Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Opera Mobile 10.1 dla Symbiana S60

Opera Mobile 10.1 dla Symbiana S60

LuiN 15 Lipca 2010 10:18

0 0

Opera udostępniła wersję beta przeglądarki Opera Mobile 10.1 w wersji dla telefonów z Symbianem S60 trzeciej i piątej edycji. Nowy program jest szybszy niż do tej pory i oferuje nowe funkcje geolokacyjne.

opera mobile 10.1 opera mobile 10.1 opera mobile 10.1 opera mobile 10.1

Przeglądarka korzysta z silników Presto i Carakan JavaScript oraz z bibliotek graficznych Vega dla zapewnienia dokładnie takiego samego renderingu stron jak ten znany z komputerowej wersji aplikacji. Przeglądarka może teraz udostępniać dane rejestrowane przez GPS i prezentować je na stronach internetowych z mapami satelitarnymi.




By przyspieszyć przeglądanie i nie tracić pieniędzy na zbędne paczki danych dostajemy dodatkowo funkcję Opera Turbo, czyli możliwość rekompresji stron przez serwery Opery, znanej z Opery Mini.

Nową wersję aplikacji można pobrać bezpośrednio na zgodny telefon korzystając z adresu m.opera.com/next/.

Źródło tekstu: Opera, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~  2010-07-15 10:39:46  host: 87-205-39-228.adsl.inetia.pl

    chyba ciągnie lepiej, ale brak edycji pełnoekranowej tak jak w mini.

  • 0

    2.  2010-07-15 11:17:03

    wiecej juz nie zaktualizuje tej przegladarki :(...szybsza-moze i szybsza ale sek mnie nie zbawi a bede mial miej nerwow

  • 0

    3. ~r  2010-07-15 11:27:09  host: user-109-243-13-40.play-internet.pl

    no właśnie, mi telefon przestał reagować po odpaleniu tej bety. Więc chyba też sobie odpuszczę te pół sekundy :-)

  • 0

    4. ~  2010-07-15 11:34:24  host: 77-255-244-50.adsl.inetia.pl

    poczekam na polską wersję.

  • 0

    5. ~samolot  2010-07-15 11:36:05  host: anubis.lot.pl

    freq - a czemu Cie tak denerwuje? ja korzystam z mini ale też 4 a nie 5 bo stara wersja jest lepsza, dziala normalnie, bez kombinacji

  • 0

    6. ~me  2010-07-15 12:04:41  host: public48409.xdsl.centertel.pl

    bardzo dobrze chodzi

  • 0

    8. ~orange  2010-07-15 12:32:07  host: 212.2.101.57

    wlasnie ja testuje i z niej pisze, jest troszke szybsza ale ma problem z ladowaniem strony. Jest w polskiej wersji. Narzeka tez na brak pamieci a mam nokie 6290, moze czas juz zmienic na cos lepszego, tylko co?

  • 0

    9. ~dareus  2010-07-15 12:33:29  host: 195.14.4.43

    Ja ścigągnąłem ją na soją omnię hd i także jestem w pełni zadowolony.

  • 0

    10. ~bambus  2010-07-15 12:53:46  host: 195.216.109.7

    ciagle mam problemy z RAMem na swoim telefonie bo kazda kolejna strona laduje sie coraz wolniej- na 5 mini wszystko smiga ze hej

  • 0

    11. ~  2010-07-15 12:59:28  host: 87-205-198-214.adsl.inetia.pl

    ktoś pomoże? Ciągne net przez wi-fi - netia 1 mega, tel to nokia e55. Dość czesto jest tak, że połączenie z ruterem jest, ale status nieaktywny i nie ładuje stron, a czsami pokazuje żeby skonfgurować, czy brak konfiguracji.

  • 0

    12.  2010-07-15 13:28:08

    Osoby które mają problemy z pamięcią RAM na tej przeglądarce są z całą pewnością posiadaczami telefonów wyposażonych w 64 mb tej pamięci. Na moich E52 z 256mb ram i 6220c z 128mb wszystko działa jak należy, zero problemów.

  • 0

    13.  2010-07-15 13:57:15

    w operze 5 lub 5.1 jest edycja pełnoekranowa, tylko trzeba ją włączyć skrót #8 zaawansowane i zaznacz edycja pełnoekranowa

  • 0

    14. ~  2010-07-15 14:05:39  host: t03-16.opera-mini.net

    No wiem, że edycja pełnoekranowa w operze mini 5.1 jest i jest to bardzo dobre. Chciałem napisać, że brak jej w wersji mobilnej - oprócz wersji 10 beta.

  • 0

    15.  2010-07-15 14:24:57

    Poza zmienionym menu nie zauważyłem żadnych zmian w stosunku do poprzedniej wersji, tak samo szybko i sprawnie działa. A edycja pełnoekranowa jest, przynajmniej w s60v5, nie wiem jak w v3.

  • 0

    16.  2010-07-15 14:26:18

    Jeszcze jedno, wciąż brakuje obsługi flasha, czy to się kiedyś zmieni w operze na symbiana?

  • 0

    17. ~  2010-07-15 14:51:17  host: t15-04.opera-mini.net

    Ile powinna ładować się strona przez wi-fi ( netia 1 mega, nokia e55 ), np. telepolis?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-158-65.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~K&S | 2017-09-19 13:32:04

awaria na infolini T ,a moze ja wylaczyli calkowicie? (602960200)


~ | 2017-09-19 13:27:08

6, a jakie pytanie niby zadajesz?


~ | 2017-09-19 13:21:50

@20 idź się wyspać


~ | 2017-09-19 13:19:05

@1 nie wypowiadaj sie na tematy które cie przerastaja


kokos- | 2017-09-19 13:16:59

6:Skąd pewność?

Ankieta

Jak oceniasz nową generację iPhone'ów Apple'a?

Apple iPhone X, iPhone 8 i iPhone 8 Plus zaprezentowane

 

Zobacz wynik | Opinie (6)

Archiwum Ankiet