Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Operatorzy krytykują ceny maksymalne

Operatorzy krytykują ceny maksymalne

WitekT 2 Lipca 2007 11:25

0 0

Tylko wprowadzenie cen maksymalnych w Telekomunikacji Polskiej może zmusić do obniżek innych operatorów. Sama zainteresowana wraz z Polkomtelem skrytykowała ten pomysł UKE - pisze Gazeta Prawna.

Anna Streżyńska zapowiedziała, że wspomnianą decyzję wyda już niedługo. Szerzej o projekcie poddanym konsultacjom i wysokości maksymalnych stawek pisaliśmy w tej wiadomości.

Obniżenie cen detalicznych pani Prezes uzasadnia tym, że w ostatnich miesiącach ceny hurtowe na zakończenie połączeń w sieciach komórkowych spadły w godzinach szczytu z 65 gr za minutę do 40 gr. Jedynie sieć Play utrzymała stawkę 65 gr za minutę. Za obniżkami na rynku hurtowym nie poszły podobne działania na rynku detalicznym, wymuszone przez konkurencję. Dlatego UKE postanowił, po odczekaniu pewnej chwili, zainterweniować na rynku.

Ci, którzy oferują usługi sieci stacjonarnej, będą musieli podążyć śladem TP, aby nie stracić klientów - i po decyzji UKE dla TP samemu obniżyć stawki połączeń na komórki. Także operatorzy komórkowi będą musieli zrewidować swoje cenniki - bo niższe połączenia z TP na komórki może oznaczać zabranie części rynku połączeń operatorom komórkowym.
A operatorzy w przesłanych do UKE opiniach napisali:

Konsekwencją takiego działania (wprowadzenia cen maksymalnych w TP - przyp. red.) zapewne będzie obniżenie marży na rynku stacjonarnym i komórkowym (...) To w konsekwencji może umocnić pozycję dominującą TP i w sposób negatywny wpłynąć na działalność operatorów alternatywnych i ofertę dostępną użytkownikom końcowym - twierdzi Jerzy Sadowski z Polkomtela.

Narzucone przez UKE ceny spowodują obniżenie opłacalności świadczenia tych usług przez operatorów alternatywnych i tym samym zahamowanie konkurencji ze strony tych podmiotów w tym segmencie rynku - twierdzi Maciej Rogalski, dyrektor pionu współpracy regulacyjnej grupy TP.

W swej opinii przesłanej do UKE TP zwraca uwagę, że ostatnia obniżka cen detalicznych rozmów F2M nie spowodowała wzrostu liczby połączeń. Nie odpowiada jednak na pytanie, co by było z ruchem F2M, gdyby obniżki nie było.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 7
 • 0

  1. ~mirekb  2007-07-02 11:39:52  host: bnc61.neoplus.adsl.tpnet.pl

  powodzenia Pani Aniu ;-)) liczymy na to

 • 0

  2.  2007-07-02 11:54:58

  Dobrze ze nie napisali ze cena wplynie na jakosc uslug. Zaczynaja srac pod siebie bo czas zdziercow dobiega konca. Czas bedzie polowe rzeczy oddac za symboliczne zlotowki i wtedy zacznie sie placz bo sie pogrywalo z klientami ktorych teraz z nami brak -,-`

 • 0

  3.  2007-07-02 12:16:45

  Niech się za mn weźmie - minuta interconnectu z Niemcami, to 7 groszy, a cena w TP S.A. to ponad 1 zł!!!!!

 • 0

  4. ~RafalG  2007-07-02 12:24:53  host: client02-ciao.provider.pl

  Mnie zastanawia, że TP i Plus martwią się o alternatywnych, ale na razie jakoś żaden z alternatywnych operatorów nie przesłał do UKE równie brzmiącego zaniepokojenia ze swojej strony... Czyżby to był tylko wymysł TP/Plusa, a dla alternatywnych to nie robi większej różnicy?

 • 0

  5. ~  2007-07-02 13:11:50  host: gsl130.internetdsl.tpnet.pl

  WitekT: trochę szacunku dla kobiety - "pani prezes". Wg mnie tro powinno być z wielkiej litery (chodzi o konkretnę osobę)

 • 0

  6. ~r  2007-07-02 15:39:47  host: chello087207229190.chello.pl

  marże spadną bo poprzednio wzrosły dzięki obniżce stawek za zakańczanie połączeń. Ile byście chytrusy chcieli żreć za darmo? Dalej jazda :-P

 • 0

  7. ~ukienamuniu  2007-07-16 00:13:00  host: nat-go2.aster.pl

  #6: z marży część idzie na inwestycje, chytrusie.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-224-176.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Karta, MIX czy abonament? Z jakiej oferty korzystasz w swoim głównym telefonie?

T-Mobile: 20 GB na 20 urodziny oferty na kartę

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet