Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Opera Mobile 10 - bezpłatna wersja beta

Opera Mobile 10 - bezpłatna wersja beta

LuiN 3 Listopada 2009 12:14

0 0

Norweski koncern Opera zaprezentował dziś wersję beta przeglądarki Opera Mobile 10. Program działa zarówno na tradycyjnych, jak i dotykowych telefonach z Symbianem S60 na pokładzie i jest o 50% szybszy od dotychczasowej wersji.

Nowa przeglądarka przynosi wiele udoskonaleń - technologię Opera Turbo kompresującą dane na zasadach Opery Mini, animowaną, wielozakładkową pracę na stronach internetowych, menadżer haseł czy panel szybkiego wybierania ulubionych stron.

Producent zachęca do wzięcia udziału w testach bezpłatnej wersji beta aplikacji. Program można pobrać pod tym adresem. Opera prowadzi również testy beta przeglądarki Opera Mini 5 - więcej na ten temat przeczytać można pod tym adresem.






Źródło tekstu: Opera, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1.  2009-11-03 12:27:37

    a moze glupie pytanie, czy oni skonczyli prace nad wersja 9.7? bo na necie tylko bete bylem w stanie znalezc jakis czas temu.

  • 0

    2.  2009-11-03 12:34:50

    Wlasnie z niej korzystam... Na e61i nie dziala , wprawdzie sie otwiera , ale nieustannie wyskakuje blad dotyczacy malej ilosci pamieci , na e63 dziala bez zarzutu , do zludzenia przypomina wersje Mini5 w Javie. Tyle , ze to raczej musztarda po objedzie , bardzo dlugo Opera kazala czekac na nastepce 8.65 , za dlugo. Ta sama strona na androidowym G1 na edge , otwiera mi sie 2 razy szybciej.

  • 0

    3.  2009-11-03 12:48:55

    Słabe. Sprawdzałem przed chwilą na N82. Funkcja turbo nieefektywna - strona startowa Rzeczpospolitej pobiera ponad 1 MB danych, co stanowi czterokrotność danych pobieranych przez Operę Mini, program działa zauważalnie wolniej niż opera mini, interfejs analogiczny do tego z opery mini5.

  • 0

    4. ~nowy  2009-11-03 12:49:42  host: host-181-100.ksknet.pl

    na e75 jest rewelacja. I w koncu zapamietywanie hasel.

  • 0

    5.  2009-11-03 12:50:28

    sama aplikacja zajmuje ponad 4mb. Ciekawe...

  • 0

    6. ~pib84  2009-11-03 13:40:00  host: dlu143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    na Nokii 6220 classic działa szybciej niż opera mini 5, która w której zacinał się interfejs a tu wszystko ładnie chodzi. Strony otwierają się z podobną prędkością.

  • 0

    7. ~krzysiek  2009-11-03 13:59:22  host: apn-95-40-227-85.dynamic.gprs.plus.pl

    a co z operą mobile 9.5 na uiq :( była przeciez beta...

  • 0

    8. ~  2009-11-03 14:18:14  host: 213-17-144-146.bpa.pl

    No było i dalej jest. Sam z niej korzystam, bo jest, pomimo bety, rewelacyjna, choć mogłaby być szybsza. Piszę o 2giej becie, bo w niej działa b.duża ilość JS i posiada obsługę FingerTouch.

  • 0

    9. ~lol  2009-11-03 17:18:53  host: 78.133.210.185

    to ja jeszcze zapytam co z opera na ezx - linux...?

  • 0

    10. ~123  2009-11-03 18:15:25  host: csknet-84-234-46-237.csk.pl

    @7. UIQ to trup - nie oczekiwał bym niczego nowego na ą platformę

  • 0

    11. ~reebop  2009-11-03 19:49:17  host: nat-go2-1.aster.pl

    Wgrałem i śmiga całkiem nieźle.

  • 0

    12. ~  2009-11-03 23:33:07  host: 77-255-176-134.adsl.inetia.pl

    pobiera dane jak glupia, a roznic miedzy mobile a mini bardzo niewiel

  • 0

    13. ~  2009-11-04 00:40:10  host: v03-06.opera-mini.net

    piszecie ze szybsza od 5beta, a u mnie wlasnie 5 chodzi rewelacyjnie a 10 przycina..ciekawe

  • 0

    14. ~  2009-11-05 17:10:23  host: apn-95-40-193-86.dynamic.gprs.plus.pl

    na noki e55 wiesza sie :/

  • 0

    15. ~  2009-11-06 00:32:50  host: 188.33.113.99

    zawiodłem się tą 10beta, bo nie chodzi mi tak jak na reklamówkach z youtuba-bliżej tego jest już 5beta, która wg mnie lepiej i szybciej pokazuje strony, szczególnie obrazki.Gdy włączyłem turbo...tragedia.Żenująca jakość zdjęć, a obiecanej szybkości...zero.Opera mini 5beta zdecydowanie górą

  • 0

    16.  2009-11-22 11:25:36

    Na Nokii E55 nie działają klawisze skrótów.

Dodaj swoją opinię