Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Opera Mobile 9.5 już 15. lipca

Opera Mobile 9.5 już 15. lipca

LuiN 30 Czerwca 2008 22:27

0 0

opera mobile 9.5 Na witrynie Opery umieszczona zostanie 15. lipca bezpłatna wersja beta jednej z najbardziej zaawansowanych mobilnych przeglądarek internetowych - Opera Mobile 9.5.

Specjalna, preinstalowana wersja przeglądarki już trafiła do kilku urządzeń z Windows Mobile (HTC Advantage X7510, HTC Touch Diamond czy Samsung SGH-i900 Omnia). Jak jednak zapewnia producent, nie jest to aplikacja finalna.




Nie chodzi tu jednak o stabilność działania przeglądarki - ta w powyższych urządzeniach ma być nienaganna, lecz o zakres oferowanych funkcji. Producent nie wchodzi w swoim komunikacie w szczegóły, ale mówi o dużej ilości zmian.

Pierwsze aplikacje na stronie producenta będą zgodne z Windows Mobile Professional i Standard, później dołożona zostanie także aplikacja dla Symbian OS.

Źródło tekstu: Opera, wł     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    11.  2008-07-01 07:55:19

    wersji dla pc ;-)

  • 0

    12. ~m  2008-07-01 07:55:33  host: abea35.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czyżby Opera Mobile przestawała być płatnym programem? :)

  • 0

    13. ~Krzysiek  2008-07-01 09:12:09  host: apn-77-115-145-31.gprs.plus.pl

    a bedzie dostepna dla symbiana UIQ?

  • 0

    14.  2008-07-01 10:20:50

    ~m - a kiedykolwiek takim była?

  • 0

    15. ~Daro603  2008-07-01 12:45:55  host: f142-052.opera-mini.net

    Ile ta opera mobile danych ciągnie??????. np wejście na stronę www.telepolis.pl to ile pobranych danych????. Bo w operze mini to 24kb. A na stronę m.telepolis.pl to 7kb

  • 0

    16.  2008-07-01 13:05:11

    ~Daro603 - nie bardzo rozumiem takich porównań... Ściągnij wersję testową - jest za darmo - i sprawdź. U mnie Opera Mini "mówi", że główna strona telepolis.pl "waży" 56 kB ;-) Tak więc - jak sam widzisz - nie ma sensu porównywać. Chyba, zę dokładnie podasz wszelkie parametry ustawień przeglądarki, w tym model telefonu ;-)

  • 0

    17. ~DARO603  2008-07-01 14:50:52  host: f142-052.opera-mini.net

    Do wlo: Dziwne że u Ciebje główna strona telepolis.pl to 5 A ja niemogę używać opery mobile. Niemam telefonu z windows mobile. Mam Sony Ericsson K310i. Ma tylko javę. To tylko mogę używać Opery Mini.

  • 0

    18. ~pawel-lbn  2008-07-01 14:53:45  host: abgq59.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #14 http://www.opera.com/products/mobile/products/ aby tylko dogryzc...

  • 0

    19. ~  2008-07-01 14:54:33  host: abgq59.neoplus.adsl.tpnet.pl

    opera mobile > opera mini

  • 0

    20.  2008-07-01 17:59:09

    @14: Tak. Opera Mobile to platny program. Dzisiaj bawilem sie HTC Diamond i na wyswietlaczu 480x640 ta przegladarka prezentuje sie super ;)

  • 0

    21.  2008-07-01 19:16:28

    ~DARO603 - nie ma w tym NIC dziwnego ;-) Pomyśl tylko ;-) Jak nie masz symbianowego telefonu, to po co Ci ta informacja? yagi - moje pytanie nie było zadane dlatego, ze nie wiem, że jest płątna ;-) Zalecam zabierac głos dyskusję trzymając się kontektu wypowiedzi. ~pawel-lbn - a o co chodi??

  • 0

    22. ~DARO603  2008-07-01 23:27:41  host: p05-02.opera-mini.net

    WLO: To że niemam telefonu z symbianem to nieoznacza że niemogę się spytać o coś co dotyczy Opery Mobile. Chcę tylko się dowiedzieć ile tak ta opera danych ciągnie jak się wchodzi na dane strony. Wiadomo że to tak jak mówisz, zależy to od telefonu... Ale zapytać tego kto ją używa zawsze można;-)

  • 0

    23.  2008-07-02 08:00:25

    ~DARO603 - no właśnie Ci odpowiedziałem - mam niby tę samą, a u mnie dwa razy więcej "ciągnie" ;-) Nie ma sensu porównywać. A jeśli już, to dla konkretnych ustawień konkretnego telefonu. Issa może Ci odpowiedzieć - jako jedyny bodaj z grona aktywnych (ostatnio się leni) czytelników telepolis ma komercyjną wersję Opery Mobile.

  • 0

    24.  2008-07-02 08:05:38

    Oczywiście, że jeśli chcesz - możesz... Tyle, ze - z mojego punktu widzenia, więc nie koniecznie z Twojego - jest to zupełnie bez sensu. A to dlatego, że z praktyki wiem, że jeśli chodzi o takie opinie, to zwykle udzielają ich ludzie, którzy też wiedzą "od kumpla" albo "od somsiada" ;-)

  • 0

    25.  2008-07-02 08:08:02

    Dlatego zawsze zanim coś kupię, jeśli chcę się czegoś dowiedzieć o programie utd. sam to sprawdzam. Nie wierzę, ze jakiś Twój znajomy nie ma symbianowego telefonu? Wszyscy takie mają podobno (no - znaczna część ma i-phone'y) ;-) Na poważnie - pożycz na moment, ściągnij wersję trial i w kilka inut dowiesz się rzeczy o które pytasz. Sam sprawdzisz to co Cię interesuje.

  • 0

    26. ~dgim  2008-07-14 21:33:55  host: chello089077158063.chello.pl

    no, to juz jutro, ciekawe kiedy wyjdzie wersja na Symbiana...

  • 0

    27. ~Miquel  2008-07-14 22:11:07  host: aeq154.internetdsl.tpnet.pl

    ~DARO603: Sprawdź sobie ile dana strona zajmuje w przeglądarce dla komputera. I już wiesz ile będzie zajmować w Operze Mobile. Ta Opera ma to do siebie, że wyświetla pełne-nieskompresowane dane. Dzięki temu jest możliwość oglądania filmów z You Tube itp. A Opera Mini działa na zasadzie: Wpisujesz adres>przeglądarka wysyła zapytanie do serwerów Opery>serwer sprawdza czy ma tą stronę w wersji dla rozdzielczości Twojego wyświetlacza>jeśli ma to natychmiast wysyła> jak nie ma to pobiera ją i kompresuje> następnie strona jest wysyłana do telefonu. Wiem, bo widzę, że przykładowo mając zapisaną stronę z komputera wrzucam ją na tel w WM5 i w Operze 8.65 ładuje się cała i w IE Mobile również. Gdy sprawdzam ilość przetransmitowanych danych to test wychodzi na korzyść Mini, gdyby tylko miala możliwosc strumieniowego odbierania obrazu i dzwieku;)

  • 0

    28. ~dgim  2008-07-15 10:41:36  host: fdx114.internetdsl.tpnet.pl

    no i jeszcze cala funkcjonalnosc modowanej Operki, chocby zakladki, podtrzymywania sesji - czego przede wszystkim mi brakuje w v4.1

  • 0

    29. ~dgim  2008-07-15 10:42:53  host: fdx114.internetdsl.tpnet.pl

    sorry, nie zakladki a karty, Opera modowana juz w wersji 2 miala opcje kart

  • 0

    30. ~przemek  2008-07-17 09:35:47  host: acy35.internetdsl.tpnet.pl

    no i nie ma opery na razie... :( falstart czy ściema?

Dodaj swoją opinię