Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Operatora najczęściej wybieramy kierując się ceną

Operatora najczęściej wybieramy kierując się ceną

LuiN 30 Grudnia 2015 10:49

4 1

Podstawowym kryterium wyboru operatora dla 41% respondentów była cena jaką ponoszą za usługi komórkowe. Kolejne miejsce na liście zajmuje jakość połączeń (37%). Niemal co trzeci z przepytanych przez Ericssona bierze pod uwagę obsługę klienta u konkretnego operatora oraz dostępne pakiety usług.

Po 25 procent ankietowanych twierdzi, że przy wyborze operatora zwraca uwagę na konkretną ofertę lub jakość transmisji danych. Najrzadszym kryterium stosowanym przez konsumentów jest pozytywna opinia znajomych, korzystających z usług danego operatora (16%).




Raport Ericsson ConsumerLab dostarcza informacji dotyczących sposobów użycia technologii i usług mobilnych w wybranych krajach świata. Część poświęcona Polsce została stworzona na podstawie 1865 ankiet internetowych. Ankietowani są grupą reprezentatywną dla 21 milionów Polaków w wieku 15-69 lat, korzystających z Internetu przynajmniej raz w tygodniu.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:

Tagi: ericsson

w sumie: 36
  • 4

    19. ~  2015-12-30 12:32:54  host: user-188-33-209-198.play-internet.pl

    @17: Znam lokalizacje poza miastem, gdzie Play daje radę, jak i takie, gdzie wcale nie m zasięgu. Podobnie jest u innych opów. Żaden nie ma 100% pokrycia kraju w 3G/LTE...

  • 3

    20. ~  2015-12-30 12:35:35  host: user-188-33-209-198.play-internet.pl

    @11: Może udowodnisz swoje racje używając argumentów, przykładów, porównań, bo powyższa wypowiedź wygląda raczej na bezpodstawną krytykę.
    I jeszcze jestem ciekaw, który operator w takim razie oferuje jednocześnie najtańsze połączenia, najlepszą jakość połączeń, najlepszą obsługę, najlepszy zasięg i cokolwiek miałoby to znaczyć "najlepszy internet"...

  • 2

    21. ~pabloki  2015-12-30 12:42:55  host: user-188-33-136-37.play-internet.pl

    @5 cisza na przekierowania bo im sie nie chce sprawdzać w cennikach . z tego co wiem wszędzie jest to platne podobnie jak telekonferencja nie wchodzi w no limit , ale z tego co pamiętam to play chyba wlicza prekazy i telekonferencję do no limitu( byc może jest to zależne od taryfy-gwarancji nie daję) u pozostałych operatorów jest to na 100% płatne.

  • 2

    22.  2015-12-30 12:52:32

    @16 Zwykle bywam w miesiącu w dwóch różnych województwach. Latem nad morzem. Na Święta 300 km od domu. Trochę tego dużo. Na tej zasadzie to co 3 dni powinienem mieć tu inną opinię o swoim operatorze, bo z zasięgiem jest na prawdę różnie. Raz lepiej, raz gorzej - ale jest. Dlatego nie podejmuje się takich porównań jakościowych.

  • 2

    23.  2015-12-30 13:10:39

    Zasięg, cena, jakość, oferta ( zestaw usług ), tak wygląda moja hierarchia. Do tego dodałbym jeszcze łatwość kształtowania swojej oferty tak, aby zawierała te elementy, na których mi zależy, natomiast była pozbawiona zbędnych dla mnie składników, za które jakby nie było, trzeba płacić. Jednak muszę podkreślić, że nie ma i nie będzie idealnych ofert. Są tylko lepiej lub gorzej dopasowane. ;-)

  • -1

    24.  2015-12-30 13:27:54

    @22- Również jeżdżę nad morze, na narty, spływy kajakowe, wycieczki w różne miejsca w kraju i poza nim. Jednak decyzję o wyborze operatora opieram na sieci znajdującej się w okolicy mojego domu, pracy i rejonach w których spędzam lwią część czasu. Co mi po zasięgu w okolicach Dziwnowa skoro bywam tam niezmiernie rzadko skoro w domu będę miał "brak sieci" ?

  • -1

    25.  2015-12-30 13:37:42

    Ameryki nie odkryli. Już dawno o tym piszę ale zawsze mnie minusują. @19 Fantasta z Ciebie :) @22 słoneczny - nie pisz bzdur i nie tłumacz się z własnej głupoty. Skoro potrafisz mieć czas na zmianę SIM bo coś na Allegro sprzedajesz to powinieneś mieć czas na sprawdzenie jakości sieci po swojemu. W tym przypadku @Hose ma racje.

  • 2

    26.  2015-12-30 14:02:37

    @25 Daruj sobie te "bzdury". Ja ciebie nie obrażam. Mój zapasowy numer do handlu na allegro, olx, ogłoszeń drobnych - jest ten sam od 2 lat. Nikomu nic do tego.A co do zasięgu, to nie mam czasu na bieżąco weryfikować rozwijającego się zasięgu LTE w każdej sieci. Zweryfikowałem to kiedyś a dziś nie wiem kto ma lepszy a kto ma gorszy zasięg. Grunt, że mi telefon działa. Dziwię się tylko tym co tak bezkrytycznie patrzą na własną sieć.

