Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Opera Turbo - w telefonie i w komputerze

Opera Turbo - w telefonie i w komputerze

LuiN 12 Lutego 2009 17:15

0 0

Producent przeglądarki Opera Mini planuje zaprezentować podczas targów Mobile World Congress nowe rozwiązanie pozwalające na przyspieszenie przeglądania Internetu - zarówno w telefonach jak i w komputerach. Ilość pobieranych danych spadnie o 80%.






Nowe rozwiązanie Opery będzie połączeniem zalet dotychczasowych produktów: komputerowej przeglądarki Opera, przeglądarki dla smartfonów - Opera Mobile i prostej przeglądarki na telefony komórkowe - Opera Mini. Opera Turbo pozwoli na zmniejszenie wielkości transferów (o około 80%) oraz zmniejszy wymagania sprzętowe gwarantujące swobodne przeglądanie sieci - zarówno w przypadku komputerów jak i telefonów komórkowych.

Strony będą zachowywały oryginalny układ, do tego przeglądarka będzie zgodna z technologiami Ajax i Flash. Dokładne dane na temat Opery Turbo zaprezentowane zostaną w dniach od 16 do 19 lutego w Barcelonie, podczas targów MWC 2009.

Źródło tekstu: Opera, wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1.  2009-02-12 17:54:02

    To może być niezła rewolucja...

  • 0

    2.  2009-02-12 18:16:36

    na javę?:D

  • 0

    3. ~PLANET  2009-02-12 18:33:01  host: apn-95-41-170-68.gprs.plus.pl

    Kompresja server- czy client- side ? Z newsa wynika, ze to pierwsze... i zapowiada sie BARDZO interesujaco. Opera FTW, Syfari FTL! :)

  • 0

    4.  2009-02-12 19:00:14

    PLANET - no właśnie wygląda na to, że funkcja proxy via serwery Opery będzie dostępna nie tylko w Operze Mini, ale i w Operze Mobile oraz desktopowej. Świetna sprawa dla użytkowników mobilnego Internetu.

  • 0

    5. ~  2009-02-12 19:09:06  host: w3cache.icpnet.pl

    jak operatorzy stron www przestana je napakowywac wodotryskami w stylu animacje czy muzyka w tle to zmniejszy sie transfer. kiedys mozna bylo spokojnie ogladac strony po modemie, gdyby dzis ktos byl zmuszony do ogladania z taka predkoscia stron to by chyba umarl w oczekiwaniu na ich otwarcie

  • 0

    6. ~szalony  2009-02-12 19:13:12  host: 212.2.101.59

    Ja jade na WM sprzecie z apn optimizer Iplusa i ladnie dziala i kompresuje dane. Pamietam dawne czasy jak Opera Mobile odplatnie udostepniala proxy - bardzo ladnie dzialalo i sie dziwilem czemu kilka lat temu sie z tego wycofala ? Jak bedzie to za symboliczna oplata to wroze sukces Operze...

  • 0

    7.  2009-02-12 19:20:19

    @2: Wątpię czy będzie to wersja na javę z tymi bajerami to pewnie będzie raczej trudne. Szkoda, że Opera idzie w ślady Firefox czy Safari.

  • 0

    8. ~  2009-02-12 19:21:29  host: f142-052.opera-mini.net

    Czekam tylko na bete tej aplikacji xD

  • 0

    9.  2009-02-12 20:12:34

    Taaa... a ciekawie będzie jak serwery Opery tego nie wytrzymają. Oczywiście zakładam, że policzyli ile może wynosić przyszły transfer? Będzie zapewne na każdą platformę, bo to tylko przeniesienie pomysłu z OperyMini na resztę rodzinki.

  • 0

    10. ~  2009-02-12 20:29:25  host: f96-050.opera-mini.net

    Ladnie.potestujemy,wystawimy cenzurke.mirekb

  • 0

    11.  2009-02-12 22:12:48

    To będzie niezła sprawa, dla użytkowników mobilnego internetu - pakietów data w komputerach i komórkach

  • 0

    12.  2009-02-12 22:37:13

    I będzie "bunt operatorów" gdyż klienci nie zechcą już wykupywać pakietów droższych i większych, tylko zwykłe 5mb za 5zł ;))

  • 0

    13. ~Lotus  2009-02-12 23:01:48  host: 82.177.244.150

    Zapowiada sie bardzo dobrze. Ciekawe co z tego bedzie :)

  • 0

    14.  2009-02-12 23:32:27

    Ad 12. 5mb to na dobę chyba :) Należy liczyć się z tym że ta Opera Turbo nie będzie aż tak minimalistyczna jak Mini Opera. Myslę, że miesiecznie pakiet 0,5Gb wystarczy na takie coś.

  • 0

    15. ~Nasty  2009-02-13 08:42:25  host: c50-13.icpnet.pl

    1. AJAX nie "AjaX", bo to skrót od Asynchroneus Javascript And XML. 2. AJAX to nie jest żadna TECHNOLOGIA!!!!!!!!!!!!!!! To technika - oparta na silnym wykorzystaniu Javascriptu.

Dodaj swoją opinię