Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Operatorzy komórkowi liczą na klientów przenoszących numery

Operatorzy komórkowi liczą na klientów przenoszących numery

sirmark 7 Kwietnia 2014 08:08

14 0

W Polsce przypada 1,5 karty SIM na osobę - wynika z danych GUS. Rynek staje się coraz bardziej nasycony, więc operatorzy komórkowi starają się walczyć o klientów konkurencji. Jak wynika z danych od operatorów komórkowych, w ubiegłym roku sieć zmieniło 1,5 mln numerów - o 0,3 mln więcej niż w 2012 r. Wśród polskich telekomów Play jest liderem pod względem liczby przejmowanych numerów.



Choć procentowy udział numerów przenoszonych do sieci Play w stosunku do całego ruchu numerów we wszystkich sieciach komórkowych obniża się, operator P4 nadal jest pod tym względem liderem na polskim rynku telekomów.

Bezwzględna liczba numerów przenoszonych do naszej sieci w dalszym ciągu rośnie. Jest to prognostyk bardzo dobrego dalszego wzrostu naszej firmy i pozyskania klientów w tym roku. Innymi słowy, dynamika mierzona liczbą numerów przenoszonych do naszej sieci utrzymuje się na bardzo dobrym poziomie z tendencją wzrostową - mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Jacek Niewęgłowski, Chief Strategy Officer z firmy P4, operatora sieci Play.

W ubiegłym roku sieć zmieniło o 23% numerów więcej niż w 2012 roku - wynika z raportu TELEPOLIS.PL. P4 przyjął ponad 900 tys. numerów (ponad 58% udział w rynku MNP), a oddał 140 tysięcy (na czysto więc zyskał ponad 760 tys. numerów). Na kolejnych miejscach znaleźli się Orange i T-Mobile.




Zobacz: Pełny raport o przenośności numerów w 2013 roku

Sam fakt, że wzrasta również ruch numerów przenoszonych między pozostałymi sieciami ze względu i na popularyzację samego procesu przenoszenia numerów, i na zaostrzającą się konkurencję pomiędzy pozostałymi operatorami na rynku powoduje, że nasze udziały procentowe są nieco mniejsze, ale to w żaden sposób nie odbija się na naszym wzroście - podkreśla Niewęgłowski.

Operatorzy komórkowi mają w swoich ofertach specjalną propozycje dla osób przenoszących numery. Szansą dla telekomów mogą być również klienci rezygnujący z telefonii stacjonarnej i przenoszący się do sieci komórkowych.


Źródło tekstu: Newseria     

Dodaj do:

Tagi: mnp | play

w sumie: 30
  • 0

    12.  2014-04-07 10:13:15

    Dzisiaj użytkownicy telefonów przywiązują się do swoich numerów telefonicznych stąd też migracje do innych sieci za lepszymi ofertami. Poza tym przy zmianie operatora klienci mają lepsze oferty niż starzy abonenci. Cóż zrobić.
    PS. Dane GUS to tylko statystyka. Osobiście ją zawyżam ze swoimi 15 numerami. Ale jest jeszcze wiele osób które nie mają w ogóle telefonu komórkowego. Może do nich jakoś dotrzeć?

  • 0

    13. ~marcellove  2014-04-07 10:15:36  host: 77-92-37-221.cable-modem.tkk.net.pl

    @11 Masz racje.Sam swoje 5 numerów przenosiłem już około 40 razy.Właśnie dla bonusu MNP 60pln i nie narzekam.Niech inni wybrzydzają i uciekają z P4.Ja tu ZOSTAJE!!!

  • 0

    15.  2014-04-07 10:45:48

    play od początku swojego istnienia musiał przejmować numery od w3 nic tu się nie zmienia, w3 też wpadło na pomysł że też tak można, kolejny etap rozwoju rynku i nic innego.

  • 0

    16.  2014-04-07 10:54:13

    marcellove: nie ma się czym chwalić.

  • 0

    17. ~  2014-04-07 10:56:06  host: apn-46-76-92-234.dynamic.gprs.plus.pl

    @13, przenosiłeś numer wypełniając formularz online? W jakim czasie dostaje się kartę sim przenosząc w ten sposób?

  • 0

    18. ~MarioBros  2014-04-07 11:01:25  host: public-gprs515186.centertel.pl

    Tak wysokie wskaźniki przejść do play są kwestią czasu. Play już od dawna nie ma super konkurencyjnej oferty względem innych opów i ciągnie jedynie na sprawnym marketingu. Bańka musi jednak kiedyś pęknąć, bo sam marketing to nie wszystko.

  • 0

    19. ~marcellove  2014-04-07 11:04:17  host: 77-92-37-221.cable-modem.tkk.net.pl

    @17 Przenosiłem numery jedynie do W4 to znaczy do operatorów posiadających stacjonarne punkty obsługi klienta.Nie mam doświadczenia z żadnymi formulażami online.@16 Masz swoje zdanie i prawo do niego.Ja stwierdziłem suche fakty odnośnie tematu posta.

