Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Operatorzy gromadzą karty nano-SIM. Wkrótce premiera nowego iPhone'a

Operatorzy gromadzą karty nano-SIM. Wkrótce premiera nowego iPhone'a

LuiN 17 Lipca 2012 08:53

0 0

Jak donosi Financial Times, europejscy operatorzy komórkowi zaczęli gromadzić zapasy kart nano-SIM. A wszystko to z powodu nadchodzącej premiery iPhone'a 5.

Apple przywiązał już raz klientów do siebie mniejszymi kartami SIM, w momencie gdy wymusił wprowadzenie na rynek kart micro-SIM swoim iPhonem 4. Teraz, gdy inni producenci poszli już w jego ślady, przyszykował kolejną rewolucję.

Dyskusja nad nowym standardem kart SIM trwałą w Europie długo, z racji promowania dwóch niezależnych projektów. Ostatecznie ETSI zatwierdził projekt kart nano-SIM opracowany przez Apple'a, zakładający stosowanie do o 40% mniejszej niż micro-SIM karty specjalnej tacki.




Jaki będzie nowy iPhone? Do oficjalnych informacji jeszcze daleka droga, już teraz mówi się jednak o podobnym rozmiarze do poprzednika oraz o smuklejszej, metalowej obudowie.

Źródło tekstu: Financial Times     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 1

    16.  2012-07-17 10:46:06

    @14 apple nie zalezy na tych groszach za patenty (chociaz te grosze to byc albo nie byc np dla Nokii lub RIM, ktore teraz glownie z tego zyja). Opracowali/kupili patenty to moga w swietle PRAWA z nich korzystac: blokowac sprzedaz urzadzen konkurencji, wymagac oplat licencyjnych itd. Apple chce sprzedawac jak najwiecej urzadzen to wybiera blokowanie - czas jest po ich stronie, bo blokada trwa czasem miesiace zanim sprawa w sadzie sie roztrzygnie. Nokia wybiera oplaty, bo kase ma od razu a blokowanie takiego iPhona nic jej nie da, bo sama ma urzadzenia tak zenujace ze nie byliby w stanie blokada i tak zwiekszyc ich sprzedazy. Panial, czy mam dalej wyjasniac zawilosci walki w biznesie? Co do karty SIM to w ogole powinno juz jej nie byc. To tak jakbys w dalszym ciagu do swojego laptopa chcial usilnie wkladac dysk twardy 3,5''. Karta sim zajmuje miejsce w takim malym zwartym urzadzeniu jak smartfon, zlacze w srodku urzadzenia, czesc elektroniki w postaci plytki ze sciezkami. Jest koniecznym wyeliminowanie tego balastu i logowanie sie przez siec. Karta SIM jest zupelnie zbedna. To nanoSIM to zakladam okres przejsciowy.

  • 1

    18.  2012-07-17 10:53:25

    Niech ktos znajdzie informacje na temat stosunku ceny iphonea w Stanach do wysokosci zarobkow przecietnego amerykanina.

  • 1

    19. ~  2012-07-17 10:53:31  host: 178.73.49.129

    A nie mogliby zrobić takiej karty, której nie widać gołym okiem? Może niedługo wymyślą taki telefon, który jest tak mały, że go prawie nie ma. Potem będą go sprzedawać za 1000 dolców. Fani apple byliby wniebowzięci, że można zrobić tak doskonały sprzęt, a że nie działa to nieważne. Obecne też prawie nie działają i jakoś nikomu to nie przeszkadza.

  • 1

    20. ~Gravcio  2012-07-17 10:59:34  host: host-194-24-175-117.ncgroup.pl

    @17. Uwierz mi że nie był byś w stanie. A wypowiadać się będę bo mam do tego prawo. Tak samo jak Applefan_ ma prawo do zachwalania Japka, tak samo ja mam prawo do krytyki tych urządzeń i firmy.

