Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Operatorzy komórek nie chcą konkurencji

Operatorzy komórek nie chcą konkurencji

sirmark 14 Maja 2004 13:59

0 0

Po uwolnieniu kolejnej puli częstotliwości wykorzystywanych przez telefonię komórkową pojawiło się miejsce dla jednego bądź dwóch nowych operatorów. Przyznanie uwolnionego pasma nowemu oparatorowi stwarza nadzieję na zaostrzenie konkurencji na rynku telefonii komórkowej, a w konsekwencji na dalsze obniżenie cen.

Rynek telefonii komórkowej w Polsce jest teraz podzielony mniej więcej po równo między trzech operatorów. Przy takiej strukturze rynku można by mieć nadzieję na ostrą walkę konkurencyjną między oparatorami, ale tak nie jest, operatorzy nie kwapią się z obniżaniem taryf. Trudno ich posądzać o zmowę cenową, to raczej akceptacja status quo. Co więcej, dotychczasowi gracze wszelkimi sposobami starają się utrudnić wejście konkurencji. Chcą np. takich ograniczeń procedury przetargowej, by podzielić dodatkowe czestotliwości pomiędzy siebie.
W swojej opinii na ten temat (firmowanej przez Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji) przedstawionej Witoldowi Grabosiowi, prezesowi Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty domagają się przeprowadzenia na nowe pasmo przetargu nieograniczonego.

Przetarg nieograniczony praktycznie zamknąłby drogę na rynek telefonii komórkowej nowemu oparatorowi, a tym samym przekreślił szanse na wzrost konkurencji i obniżenie cen połączeń. Trudno oprzeć się wrażeniu, że stanowisko operatorów jest po prostu "zmową trzech".

Źródło tekstu: Życie     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-93-19.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet