Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Opera otwiera biuro w Polsce

Opera otwiera biuro w Polsce

WitekT 30 Maja 2007 23:29

0 0

Na 5. czerwca zapowiedziano oficjalną inaugurację działalności polskiego oddziału Opery Software. Jeszcze w listopadzie zeszłego roku Opera stworzyła we Wrocławiu centrum badawczo-rozwojowe, w którym zatrudniono głównie zwolnionych pracowników upadłego centrum badawczego BenQ-Siemens.

Programiści w centrum zajmują się głównie konwersją przeglądarek Opera i Opera Mini na system BREW firmy Qualcomm. Dodatkowo, Onet.pl został wyłącznym partnerem firmy w Polsce.




Onet.pl uruchomi polskojęzyczną stronę, z której będzie można ściągnąć produkty Opery: przeglądarkę Opera PC (na komputery osobiste) i Opera Mini. Onet.pl nie będzie jednak przedstawicielem handlowym Opery.

Coraz więcej polskich firm korzysta z rozwiązań Opera Software. Firma ta podpisała np. umowę z PTC, na mocy której w wybranych telefonach dostępnych w ofercie operatora jest instalowana przeglądarka Opera Mini, jako element usługi blueconnect w telefonie. Według najnowszych badań firmy Gemius, z przeglądarki Opera korzysta około 5% Polaków

Źródło tekstu: IDG, Press, wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1. ~Franz  2007-05-30 23:51:59  host: chello087206164125.chello.pl

    Szkoda, że tylko 5%, bo Opera zasługuje na więcej. Ciekaw jestem dlaczego Firefox jest bardziej promowany przez media...

  • 0

    2. ~V  2007-05-31 00:29:17  host: 89.174.171.81

    Nie zasługuje, tzn. może i zasługuje na większy % udziałów w rynku niż IE, ale do doskonałości to temu produktowi jak i ludziom którzy się nim zajmują brakuje bardzo wiele. Przykłady? Zdarzały się niezgodności ze standardami - developerom Opery bardzo długo zajęło przyznanie się do błędu że to ich produkt nie spełnia wymogów i niektóre strony nie otwierają się prawidłowo nie dlatego że są źle napisane, tylko dlatego że to kod Opery jest, delikatnie mówiąc, spaprany. Druga sprawa: nie wiem czy to tylko ja zawsze trafiałem w zły moment, ale za każdym razem spotykałem się z zabugowaną wersją - a to programik wchodził sobie co minutę na 100% cpu, nawet przy jednej otwartej stronie bez bajerów, a to znowu wykrzaczał się gdy odnośnik był za długi, o problemach z prawidłowym wyświetlaniem większych obrazków nie wspominam... Wersja mobilna dla Smartphone - pomimo wielokrotnych obiecanek przez ponad rok (a może 2 lata? straciłem rachubę) nie pojawiał się update. Przypominam że ta wersja jest płatna. Reakcją na domagania się przez klientów wyjaśnień w tej sprawie na forum Opery, było po prostu ich banowanie. Zaznaczę tylko że klienci ci zachowywali się grzecznie, ale najwyraźniej byli niewygodni.

  • 0

    3. ~  2007-05-31 00:36:26  host: 87-205-219-177.adsl.inetia.pl

    Rynek wybiera. Jeżeli osiąga tylko 5%, to najwidoczniej z jakiś powodów nie zasługuje na więcej, natomiast komórkowa OperaMini i Mobile zdobywa coraz większą popularność i stopniowo wypiera przeglądarki producentów telefonów i systemów na telefony. Wiem z praktyki, że przekonanie kogoś do alternatywy jest trudne, ale łatwiej przekonać do Firefoksa czy Seamonkey niż do Opery.

  • 0

    4. ~V  2007-05-31 00:41:55  host: 89.174.171.81

    FF jest bardziej promowany ponieważ dokonano w nim wielu ustępstw od standardów na rzecz wyświetlania spapranych stronek pisanych z myślą o IE. W efekcie czego jest to produkt bezpieczniejszy od tworu MS i wygodniejszy od Opery dla zwykłych userów. Na wygodę, oprócz możliwości obejrzenia większej ilości stronek niż w Operze, składa się także dosyć duża baza wtyczek, bez której wielu użytkowników nie wyobraża sobie już surfowania po necie ;)

  • 0

    5. ~Longman  2007-05-31 00:52:45  host: eue64.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No dokładnie, IMO to własnie Opera była pierwsza przegladarką dla Windows która przechodziła test Acid 2 (wcześniej chyba był tylko Safari, ale głowy nie dam). BTW, jeśli ktoś z załogi Telepolis chciałby zaproszenie na zamknięte spotkanie z naczalstwem Opera AS które odbędzie się w Warszawie 6 czerwca (będzie prezes Opery von Tetzchner i dyr. techniczny Hakon Wium Lie, o pomniejszych nie wspomnę). Z tego co wiem to będzie prezentacja Opery Mobile 9 i parę innych interesujących rzeczy. Niech ktoś z załogi da znać, a ja wyślę maila do pani Ani z Opery do Norwegii, która ASAP wystawi zaproszenie.