  • 0

    20. ~GoGo  2014-04-07 11:18:44  host: host-37-190-220-15.dynamic.mm.pl

    do 14 - możesz wskazać chociaż jedną konkurencyjną ofertę do abo w Play za 19 zł, chętnie skorzystam

  • 1

    21. ~Xavi  2014-04-07 11:22:10  host: host-89-167-5-154.nplay.net.pl

    Chief Strategy Officer o ja pierdziele dostał już stopień oficerski! Gruszka ma chyba szeregowca może kaprala.

  • 0

    22.  2014-04-07 11:48:12

    Kiedyś Play miał fajne abonamenty bez telefonu. Moim zdaniem fajne taryfy skończyły się na Formułach S,M,L.

  • 0

    23. ~  2014-04-07 12:09:44  host: 213-195-160-133.ip.netia.com.pl

    @20, o jakim abonamencie w play za 19zł mówisz?

  • 0

    24. ~tata  2014-04-07 13:14:10  host: 89-74-89-29.dynamic.chello.pl

    Od kilku lat swoje kilkanascie nr telefonow przerzucam migiem z karty na karte,abonament mi nie jest potrzebny.

  • 0

    25.  2014-04-07 13:25:19

    Stan darmowy w Play robi swoje i jest ważniejszy niż te wszystkie NoLimity. Pewnie jeszcze z rok pociągną na wzroście, a później mogą zrobić to samo co Orange, czyli pokazać odrębną submarkę do łapania uciekinierów z Play.

  • -2

    26. ~lool  2014-04-07 14:58:37  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Tylko już nie podadzą, że do Play przenosi się zdecydowanie więcej klientów na kartę, a nie abonament, gdzie zysk z tego jest niewielki. Poza tym do Play szło się po tańszy telefon, a nie po usługi. To jest tak jak z wszystkimi innymi usługami i produktami na naszym rynku. Nie ma tak, że wszędzie jest tak samo tylko ceny inne. Play ma tanio bo ma kiepską infrastrukture i jakoś. A jak ktoś chce lepszą jakość to zapłaci więcej ale będzie to miał ! Tak jak z butami, kupisz za 3 dychy buty to będą na kilka miesięcy, a kupisz za 300 zł to będą na kilka lat i to skórzane. Kto chce tanio to proszę bardzo do play.

  • 1

    27.  2014-04-07 15:46:21

    lool- gorzej, gdy za 300zł kupisz buty warte 30zł. Wtedy jest mega lol.;-)

  • 0

    28. ~AVE KSIĄDZ  2014-04-07 16:21:19  host: host-31-6-165-111.dynamic.mm.pl

    hehe obiegowa opinia jest taka żę w plej minimaxie jest 29zł i no limit czyli tanio więc nie wiem gdzie chcecie uciekac?? do nju?? za 29zł w abo czy nju na karte w no limit za 64złote???

  • 0

    29. ~  2014-04-07 16:28:26  host: ip-84-39-164-71.free.aero2.net.pl

    Gdyby plus nie rolowal ludzi w 2005 przy zmianie regulaminu to do dzisiaj mialbym swoj pierwszy nr komorkowy 6015222**. No ale niestety , nr po wypowiedzianym abo nie dalo sie zatrzymac w zaden sposob.

  • 0

    30. ~pabloki  2014-04-07 16:58:40  host: 37.30.67.168.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    najbardziej liczy na pozyskanie play. zresztą pozyskanie jest pewnie tańsze w praktyce niz utrzymanie klienta który dzziś jak sie targował kilkanaście m-cy temu ma już hipermuliti ekstrasuper tanią oferte a chce jeszcze taniej to jasne że takiego nalezy olać . Najlepsze jak niektórzy piszą "a byłem 10 lat w...." a oni mi nie chcą dać oferty . Patrzy sie na maks rok w tył. a często jest to 6 m-cy wstecz.

  • -1

    31. ~lool  2014-04-07 17:23:08  host: ptcnat.t-mobile.pl

    27 - a z tym się zgodzę, ale tutaj to już kwestia osobista, bo u jednego operatora będzie wszystko pięknie, a u drugiego wystarczy raz... Więc to i tak i tak się mieści się w tym co też napisałem, jedni idą tam gdzie taniej i wiadomo z góry, że może być kiepsko, a tam gdzie płaci się więcej może i faktycznie więcej się wymaga ale 1 problem vs 10 problemów to też jakaś korzyść wynikająca, z droższych usług.

  • 0

    32. ~tytus  2014-04-07 17:23:38  host: ip-93-154-198-174.free.aero2.net.pl

    Lepiej przenosic numer co rok czy dwa to najlepszy sposob.

Dodaj swoją opinię