Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Operatorzy dostali decyzje UKE o nowych stawkach MTR

Operatorzy dostali decyzje UKE o nowych stawkach MTR

WitekT 17 Grudnia 2012 16:27

0 0

17. grudnia wszyscy operatorzy komórkowi działający na polskim rynku otrzymali decyzje związane z nowymi stawkami MTR obowiązującymi od 1. stycznia. Żaden nie będzie miał asymetrii.

Decyzje otrzymali: Aero2, CenterNet, Mobyland, P4, Polkomtel, PTC oraz Centertel. Prezes UKE określił, że stawka MTR od 1. stycznia do 30. czerwca będzie wynosiła 8,26 groszy, zaś od 1. lipca 4,29 groszy.

Zdaniem Prezesa UKE wdrożenie nowych zasad rozliczeń międzyoperatorskich wprowadza długo oczekiwaną przez konsumentów symetrię w opłatach za połączenia do każdej sieci komórkowej, jak również powinno przełożyć się na dalsze spadki cen detalicznych za połączenia telefoniczne - napisano w komunikacie UKE.




Wydane decyzje zawierają rygor natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że obowiązki regulacyjne nałożone niniejszymi decyzjami i wprowadzone nimi niższe stawki MTR, powinny być wdrażane przez operatorów sieci ruchomych w drodze odpowiednich aneksów do umów międzyoperatorskich natychmiast po doręczeniu tych decyzji, bez konieczności dodatkowej ingerencji Prezesa UKE.

W praktyce jednak nie da się uniknąć wdrożenia nowych stawek do rozliczeń dwustronnych. Szerzej problem nakreśliliśmy w felietonie pt. Słów i czynów cięcie-gięcie.

Z informacji TELEPOLIS.PL wynika, że niektórzy spośród trzech największych operatorów, złożyli w UKE wnioski o wyznaczenie stawki MTR na podstawie kosztów, a nie w modelu tzw. efektywnego operatora (bottom-up pure LRIC). Biuro prasowe UKE od prawie tygodnia nie odpowiedziało TELEPOLIS.PL na pytanie o to, jak to postępowanie zostanie potraktowane przez Prezesa UKE.

Źródło tekstu: UKE, wł     

Dodaj do:
w sumie: 70
  • -1

    57.  2012-12-17 22:26:30

    A co operator komórkowy będzie miał z obniżenia stawek i dlaczego ma dzielić się zyskiem z użyszkodnikami? Czy już wrócił komunizm???

  • 1

    58. ~  2012-12-17 22:30:25  host: ip-37-209-132-209.free.aero2.net.pl

    56* oni wiedzą, jak łatać takie dziury. Ci ktorzy chca placic wiecej to np abonenci T w ofercie Prepaid. Placa, za to co w innych sieciach jest darmowe ;) No i te taryfy, te promo...czysty masochizm !

  • -2

    59.  2012-12-17 22:31:14

    toms, z całym szacunkiem, ale uważaj co pijesz, bo mylisz kapitalizm czyli *rwię kasę* z jakimiś rozważaniami etycznymi na gruncie moralnym.

  • -1

    60.  2012-12-17 22:34:04

    58: czasem płaci się drożej na zasadzie: a bo mnie k* stać, a sąsiad będzie mi tego zazdrościł.

  • 1

    61. ~  2012-12-17 22:36:51  host: 193.19.165.77.osk.enformatic.pl

    Sumix@ calkiem mozliwe patrzac na ruchy Plusa z akcja testuj smartfona LTE. Dzis walka cenowa klienci sa raczej znudzeni, beda szukac nowinek i dodatkow do oferty, jakosc zasieg owszem tylko w jakiej kolejnosci sprawa indywidualna w zasadzie.

  • 1

    62. ~  2012-12-17 22:39:05  host: 193.19.165.77.osk.enformatic.pl

    56@ceny gazu tez spadaja z tym ze taryf no llimit nie ma ;)

  • 2

    63.  2012-12-17 22:39:43

    Stara zasada marketingu mówi, że najlepiej jest wymyśleć nową potrzebę i wcisnąć klientowi produkt, który ją zaspokaja. A że wcześniej klient nie miał tej potrzeby? A co nas to? Ma kasę nam przynieść. Reszta to propaganda.

  • -2

    64. ~Artur  2012-12-17 22:40:26  host: 87-206-80-248.dynamic.chello.pl

    Ci mityczni oni ! Wszędzie oni w rządzie oni w w3 oni w urzędzie oni . Wszędzie oni . Zastanawiam sie bo to jest śmieszne , ciagle słyszę w rozmowach czytam na forach oni to oni tamto a co to za oni ? I tak sobie myśle ze oni to my .

  • 1

    65.  2012-12-17 22:47:57

    64- wypraszam sobie. Jak to powiedział pewien aktor: " za demokracją, to ja od czasu do czasu byłem, ale przeciwko oszukańcom - zawsze ". I tego się trzymam.

  • 1

    66. ~omena  2012-12-17 22:55:31  host: ip-78-30-106-80.free.aero2.net.pl

    ale będą jęki od 1.1.2013r. :D a jeszcze koniec świata prze dnami :D

  • -2

    67. ~artur  2012-12-17 22:58:50  host: 87-206-80-248.dynamic.chello.pl

    65 ? a to z czego żyjesz ? jeżeli gdzieś pracujesz to zawsze możesz zostać nazwany tym właśnie onym , który jest oszustem . jeżeli masz firmę to już 100% jesteś oszustem . więc ? co jesteś na zasiłku też masz go na lewo ? i tak dalej .... smutne ale prawdziwe w PL

  • 1

    68.  2012-12-17 23:05:56

    Czyli co? Nie można w tym kraju żyć normalnie? Co za ludzie...

  • 2

    69. ~artur  2012-12-17 23:07:41  host: 87-206-80-248.dynamic.chello.pl

    można ale zawsze dostaniesz łatkę , a już jak zarabiasz na ludziach świadcząc im usługi lub sprzedając towary to jesteś złodziej oszust kombinator itp . bardzo smutne

  • 1

    70.  2012-12-17 23:30:03

    Jak dobrze pamiętam to tańsze połączenia do Playa klienci W3 mogą mieć następnego dnia po przeniesieniu z prepaida i bodaj 7 dni z abonamentu ;) Jak się liczy na UKE lub W3 to przyjdzie jeszcze poczekać z rok. Proste jak budowa cepa.

  • 0

    72. ~abc  2012-12-18 07:50:23  host: ip-84-39-171-112.free.aero2.net.pl

    nie obniza do play polaczen w prepaid. Musza zarobic i powodowac zeby ludzie do play nie dzownili

  • 1

    73. ~x  2012-12-18 07:59:34  host: netb161.i24h.pl

    http://biznes.onet.pl/spadna-ceny-polaczen-komorkowych,,5344109, 1,prasa-detal

  • -1

    74. ~kaz  2012-12-18 11:31:22  host: host-62-141-201-138.swidnica.mm.pl

    Obniżać mi tu ceny, jak obudzę się 1 stycznia 2013 roku i będę miał dalej 29 groszy za minutę, to ja wam pokażę... bańdziory.

  • 1

    75. ~  2012-12-18 11:34:47  host: v49-15.opera-mini.net

    74. Będziesz musiał rok czasu spać; obudź się w 2014, to będzie 29gr :-D

  • 0

    76. ~re  2012-12-19 17:20:50  host: user-164-126-36-72.play-internet.pl