  • 0

    6. ~PLANET  2007-05-31 01:08:37  host: gpy74.internetdsl.tpnet.pl

    A czy problemem jest uzywac dwoch przegladarek ? Choc akurat mnie bardzie przypasowala wlasnie Opera...

  • 0

    7. ~  2007-05-31 01:17:31  host: 87-205-219-177.adsl.inetia.pl

    @4: Zabawne, bo to samo słyszałem o Operze a nie opieram się na pogłoskach, bo przez 3 lata intensywnie uczestniczyłem w życiu forum na MozillaPL.org

  • 0

    8. ~~szalony  2007-05-31 07:18:44  host: 213.158.194.228

    Jedyne co operze wyszlo to opera mini... sam wole uzywac firefoxa na stacjonarnym a w noki wole przegadarke safari bo tak jak poprzednik napisal od lat wersja mobile opery ma pelno bledow a mnie irytuje w operze mobile to ze jak ja zainstalujemy w nowych nokiach np e61 to tracimy mozliwosc przegladania zalacznikow html w emailach !!! druga sprawa to takze opera mobile "psuje" w nokiach symbianowych 3edycji wyswietlanie info o stacji bazowej cell info !!! te 2 sprawy mnie irytuja w operze mobile a od lat opera nie moze z nimi sobie poradzic dlatego jej nie uzywam.

  • 0

    9. ~issa  2007-05-31 08:27:40  host: host-100-135.gprsbal.plusgsm.pl

    ***2 - jakies bzdury opowiadasz , tak sie akurat zlozylo , ze nowa wersja Opery 8.65 pojawila sie w sierpniu zeszlego roku. Uzywam Opery na e61 od wersji 8.60 i nie zal mi bylo zaplacic kiludziesieciu dolarow za licencje , Tobie sie nie dziwie , bo najpewniej jestes teoretykiem (jak widac , skoro nawet nie wiesz kiedy pojawila sie nowsza wersja) , ale ***szalonemu juz tak , uzywam Opery praktycznie co dzien i juz kiedys o tym pisalem , ze moim zdaniem przegladarka ktora zrobila Nokia to wnoszenie drzewa do lasu. OperaMobile jest znakomita. Wiesz wogole ***v jakie zmiany sa w wersji 8.65?

  • 0

    10. ~issa  2007-05-31 08:32:14  host: host-100-135.gprsbal.plusgsm.pl

    Mam tez Opere Mobile na Samsungu , IE ktory tam jest zjada ona na sniadanko. na jakim telefonie i ile czasu uzywasz ***v Opery Mobile? Szalony , czy to nie Ty chwaliles Operke na v6maxx?;-)

  • 0

    11. ~szalony  2007-05-31 08:51:19  host: 213.158.194.228

    Issa tak chwalilem opere w motyce v6maxx... bo jako przegladarka w telefonie jest dobra, fakt najlepsza jest opera mobile ale sam wiesz ze opera dala ciala z tymi zalacznikami html i psuciem cell info w erze to bardzo razi bedac np w warszawie pali sie na wyswietlaczu zakopane :D dziwie sie takze operze ze wycofala alcelerator proxy w wersji mobilnej bo tam on dzialal jak burza a jednak w operze mini troche czasu "mieli" dane.

  • 0

    12. ~~szalony  2007-05-31 08:57:14  host: 213.158.194.228

    W e61 irytuje mnie takze to podwojne wciskanie klawiszy, a mini nawet potrojne /. Jak opera wyda wersje 9 mobile to mam glupia nadzieje ze w e61 bedzie mozna ja naprawde oblugiwac pojedynczym klawiszem-jedna reka...

  • 0

    13. ~issa  2007-05-31 09:22:23  host: host-100-135.gprsbal.plusgsm.pl

    W Mini na e61 gora-dol jest obslugiwana przez "D" i "K". Co do OperyMobile , nie wiem dlaczego w e61 trzeba uzywac dwoch klawiszy , co wiecej powiem Ci , ze w pierwotnej wersji oprogramowania tego nie bylo. W Szajsungu tez przewijanie w OperzeMobile jest jednoklawiszowe.

  • 0

    14. ~  2007-05-31 11:42:05  host: tf-consult.com

    Ja wspomnę jeszcze o nagminnym błędzie zrywania sesji gprs przez Operę Mini na telefonach Sony Ericsson - w szczególności tych starszych z javą MIDP1.

  • 0

    15. ~V  2007-05-31 17:10:12  host: 89.174.171.81

    @Issa: Sybianowe mnie nie interesują. Nie, nie wiem jakie są zmiany w wersji którą wymieniłeś, bo - jak wyżej... Mój błąd, nie zaznaczyłem że chodzi mi o wersję dla Windows Mobile for Smartphone, późno już było ;) Używam na SPV C550. Długo czekałem na update i uwierz mi, że olewczy stosunek do klienta naprawdę potrafi zniechęcić. Ostatnio w końcu się pojawił, z łaski chyba. Najgorsze jest to, że wkrótce znów będę potrzebował przeglądarki w telefonie, co poniekąd zmusi mnie do sprawdzenia cóż takiego developerzy opery raczyli zaserwować, bo niestety na WM2003SE nie ma rozsądnej alternatywy.

Dodaj swoją opinię