Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Opera Mobile 9.5 - czy warto czekać?

Opera Mobile 9.5 - czy warto czekać?

LuiN 21 Maja 2008 09:00

0 0

W sieci ukazały się dwie prezentacje działania nowej Opery Mobile 9.5. Automatyczny tryb pełnoekranowy, mechanizm podwójnego kliknięcia i bardzo czytelny interfejs to tylko część zalet nowego produktu.

Opera Mobile 9.5 w dalszym ciągu jest na etapie testów realizowanych przez zamkniętą grupę testerów. Jeden z nich postanowił zaprezentować działanie nowej Opery, przygotowując długi film na jej temat:



Nie licząc braku funkcji zoomu opartego o multitouch w Apple iPhone, nowy produkt Opery oferuje bardzo zbliżone mechanizmy przeglądania witryn. Dodaje do tego automatyczny tryb pełnoekranowy, funkcję kopiowania i wklejania, możliwość przesyłania linków do znajomych czy zapisywania zdjęć i plików.




Poniższy film to z kolei prezentacja przygotowana przez Operę:



Źródło tekstu: Opera, GSM Arena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1.  2008-05-21 09:53:04

    Czy warto czekać? Dla mnie ważniejszym pytaniem jest ILE trzeba będzie jeszcze czekać, bo trwa to już zdecydowanie za długo. :(

  • 0

    2.  2008-05-21 10:04:15

    Ja bym bardziej czekał na nową wersję przeglądarki Nokii Mini Map, albo na mobilną wersję Mozilli.

  • 0

    3. ~Krzysiek  2008-05-21 10:04:56  host: apn-77-112-149-102.gprs.plus.pl

    czy mój P1i wreszcie obsłuży konto w mbanku?

  • 0

    4. ~sprawca  2008-05-21 10:07:30  host: inet20908ni-1.eranet.pl

    Krzysiek - jak zamienisz opere z 7.x na 9.x, to problemu nie bedzie.

  • 0

    5.  2008-05-21 10:22:13

    Ja już także mam dość czekania na tą nową Operę :/ Znając to słowo "wkrótce" to pewnie będzie na początku 2009roku .

  • 0

    6. ~k  2008-05-21 11:34:56  host: atropos.tpi.pl

    czyli jeszcze kilka miesiecy i wszystko bedzie sie sie zgadzac :p

  • 0

    7. ~Krzysiek  2008-05-21 11:39:28  host: apn-77-112-111-50.gprs.plus.pl

    sprawca "jak zamienisz opere z 7.x na 9.x to problemu nie bedzie." A czy to już możliwe?

  • 0

    8.  2008-05-21 12:09:39

    Krzysiek - jeszcze nie, a nawet jesli bedzie mozliwe to uiq ma operke wbudowana jako standardowa przegladarke, wiec bedziesz musial poczekac na nowy flash do telefonu

  • 0

    9. ~ANT  2008-05-21 12:21:14  host: chello089077146121.chello.pl

    hmm, Opera 9,331 i 9,5 oczywiście bety oraz w wersji dla ekranów VGA już od dłuższego czasu (ponad miesiąc) krążą po sieci. Mi osobiście większych problemów nie sprawia 9,5b VGA, czasem, ale to naprawdę rzadko potrafi się zamknąć. Ogólnie o wersji 8,65 już zapomniałem :)

  • 0

    10.  2008-05-21 16:22:56

    Warto, bo wszystkie bety (no, moze z pominieciem ostatniej 9.5b, bo 9.331 byl okropna), ktore wyciekly, sa strasznie niedopracowane. Do tego zasmiecaja system - brak sensownegoodinstalatora, trzeba samemu sprawdzac logi instalki etc.

  • 0

    11. ~Ant  2008-05-21 16:35:45  host: chello089077146121.chello.pl

    PLANET, faktycznie są takie wersje tych bet bez możliwości normalnego odinstalowania ale są też z deinstalacją trzeba to po prostu sprawdzić. Co do śmiecenia to ja wiem, oczywiście tempa i tak samemu przenieść na kartę pamięci - prosta edycja pliku ini. Ja osobiście jestem jak na Betę zadowolony, a w takim przypadku przy wersji finalnej będzie już bardzo dobrze.

  • 0

    12. ~DejwiD  2008-05-21 16:54:58  host: public-gprs8693.centertel.pl

    a ja wole do pelnych stron uzywac aplikacji Picsel Browser. i posilkowac sie PIE

  • 0

    13.  2008-05-22 17:02:36

    Znawca*** mobilna (i nie tylko) Mozilla to gniot, ktory zapewne nigdy nie ujzy swiatla dziennego. Kup "Next" i poczytaj a propo mobilnych i nie tylko przegladarkach.

  • 0

    14. ~karek  2008-05-23 00:25:46  host: elz138.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Strony ogląda się b. dobrze, ale nie da się zainstalować w innej lokalizacji niż pamięć główna, przez co zaśmieca system i nie da się odinstalować. Jak ją dopracują to będzie całkiem ciekawa.

Dodaj swoją opinię