  • 3

    21.  2012-07-17 11:09:06

    @16 i tu wychodzi hipokryta pełną mordą. Apple ma prawo bo to ich. Ale Nokia to troll patentowy... No, ale wg ciebie prostokąt i slide to unlock to najwyższa technologia. A Nokia próbująca się dogadać w sprawie patentu na Wi-Fi (Wi-Fi jest widocznie wg ciebie bzdurnym patentem, nie to co prostokąt) Tekst o tym, że Nokia się nie sądzi bo nie ma czasu to też durnota. Skąd takie wnioski niby? Wcześniej jakoś się nie sądzili. A co do marnej sprzedaży Noki w USA jako powodu ich kryzysu... Nokia i za czasów świetności nie była tam popularna. Na temat smartfonów Noki z resztą się nie wypowiadaj, bo sam niedawno przyznałeś, że żadnego w ręku nigdy nie miałeś. Swoją drogą nie trolluj. Temat o Apple a ty z nokią wyjeżdżasz. Kawy ci ktoś dał czy co, że tak pierdoły płodzisz z uporem maniaka? Fakty są takie, że to Apple bierze udział w 60% wojen patentowych. A to jasno wskazuje na to, że ono jest trollem. Co do zasad rynku nikogo tego nie ucz. Człowiek który nie umie nawet wyliczyć procentów przy pomocy kalkulatora nie powinien się wypowiadać na tematy bardziej skomplikowane od tego, czy trawa jest zielona.

  • 1

    22. ~r  2012-07-17 11:21:13  host: public-gprs242568.centertel.pl

    Czy ktoś widział to Nano sim w tacce? Jest na prawdę tak dużo mniejsze że jest się. O co bic?

  • 1

    23. ~  2012-07-17 11:40:10  host: 213-238-102-91.adsl.inetia.pl

    @22 - przecież jedynym powodem istnienia tego standardu jest zapewnienie dalszego braku kompatybilności Apple z innymi telefonami... Czytaj - trudniej przełożyć kartę SIM (choć pewnie pojawią się jakieś przejściówki, ale znów - musisz taką mieć). standard bezsens, żadna oszczędność miejsca, czy wagi.

  • 1

    24. ~r  2012-07-17 13:05:30  host: public-gprs287906.centertel.pl

    #23: no właśnie tak polejrzewalem, wg mnie wystarczy mikrosim i nie ma co więcej kombinować. Niech nikt mi nie chrzani ze tyle elektroniki się upchac na tej powierzchni co ja ścieki ze zwyklej sim.

  • 1

    25. ~justMe  2012-07-17 14:08:00  host: 93-186-23-82.rdns.blackberry.net

    Applefan jak zwykle te swoje brednie... Nie jestem obeznany...Jak to jest z gniazdem ladowania w iPhone?Czy iPhone tez ma jakies "cudo" zamiast standardu jaki obecnie uzywa caly swiat?

  • 1

    26. ~JustMe  2012-07-17 14:28:14  host: 93-186-31-81.rdns.blackberry.net

    Jeszcze jedno,to prawda ze w iP 4s nie mozna usunac historii przegladania z poszczegolnych dni?Ja mam taki wybor...

  • 1

    28.  2012-07-17 14:31:57

    @justMe - Tak, ładowarka Apple sprawdza prąd przychodzący czy nie narusza patentów Apple odnośnie energii. W przypadku braku przeciwwskazań, rozpoczyna się ładowanie. Jeżeli narusza patent, wszystko się blokuje. Sprawdź na aledrogo ile jest iphone uszkodzonych opisanych jako "podłączyłem ładowarkę, po czym telefon się wyłączył i od tamtego czasu nie chce się włączyć". (Tak, patent na energie to żart. Nie, ipony z aledrogo z takim uszkodzeniem istnieja i jest ich dużo).

  • 1

    30. ~Raszlo  2012-07-17 15:53:24  host: public-gprs385037.centertel.pl

    Powinni ustalić raz na zawsze rozmiar...ciągle zmieniają

  • 1

    31. ~  2012-07-17 16:36:59  host: z03-10.opera-mini.net

    Niech gromadza ostre nozyczki a nie karty. Zawsze mozna wyciac. Daja ekrany coraz wieksze a karty im sie nie mieszcza w obudowach. Pic na wode.

  • -2

    32.  2012-07-17 18:33:35

    @30 do skansenu się udaj i już tam zostań. Może nic nie zmieniajmy? Każdemy w łapę takie cudo http://en.wikipedia.org/wiki/File:Motorola_MicroTAC_9800x.jpg i nie rozmawiajmy już o żadnej miniaturyzacji i postępie. Kto jest za? Jak dostanę 100 mln zgłoszeń i przedpłat na podobny model to zakładam firmę i będę wam to ku waszemu zdrowiu produkował - tylko musicie to kupić, bo nie chcę skończyć jak Nokia, która najwięcej krzyczała przeciwko nowej karcie SIM i generalnie od kilku lat pokazuje jak kończą firmy nieinnowacyjne.

  • 1

    33. ~Przemo  2012-07-17 19:11:31  host: 81-219-206-20.adsl.inetia.pl

    Ostatnio kupiłem xperie s z micro sim i przez trzy dni nie mogłem wymienić starej karty w Play na nowy standard bo mało schodzą i nie warto im zamawiać, dobrze że dało się ją przyciąć. Teraz to będzie mega problem, bo w gre wchodzi tylko wymiana.

  • 0

    34.  2012-07-17 19:25:29

    @32 nie rozumiesz, akurat w wypadku kart sim niema co miniaturyzować bo tak naprawdę nawet w telefonie-zegarku jest miejsce na normalną kartę sim a co dopiero w telefonie z ekranem ponad 3.2 cala! rozbierz swojego iPhona czy jakiś inny nowy telefon i zobacz, że jest tam miejsce na nawet dwie karty, bo nano-sim i zwykły sim mają taką samą wielkość pinów różnica jest jedynie w tym małym 5milimetrowym kawałku plastiku. gadanie o miniaturyzacji jest głupie bo to różnica wgłębienia 0.76x3x5mm lub poszerzenie tacki...

  • 0

    35. ~  2012-07-17 20:05:31  host: z59-08.opera-mini.net

    Poczekajcie na iOS 7 - karte bedzie trzeba przeciac na pol przez srodek chipa zeby sie zmiescila do iphona bo bedzie w nim tyle amazingu. W iOS 8 natomiast bedzie sie inaczej montowac karte. Trzeba bedzie ja zmielic w mozdzierzu kuchennym i wsypac do dziury mikrofonu za pomoca iLejka (eliminacja tacki). W iOS 10 bedzie juz latwo bo karte picoSIM bedzie sie wysylac bezposrednio do cupertino a oni beda ja montowac zdalnie przez iTunes.

  • 0

    36.  2012-07-17 23:43:15

    Spokojnie mozna by zostac przy normalnej wielkosci SIMie (nie micro, tylko tym normalnym (naturalnie nie TYM wielkosci karty kredytowej :), tak naprawde na aktualna chwile jeszcze nie jest takie parcie na miniaturyzacje tegoz, to jest tak naprawde temat zastepczy. Prawdziwa kwestia to zmiana technologii baterii - juz jakis czas temu powstalo pare dobrych technologii, ktore z powodzeniem moglyby zastapic aktualnie stosowane, z duzo lepszymi efektami, bedac mniej awaryjne... ale to strzal w stope marketingowo, wiec nie zostana pewnie jeszcze dlugo masowo wyprodukowane i wprowadzone. || #26: nie tylko tego, nie mozna takze usunac pojedynczo niczego z historii polaczen telefonicznych :) || Co do patentu na "nano"SIM, uwazam ze to czysty debilizm... kazde dziecko potrafi wyciac prostokacik, tnac blisko standardowego gniazda. A "applefan_" mysli chyba, ze ma patent na trollowanie na Telepolis... :D

  • 0

    37.  2012-07-17 23:47:30

    @36 pociskasz pie...ly. Wszystko mozna usunac hurtem lub pojedynczo. Prowokujesz czy jak?

  • 0

    38.  2012-07-18 08:30:53

    @37 uwierzę jak twoją aplikacje zobaczę.

Dodaj swoją opinię