  • -4

    27. ~  2015-12-30 14:05:38  host: user-94-254-199-132.play-internet.pl

    Powiem krótko, każda oferta jest dobra byle nie od Play :)

  • 3

    28.  2015-12-30 14:22:44

    @25 Poza tym wyobraź sobie, że jest coś takiego jak praca w terenie na zlecenie. 3 tygodnie w Wielkopolsce, tydzień w Dolnośląskim. Jest coś takiego jak praca kuriera, przedstawiciela handlowego, gdzie pracujesz w promieniu 150 km. Nie każdy siedzi 8 godzin w biurze i ma 3km do ciepłych kapci. I zasięg na full na 5 km2.

  • -3

    29.  2015-12-30 14:29:42

    @28- Faktycznie racja, w Polsce są miliony kurierów i przedstawicieli handlowych, mających stałą pracę w obrębie miejsca zamieszkania jest garstka, chyba pora przestać fantazjować?

  • -2

    30.  2015-12-30 16:25:49

    Poza tym, jakbyś wiedział, mam pracę terenową i jeżdżę regularnie po 3 województwach i nieregularnie po całej północnej Polsce. I jakoś byłem w stanie przetestować sieci i wybrać najlepszą

  • 1

    35.  2015-12-30 20:40:57

    Ludzie o co się kłócicie... ? Przecież ofert na rynku jest tyle, że dla każdego jest coś dobrego.. :) Student wybierze no limit w pre-paid za 29 zł - bo są takie i będzie happy i nie będzie miał problemu, że "w razie W" nie ma gdzie tego zareklamować... Inny weźmie abo z minutami za 30-35 zł i jakimś tanim telefonem i też będzie zadowolony. Jeszcze inny weźmie abo z Iphonem w ratach i zapłaci ponad 100 zł i też będzie "gość"... Jeden weźmie tylko sim, drugi z telefonem na sprzedaż bo wyliczył, że jak go spienięży to "średni" rachunek wyniesie 12 zł...Jeden weźmie w Play bo tanio, drugi w Plusie bo zasięg, trzeci w Orange bo promocja a czwarty w T-mobile bo jakość Przecież nie ma "idealnej" oferty dla każdego. Każdy ma swój subiektywny wybór i wciskanie wszystkim dookoła, że moja oferta jest najlepsza jest śmieszne...

  • 0

    36.  2015-12-30 22:40:22

    @29 Nie wiem jak tam u Ciebie. U mnie tylko hurtownie, markety i stacje benzynowe. Wszystko się kręci w okół handlu. Żeby zarobić w miarę przyzwoicie w normalnej firmie, trzeba dojechać 50 km w jedną stronę. Inaczej Biedra albo Tesco czekają z super ofertą. :-) Zasięg rzecz ważna, ale nie będę narzekał jak gdzieś go na chwilę zabraknie albo będzie 5 Mbit zamiast 25 Mbit. Telefon jest ważny ale nie najważniejszy.

  • 1

    37. ~Calm7  2015-12-30 22:41:04  host: abbr223.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak dla mnie to Mini Max w Play jest najbardziej elastyczną taryfą i najbardziej mi odpowiada.

  • -1

    38. ~  2015-12-30 22:50:35  host: n24-02-07.opera-mini.net

    37). i znów to samo... zdarta płyta, płytka poluzowana...

  • 1

    39. ~Malizna  2015-12-31 08:15:48  host: 188.146.134.80.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    O co te darcie kotow?
    Mam dual. Abo w Orange do rozmow i sms.
    Do transmisji danych w zaleznosci od promocji w danej chwili.
    Teraz np. uzywam T-Mobile. Starter kupiny na Allegro za niecale 2 zlote i 11GB.
    H+ w granicach 10-12
    Czego wiecej chciec? :-)

  • 0

    40. ~Oskar  2015-12-31 12:30:56  host: adhj114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie ma co się dawać nabierać na tanie oferty, powinno się kierować przede wszystkim zasięgiem i jakością oferty, byłoby dużo bardziej przejrzyste gdyby operatorzy informowali jakie w praktyce są osiągalne prędkości za jaką cenę. Cała moja rodzina ma telefony w t mobile, jak ktoś mi mówi że przecież mogę mieć taniej u innych to jednak argument zasięgu i jakości jest silniejszy, a równica w cenie nie jest duża

  • 0

    41. ~  2016-01-01 16:37:27  host: apn-46-77-124-103.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja mam abonament w Plusie na firmę i jestem zadowolony zarówno z ceny jak i zasięgu i jakości. Place za kartę 14zl netto i mam no limit i 10GB.

  • 0

    42.  2016-01-02 18:43:02

    @36 - U mnie jest z lekka inaczej, więcej ludzi pracuje raczej stacjonarnie w niewielkiej odległości od domu więc dlatego pisałem wcześniej że każdy musi dobrać najlepszą ofertę do swoich indywidualnych potrzeb, dlatego również internet "mobilny" zastosowany jako stacjonarny z racji braku miedzi o światełku nawet trudno wspomnieć wybierałem po serii testów oferty całej "wielkiej czwórki" gdyż nie mogę polegać na opiniach ludzi mieszkających w innym miejscu gdzie okoliczna sieć może być zupełnie inna niż u mnie.

Dodaj swoją opinię