Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Operatorzy podzielili się stadionami

Operatorzy podzielili się stadionami

WitekT 30 Lipca 2010 14:24

0 0

Operatorzy komórkowi podzielili między siebie 4 stadiony, na których wybudują infrastrukturę telekomunikacyjną dostępną dla konkurentów. Najbardziej prestiżowy Stadion Narodowy w Warszawie, przypadnie najprawdopodobniej Polkomtelowi - dowiaduje się TELEPOLIS.PL.

Play "wylosował" stadion w Poznaniu. (...) Nie wiadomo jednak jako skończy się ten projekt. Nie wszystkim podobają się ustalenia i przydział stadionów. Największe emocje wzbudza oczywiście stadion Narodowy. Ach ten prestiż… - napisał na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik P4.




P4 ma zająć się stadionem w Poznaniu, a Centertel - we Wrocławiu. Z informacji TELEPOLIS.PL wynika, że Gdańsk przypadł PTC, a Warszawa Polkomtelowi, choć może to jeszcze nie być finalny podział prac.

Centertel zrealizuje infrastrukturę na stadionie we Wrocławiu, która będzie dostosowana dla użytku do wszystkich operatorów z grupy międzyoperatorskiej - mówi TELEPOLIS.PL Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    13. ~bart  2010-07-30 15:18:37  host: public-gprs57029.centertel.pl

    5 Operatorem na stadion narodowy z najwieksza szanse na wziecie jest Plus i Orange.

  • 1

    14. ~gth  2010-07-30 15:36:32  host: 108-mo4-1.acn.waw.pl

    z samego zrodła wiem że PKL wycofał się z budowy sieć na SN, dziwne jest to tym bardziej że projekt technologiczny jest właśnie autorstwa PKL i to on był głównodowadzącym w tym przedsięwzięciu

  • 0

    15.  2010-07-30 15:50:36

    Odkąd pamiętam (moja firma robi pewną inwestycję na stadionie narodowym), to na planach budowy jako inwestor wypisywany jest Polkomtel - także co to za news i dlaczego piszecie chyba, skoro to już wiadome od dawien dawna, że to Polkomtel jest inwestorem na narodowym a reszta się podepnie? :-]

  • 0

    16. ~r  2010-07-30 15:58:17  host: user-188-33-144-101.play-internet.pl

    #15: nawet gdyby tak było jak mówisz to zauważ, że news jest nie tylko o polkomtelu i stadionie narodowym. A z resztą ja nie wiedziałem. Jeśli sądzisz że newsy są dla konkretnych osób pisane to się raczej mylisz.

  • 0

    17.  2010-07-30 16:04:58

    @16: ja się pytam dlaczego jest pisane chyba ("najprawdopodobniej"), skoro to pewne od zeszłego roku :-]

  • 0

    18. ~darek  2010-07-30 16:06:02  host: 87-79-n2.aster.pl

    haha juz to widze w poznaniu zbuduje infraskture play ale kicha tylko nie ten badziew play w poznaniu

  • 0

    19. ~  2010-07-30 16:20:46  host: t21-03.opera-mini.net

    to będą wazne testy sieci dla całej 4.niech uke wtedy tez zrobi pomiary do jakiegos raportu.mirekb

  • 0

    20.  2010-07-30 16:32:52

    No to jak w Poznaniu będą problemy z połączeniami to nic, ważne że tanio będzie można dzwonić.

  • 0

    21.  2010-07-30 16:36:18

    mariusz9a: projekt a realizacja to 2 różne rzeczy. Uwierz, że nie bez powodu zostało użyte słowo "prawdopodobnie", ale więcej napisać w tej chwili nie mogę.

  • 0

    22. ~nes  2010-07-30 17:50:17  host: 093105024176.suwalki.vectranet.pl

    a tak moze poza tematem dzis w suwalkach play slabo dzialal, ciezko bylo porozmawiac, moze dlatego, ze duzo ludzo goscilo dzis tutaj, a byl "tylko" pogrzeb, ale mysle, ze na waznym meczu bywa sporo ludzi wiec nie wiem czy play poradzi sobie.. niech buduja tylko czy nie na darmo, bo i tak bedzie cieako porozmawiac jak sporo ludzi zacznie na raz dzwonic

  • 0

    23. ~Alex  2010-07-30 18:11:07  host: 87-205-254-94.adsl.inetia.pl

    Trochę dziwne słowa Gruszki. Chyba mu się coś pomyliło albo już sam nie wie o czym pisać. Jeżeli odnosi się do prestiżu to wiadomo o kogo chodzi - Orange. A Orange nie wylosowało Narodowego stadionu, tylko we Wrocławiu. Co może oni chcieli narodowy ? kończ Waść, wstydu oszczędź... Zobaczymy jak z przydziałem stadionów końcowym dla Ery i Plusa bo najprawdopodobniej to nie znaczy na pewno.

