie nadawał do wykorzystania jako "sanki"

 • 0

  4.  2006-02-24 11:07:19

  wybudowac pracownie z prawdziwego zdarzenia z prawidziwym łączem internetowym. ewentualnie kilka lapów w szkole na "pozyczki" do domu dla dziecka. U nas jest pracownia konkretna ale na 14 kompow łącze jest 128/64 ...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet