Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Operatorzy komórkowi sami obniżają interkonekt

Operatorzy komórkowi sami obniżają interkonekt

WitekT 26 Września 2006 10:16

0 0

Od 1. listopada zmieniają się stawki interkonektowe za terminowanie ruchu w sieciach mobilnych – tak wynika z zaproponowanych przez PTC i Centertela ofert ramowych, do których udało nam się dotrzeć.

Co ciekawe, podział na trzy strefy czasowe w ciągu dnia został zredukowany do dwóch.




Okres

Godziny

Stare stawki

Nowe stawki

T1

8-18

0,65 zł

0,44 zł

T2

18-22

0,48 zł

T3

22-8

0,40 zł

0,40 zł



Obniżka jest zgodna z duchem zmian proponowanych przez UKE, jednak jest niższa niż proponowana przez Urząd, o czym pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 117
  • 0

    98. ~bleble  2006-09-28 11:34:40  host: nat01.rtk.net.pl

    czyli w niedługim czasie jest jak najbardziej realna była by sprawa by TT znów obniżył stawki w ofercie lojalnościowej Happy Taniej:) - np po 12 miesiącach w TT stawki na wszystkie sieci spadną do 50-49gr brutto za minutę połączenia:))??

  • 0

    99.  2006-09-28 11:40:47

    nie nastawial bym sie na wielka obnizke i natychmiast!

  • 0

    100. ~  2006-09-28 12:16:37  host: xdsl-524.wroclaw.dialog.net.pl

    *** Turin - mi sie wydaje, ze przed swietami bedzie 3. stopiej Happy Taniej - 49 gr ;-)

  • 0

    101.  2006-09-28 12:17:16

    znaczy sie "stopien" :-)

  • 0

    102.  2006-09-28 12:20:40

    Ja bym na razie nie liczył i nie nastawiał się na żadne obniżki, bo będzie wielkie rozczarowanie jak z wymyślonymi taryfami Era Nokaut. Będą obniżki, to będą, a jak nie będzie, to nie będzie. Wydaje mi się, że może to być kwota z przedziału 49-55gr/min, ale 49gr wydaje się za bardzo optymistycznym wariantem. Być może te obniżki są po to, żeby MVNO mogli zacząć działać, a u MNO niewiele się ruszy. Czas pokaże.

  • 0

    103. ~mijan  2006-09-28 12:45:04  host: acph137.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witku jak ta decyzja bedzie się przekładała na zmiany w sieciach? czy póżną jesienią możemy liczyć na wprowadzenie nowych taryf przez operatorów z obniżka obecnej stawki za minute w szczycie do obcej sieci np. 50 - 60 gr ?
    Nurtuje mnie to pytanie bo mam zamiar przedłużyć umowę... Odczekać jeszcze z miesiąc, czy niewarto?

  • 0

    104.  2006-09-28 12:46:12

    ***mijan*** Witek się już wypowiadał na ten temat, że żadnych zmian w taryfach i cenach po tych obniżkach od razu nie będzie

  • 0

    105.  2006-09-28 12:46:51

    Osobiście polecam jednak poczekać, bo oferty świąteczne mogą być bardzo ciekawe.

  • 0

    106. ~mijan  2006-09-28 13:00:56  host: acph137.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tomek_19 mi sie jednak wydaje że nastąpią jakieś obniżki;) chyba że operatorzy utrzumają obecne ceny i od listopada na obecnych taryfach bedą zarabiać o 20 - 30% wiecej, ...a miało chodzić o zwykłego użytkownika.

  • 0

    107.  2006-09-28 13:02:16

    ***mijan*** może też chodzić o MVNO, którzy wyczekiwani są już od lat. Zwykły użytkownik rzadko kiedy się liczy.

  • 0

    108. ~bleblek  2006-09-28 13:13:30  host: nat01.rtk.net.pl

    zawsze było tak, że obniżki cen najszybciej odczują uytkownicy prepaidów - tutaj najczęściej jest wojna cenowa. Warto zauważyć, że jeśli chodzi o abonenty - takowe oferują nadal tylko era,plus i orange - wirtualni - czyli SamiSwoi i Heyah mają tylko oferty na kartę. Nie trudno się domyślić,że jeśli wejdą następni wirtualni - też będą mieli oferty na kartę. Więc tutaj ceny zaczną na poważnie spadać od momentu kiedy wejdzie kolejny gracz na rynek. Jednak ciągle mam cichą nadzieję że ceny rozmów w TT do wszystkich sieci spadną do 50-49gr/min brutto już od 15 października (jak to było podawane w innych źródłach) czy chociażby od 1 listopada dopiero (wg tak pesymistycznych informacji, które odaje Telepolis) sądzę że stawki obniżą w pierwszej kolejności (o ile nie wejdą w międzyczasie nowi gracze) TT z swojej ofercie lojalnościowej, a później sądzę iż SS i Heyah obniżą swoje stawki do wszystkich (na stałe i dla wszystkich od razu sądzę stawka będzie (ponieważ teraz stawka interkonektowa jest na poziomie 65 gr a Heyah/SamiSwoi dają stawki do wszystkich 66-68gr/min brutto - to jeśli cena spadnie do 44 gr/min - ceny dla użytkownika końcowego spadną do 45-49gr/min brutto)

  • 0

    109.  2006-09-28 13:18:32

    Tylko jedyna taka mała róznica jest taka, że interkonekt wynosi teraz 65 gr NETTO w szczycie, a np. w SS jest 66 gr BRUTTO za minutę, więc obniżka interkonektu do 44 gr NETTO, czyli 53,68 gr brutto może wcale nie wpłynąć na jakiekolwiek obniżki.

  • 0

    110. ~bleblekCD  2006-09-28 13:24:40  host: nat01.rtk.net.pl

    do Tomek_19: nie bądź takim pesymistą, sam widzisz jak to obecnie jest z tym interkonektem. Moim Zdaniem realne stawki wprowadzane przez "wirtualnych" będą właśnie się rozkładały (do wszystkich sieci) w granicach 45-50gr/min BRUTTO
    A to - czy i jaka sieć zdobędzie więcej klientów i wytrzyma na rynku będzie zależalo pewnie nie tylko od niskiej stawki do wszystkich, ale i od tego jak niskie będą mieli opłaty do własnej sieci i na stacjonarne. A może wprowadzą opłaty ryczałtowe - np za 5-10zł brutto miesięcznie klient dostaje darmowe weekendy do danej sieci i na stacjonarne..??

  • 0

    111.  2006-09-28 13:33:01

    ***bleblekCD*** to nie jest pesymizm. Skoro Witek rozmawiał z ludźmi odpowiedzialnymi za układanie taryf u operatorów i oni mówią, że te obniżki interkonektu nie przełożą się na obniżki cen dla użytkowników, to się po prostu nie napalam, że stawki spadną zaraz o 1/4, bo to nie ma sensu takie gdybanie.

  • 0

    112.  2006-09-28 13:33:52

    *** Tomek_19 - dlaczego wychodzisz z zalozenia, ze stawka za minute nie moze byc tej samej wysokosci (lub nizsza) jak IC? przeciez te oplaty dla opow sie znosza, a wiec z kazdej minuty maja tyle, ile rzeczywiscie placi im uzyszkodnik! gdyby bylo inaczej to nie wierze, zeby przy IC 65 gr, TT dal cene 48 gr (ceny netto)! pomysl o tym ;-)

  • 0

    113.  2006-09-28 13:39:07

    ***Q*** nie twierdzę, że minuta nie może być tańsza od IC. Chodzi mi tylko o to, żeby nie robić sobie nadziei, że nagle np. w Simplusie zjadą z 78 gr do 45 gr, a w POPie nawet z 80gr bo cena interkonektu się obniży. Sam chciałbym, żeby były obniżki, ale na razie wydaje mi się, że może to być co najwyżej do poziomu 55gr.

  • 0

    114.  2006-09-28 13:41:35

    Poza tym, gdyby Sim+ i POP obniżył tak gwałtownie ceny, to TT zrezygnowałby z Happy Taniej i pewnie wprowadził dla wszystkich niższą stawkę. Mnie się bardziej wydaje, że ta obniżka jest po to, żeby potaniały połączenia ze stacjonarek na komórki i żeby zachęcić MVNO.

  • 0

    115. ~wlo  2006-09-28 17:23:51  host: aow115.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Po co gdybać? Przecież oni nie przedstawią ofert, dopóki nie będzie umów! Teraz to nie wiem, czy jakieś kalkulacje robili... Chociaż to to tak - muszą robić analizy rózne bo to podstawa ich działalności... Nawet jesłi, to nie przedstawią tych założeń ludziom!

  • 0

    116. ~ole  2006-09-29 23:48:38  host: apn-100-190.gprsbal.plusgsm.pl

    Panowie, wszyscy operatorzy już co najmniej od kilku miesięcy liczyli oferty zakładając sredni dwuletni IC na poziomie między 37-43 groszy. Dlatego ja bym się na duże obnizki nie nastawiał.

  • 0

    117.  2006-10-01 12:33:10

    powiedzcie mi te stawki sie bedą tyczyc na karte telefonów bo pisze stara stawka 65 groszy a tu jest 80 groszy wiec jaka stara stawka ? np w popie

Dodaj swoją opinię