Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Opera: Open Mobile Ad Exchange oraz Netsweeper

Opera: Open Mobile Ad Exchange oraz Netsweeper

Q! 7 Października 2010 01:22

0 0

Opera poinformowała o dwóch nowościach przeznaczonych dla swojej mini przeglądarki - Opera Mini. Pierwszą z nich jest platforma mobilnych reklam, natomiast drugą - dodatkowe bezpieczeństwo oraz filtrowanie treści.

Open Mobile Ad Exchange to platforma reklamy mobilnej, która docierać będzie do ponad 66 mln użytkowników Opery Mini. Zalety platformy:
- wydawcy zwiększają swoje zyski pochodzące z aplikacji i treści, używając łatwo implementowanego JavaScriptu na swoich stronach.
- reklamodawcy zyskują unikalną formę reklamy i kontrolę nad spieniężeniem poprzez raporty i analizy dostarczane niemalże w czasie rzeczywistym.
- szczegółowe zarządzanie kampaniami, kontrola częstotliwości i targetowanie treści składają się na optymalny zwrot inwestycji w mobilną reklamę.
- reklamodawcy, agencje i domy mediowe mają możliwość dotarcia do szerokiej i zróżnicowanej grupy użytkowników Opery Mini, lub innej przeglądarki. Reklama nie pojawia się w interfejsie przeglądarki, ale jako zwykła reklama na stronie internetowej.

Druga z nowości wykorzystuje technologię Netsweeper. Dzięki niej Opera będzie mogła zaoferować operatorom możliwość blokowania niepożądanych treści. Wśród nich znajdą się zarówno same treści (np. dla dorosłych), jak i niebezpieczne zjawiska występujące w sieci, np. trojany, malware, phishing itp.
Technologia ta działać będzie w trybie rzeczywistym, a za bazę referencyjną posłuży około 3,8 mld unikatowych adresów WWW. Według producenta, dzięki zastosowanym algorytmom, skuteczności filtracji osiągnąć może poziom 99,9%.

Opera Mini jest obecnie najpopularniejszą przeglądarką mobilną na świecie. Przynajmniej raz w miesiącu korzysta z niej ponad 66 mln użytkowników, którzy w sierpniu oglądnęli 33,9 mld stron i przetransferowali 4,5 petabajta (4,5 mln GB) nieskompresowanych danych.

Źródło tekstu: Opera, wł     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 1

  1. ~mimi  2010-10-07 03:36:30  host: 79.97.13.93

  jak ponownie slysze o Ad to juz mi sie wywraca :/

 • 2

  2. ~x  2010-10-07 04:59:07  host: user-188-33-57-73.play-internet.pl

  Jak wejdą reklamy do Opery mini to przestanie ona być najpopularniejszą przeglądarką bo ludzie będą uciekać do przeglądarek w których nie ma reklam.

 • 2

  3. ~Sig  2010-10-07 06:44:08  host: 81-219-200-152.adsl.inetia.pl

  Dwie zmiany, które są niekorzystne. Bezpieczeństwo to tylko zasłona dymna (bo ta pobierana skompresowana strona i tak jest obdarta z większości rzeczy, które mogą zrobić krzywdę), chodzi raczej o filtrowanie treść. No i reklamy, chociaż mi te ostatnie by nie przeszkadzały, jeżeli będą zrobione z głową. Co więcej, mogą zwiększyć popularność Opery (ok, może lekko przesadzam ;-)) - zwiększą zaufanie do programu, w końcu będzie jaśniejsze na czym Opera zarabia. Poza tym właściciele portali będą ją bardziej promować - jeżeli będą mogli też mieć łatwy przychód z mobilnych wersji portali, czemu nie rozpromować Opery? Żadna platforma, bez przychodu z reklam, długo nie pociągnie takiej popularności jak Opera Mini. Piję do kompresji na serwerach, bo alternatywa bez tej kosztownej infrastruktury - czemu nie.

 • 0

  4. ~  2010-10-07 09:31:53  host: t14-14.opera-mini.net

  a ja mam pytanie komu na WM chodzi poprawnie nowa mini, bo ja nadal korzystam beta, ato dltego ze niby przetestowana nowa/pelna wersja zamyyk sie!!! gdy chce zobaczc pelna strone....

 • 0

  5. ~  2010-10-07 09:48:44  host: t11-06.opera-mini.net

  Wersja beta miała mnoej błędów jaf finalna 5.1. Mo też się zamyka często jak ją minimalizuje w windows mobile, plus dochodzą inne wyraźne bugi, m.in. przycinanie się przewijanej stronki. A co do tematu to powinni rozwijać funkcjonalność poprzez np. dodać możliwość używania add-on taką jaką miać mieć św. pamięci fennec, a nie poprzez wsadzanie reklam które woększają pobór transferu. Przecierz opera ma i tak zyski i niesamowitą popularność (pewnie z powodu marnej konkurencji). A takie reklamy będą pewnie bardzo często pomijanie przez użytkownikó którzy mają włączone pakiety internetowe, poprzez wyłączenie wyświetlania obrazków.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-140-29.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy Internet LTE jest w stanie zastąpić Internet kablowy?

Test szybkości LTE sieci Plus

 

Zobacz wynik | Opinie (18)

Archiwum Ankiet