Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Opera Mobile 9.5

Opera Mobile 9.5

LuiN 5 Lutego 2008 12:59

0 0

Opera zaprezentowała najnowszą wersję przeglądarki Opera Mobile 9.5. Najbardziej pożądanymi zmianami są znaczne przyspieszenie przeglądarki i obsługa zaawansowanego Flash-a z serwisem YouTube włącznie.

Producent udoskonalił swój produkt o nowe algorytmy odpowiedzialne wyświetlanie grafiki i płynny zoom. Przełomem jest obsługa Flash Lite 3.0, dająca możliwość oglądania transmisji video typu YouTube bezpośrednio z poziomu przeglądarki, bez stosowania dodatkowych aplikacji. Podobnie jak przypadku opisywanej ostatnio przeglądarki Skyfire, nowa Opera radzi sobie z AJAX-ami. Więcej o przeglądarce Skyfire przeczytać można w tej wiadomości.




Opera jednak oferuje jeszcze więcej niż wspomniany Skyfire. producent zaimplementował obsługę Opera Widgets, możliwość przeglądania w zakładkach, szybkie wysyłanie wybranych treści SMS-em i wiele innych funkcji. Dla wielu użytkowników innych przeglądarek bardzo istotną cechą będzie możliwość swobodnego kopiowania fragmentów tekstów odnalezionych na stronach www.

Na stronie producenta znaleźć można film prezentujący przeglądarkę w akcji, znajduje się tam też pełna dokumentacja nowej przeglądarki. W tej chwili nie ma jeszcze możliwości pobrania nowej wersji aplikacji. Możliwość taka zaistnieje najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu, tuż po prezentacji nowych rozwiązań na targach MWC 2008.

Źródło tekstu: Opera, wł     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    13.  2008-02-05 15:00:25

    PLANET speed dial jest na 100%, synchronizacja tak na 90%. Polecam lekturę pdf-u na stronie Opery.

  • 0

    14.  2008-02-05 15:01:01

    Ja mialem 8.6 o ile sie nie myle , legalna rzecz jasna , sciagnalem 8.65 , zainstalowalem , oczywiscie zadnych problemow , automatycznie byla pelna wersja. Licencja uprawnia , ale nie jestem tego pewny , do 3 bezplatnych aktualizacji.

  • 0

    15. ~krotek  2008-02-05 15:03:00  host: 134-bem-10.acn.waw.pl

    Na Asusie a636 i WM 5.0 - Opera 8,65 działa mi świetnie, przede wszystkim jest szybka, jestem ciekawy nowej wersji.

  • 0

    16.  2008-02-05 15:03:13

    Jak to jest w koncu z tymi przelewami w mBanku?;) Bo Inteligo hulalo na 8.6 (8.65) , na Syfari tez dziala:)

  • 0

    17.  2008-02-05 15:22:59

    S60 Safarii wysypuje sie na przelewach w mbanku :/ ale Opera 8,65 dziala bardzo dobrze :)

  • 0

    18.  2008-02-05 16:41:12

    nm,n - wcześniej tzn. przed aktualizacją softu w telefonie mbank przy przelewach jednorazowych wywalał mnie.

  • 0

    19.  2008-02-05 16:47:29

    ktoś może wie, na jaką stronę wejść w telefonie, by sprawdzić jaką mam wersję opery mobile?

  • 0

    20. ~  2008-02-05 16:51:29  host: 87-205-204-184.adsl.inetia.pl

    tonid.net/ip

  • 0

    21.  2008-02-05 16:59:16

    u mnie pisze opera 8.00 [po]

  • 0

    22. ~GND  2008-02-05 17:41:42  host: 193.35.134.151

    ...a ta opera będzie działać na nokii n70 , czy tylko na nowych wersjach (9,xx) symbiana??... Pytanie jest o tyle istotne że w nokii n70 opera jest preinstalowana .

  • 0

    23. ~Morfeusz_2005  2008-02-05 18:27:16  host: apn-77-113-46-134.gprs.plus.pl

    Ja miałem na N73 opere mini, ale przerzuciłem się na opere mobile 8.65 (pirat) i jest swietna owiele lepsza, teraz jak na tej nowej ma działać flash to już wególe. NIC DODAĆ, NIC UJĄĆ

  • 0

    24.  2008-02-05 18:35:00

    8. - nie za to samo - za coś nowszego ;-) Ty za darmo chciałbyś pracować nad ulepszaniem jakiegoś programu? A propos... Czy Opera Mobile nie ma ststusu shareware czasem? Jeśli tak to z pewnością opłata pobierana jest tylko raz. Ale znowu - może być w ramach wersji tylko - jak win zip np. a już zmiana wersji na wyższą, np. z 10 na 11 kosztuje, chociaż mniej niż pierwszy zakup dla dotychczasowych użytkowników.

  • 0

    25.  2008-02-05 18:35:47

    9. - jest lepsza bo jest za darmo... to oczywiste przecież ;-)

  • 0

    26.  2008-02-05 18:41:42

    GND- mam powazne obawy ze nie bedzie to na N70 :/ , i chyba dopiero na symbiana 9,1 ona bedzie w najnizszej wersji, zreszta jak tu by bezposrednio flash na N70 odbierac jak ma mala rozdzialke ekranu... Wlo- to bym sie wk....yl jakby Opera kazala mi raz jeszcze placic ...

  • 0

    27.  2008-02-05 18:54:49

    Szalony - wiesz... ja płacę co roku opłaty licencyjne tak wysokie, że niejeden z Was by kilka komputerów za te pieniądze złożył ;-) Więc przyzwyczajony jestem, ze za korzystanie z nowszych wersji się płaci ;-) Poza tym - płacąc raz, zawierasz umowę i tam jest wyraźnie napisane jakie masz prawa i obowiązki. Jeśli więc będzie odpłatny upgrade, wkurzać się możesz, ale co to da?

  • 0

    28.  2008-02-05 19:05:39

    To da ze pirata bede mial ;D - zreszta wszystko sie wyjasni mysle w ciagu 1-2 tygodni, z tego co pamietam Opera chyba nigdy nie wolala kasy ponownie od klientow co raz zakupili program na dany sprzet ? ale moge sie mylic :)

  • 0

    29.  2008-02-05 19:32:48

    No a ktoś wie jaką licencję ma na tę Operę Mobile?

  • 0

    30. ~jarekt  2008-02-05 19:56:20  host: ebh197.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Opera Mobile jest dla systemu WM i jej wypuszczenie jest bezposrednio zwiazane z wypuszczeniem przez Adobe pakietu Flash Lite 3.0. Jesli macie telefon z Windowsem i nie macie nic przeciwko kradziezy oprogramowania to juz mozna ja sciagnac z sieci.

  • 0

    31. ~ziojo  2008-02-26 12:48:48  host: apn-77-113-65-215.gprs.plus.pl

    Skąd pobrać flash lite 3.0?

  • 0

    32. ~grz  2008-12-24 10:40:27  host: user57.123.udn.pl

    ktos moze znaa link do polskiej instrukcji obslugi tej przegladarki

Dodaj swoją opinię