  • 0

    24. ~  2010-07-30 18:49:29  host: v05-16.opera-mini.net

    Jeżeli było uczciwe losowanie to nie rozumiem tych ewentualnych przepychanek. Trzeba się pogodzić z jego wynikami i basta. Tak jak to zapowiedział W. Jabczyński przypadł im Wrocław to zrobią Wrocław.

  • 0

    25. ~potter28  2010-07-30 19:56:45  host: wifi.malopolska.pl

    @20. Nie ważne kto zrobi nadajnik. Jesteś w PLAY gadasz w ich cenie. Jedziesz dop Wawy do przekaźnika Plusa ( Wole Orange) to też gadasz jako z sieci PLAY. To jak ja pojade do Poznania to gadam po pomarańczowemu nie po fioletowemu;P:) Narodowy dla Pomarańczy !!!

  • 0

    26. ~mariusz9a  2010-07-30 20:12:23  host: apn-77-112-227-75.dynamic.gprs.plus.pl

    WitekT: czyli teraz nagle wszystkie plany mamy zmieniać i firmy podwykonawcze mają demontować to co zrobiliśmy pod Polkomtela? Uwierz mi, że to "najprawdopodobniej" możesz przekształcić na na pewno :-) Faktura za część parkingów podziemnych już jest w siedzibie Polkomtela :-) Także nic nikt już tu nie zmieni :-) My akurat robiliśmy pierwszy poziom dla nich, kumple robili poziom drugi (oczywiście mowa nadal o parkingach pod stadionem). Płyta poleci na końcu jak i reszta okablowania (nie wszystko jest jeszcze położone!).

  • 0

    27. ~zbig  2010-07-30 21:05:44  host: user-188-33-73-81.play-internet.pl

    kazdy op przylozy Sie do swojego odcinka z prostej przyczyny zadanie jest prestizowe i ewentualna wpadka bedzie zauwazona w mediach

  • 0

    28.  2010-07-30 21:23:48

    mariusz9a: ok, wierzę, bo podajesz konkretne fakty. Dzisiejsze sprostowanie Polkomtela natchnęło mnie do przyjrzenia się tematowi jeszcze bliżej. ;-)

  • 0

    29. ~  2010-07-30 21:53:29  host: t19-10.opera-mini.net

    Gruszka jest chyba niepoważny... Play powinien się cieszyć, że w ogóle dostał stadion, czyli został potraktowany na równi z mocnymi graczami.

  • 0

    30. ~mariusz9a  2010-07-30 22:06:39  host: apn-77-112-227-75.dynamic.gprs.plus.pl

    WitekT: zapytaj lepiej Gruszki kiedy niby to całe losowanie było, to ja Ci wtedy powiem czy ono w ogóle miało miejsce. Albo inaczej - my umowę z Polkomtelem zawarliśmy w czerwcu 2009 roku jeśli chodzi o wykonanie narodowego - czyli Polkomtel dostał dużo wcześniej tą inwestycje. Jeśli losowanie odbyło się później to oznacza że wcale takie coś nie miało miejsca (t całe losowanie) i ktoś tu robi Was w ch... ;-) Według mnie na każdy stadion odbywał się normalny przetarg - ale to moje domysły. Aha, my na stadion weszliśmy 12 kwietnia 2010 a tymczasowo mamy przerwane prace od czerwca - nie znam jeszcze terminu kiedy będziemy kontynuować budowę.

  • 0

    31.  2010-07-30 22:17:00

    mariusz9a: ja się dowiedziałem swoimi kanałami, że to już w 2007 roku zostało "wstępnie nakreślone"... I to było bez żadnych "przetargów" - po prostu umówienie się, że każdy "koordynuje" jeden stadion i wpuszcza tam konkurencję.

  • 0

    32. ~mariusz9a  2010-07-30 22:20:55  host: apn-77-112-227-75.dynamic.gprs.plus.pl

    @WitekT: no to może i będzie z tego niezła afera ;-) W takim razie ciekawe co Polkomtel dał innym, że dostał najlepszą inwestycje :-]

Dodaj swoją opinię