Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Opera Mini za 30,50 zł, czyli jak żerować na ludzkiej niewiedzy

Opera Mini za 30,50 zł, czyli jak żerować na ludzkiej niewiedzy

LuiN 18 Lutego 2010 17:58

0 0

Opera Mini to aplikacja, której nie trzeba reklamować. O oszczędnościach płynących z jej użytkowania mówią nawet konsultanci na infoliniach operatorów. Znaleźli się jednak tacy, którzy na darmowym programie postanowili zarobić.

Prawidłowy adres internetowy prowadzący do Opery Mini to mini.opera.com. Otwierając ten adres poprzez przeglądarkę internetową telefonu dostaniemy się do witryny umożliwiającej bezpłatne pobranie popularnej przeglądarki (ponosimy opłaty jedynie za transmisję danych).

W sieci pojawił się jednak też "alternatywny" adres witryny dystrybuującej program: opera-mini.pl. Właściciel witryny proponuje wysłanie linku podanego akapit wyżej drogą SMS-ową. Za swoją usługę pobiera 30,50 zł.




Jak czytamy w regulaminie witryny, link (nazywany przez autora pieszczotliwie "odnościkiem") użytkownik może uzyskać bez wysyłania wiadomości SMS, jednak stronę producenta musi znaleźć sam:

opera mini opera mini fake

Google całe szczęście jest przychylny dla szukających i pierwszymi wynikami wyszukiwania są linki do oficjalnej strony producenta oprogramowania, a nie tej "podrobionej". Redakcja TELEPOLIS.PL radzi uważać na płatne "odnościki".

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 45
  • 0

    26.  2010-02-18 21:23:21

    24. Nie martw się w każdym kraju będą chcieli na tobie zarobić.

  • 0

    27.  2010-02-18 21:23:48

    Przepraszam zrobić ;)

  • 0

    28. ~Muzoholik  2010-02-18 21:58:49  host: ip-79-175-228-66.cable.smsnet.pl

    @12 to ja jestem chętny na taki sposób taryfikacji

  • 0

    29.  2010-02-18 22:12:32

    #28 Mam niejasne wrażenie, że cena impulsu pozostałaby bez zmiany, nadal wchodzisz?

  • 0

    30. ~  2010-02-18 22:33:28  host: v09-05.opera-mini.net

    nowa opera rox!!!!!!

  • 0

    31.  2010-02-18 22:57:57

    Żałosne. Dziś droczyłem się z panem który na allegro sprzedaje serwisowe kable do SE - no bo oczywiście standardowym dcu-60 wgrac softa się nie da...

  • 0

    32. ~impassive  2010-02-18 23:05:25  host: ip-89-174-124-170.multimo.pl

    Dziś trafiłem na jakiś konkurs samochodowy (reklama kontekstowa Google). Wyglądało całkiem poważnie. Trzeba było odpowiedzieć na jakieś pytania. Klikałem szybko za każdym razem w pierwszą odpowiedź, a na końcu wyślij esemesa, żeby coś tam. A na dole drobną czcionką - opłata 25 czy 30 zł. Wniosek jest prosty i banalny - jak gdzieś proszą o wysłanie esemesa, to nie wysyłaj.

  • 0

    33.  2010-02-19 01:42:18

    @22 autor tej strony jak to okresliles "nie dystrybuuje bezplatnych tresci za pieniadze" - udostepnia on sposob na dostanie tego programu, bez zbednego szukania. oferuje link, ktory sam znalazl, a wiec za oplata udostepnia swoja prace i np. swego czasu wiekszosc poradnikow i tekstow oferowanych na allegro to byly tak naprawde linki do nich, a sam autor rowniez zarabial tylko na samym posrednictwie. to, ze poswiecil na to 10 sekund nic nie znaczy, poki znajda sie jelenie gotowe za to zaplacic zgadzajac sie na taki regulamin... etyka takiego zachowania to zupelnie inna sprawa, to ze znalezienie tego "odnoscika" jest dziecinnie proste i kazdy zainteresowany raczej potrafi sobie bez wiekszego problemu to znalezc na stronie opery, wcale nie oznacza, ze autor tej strony kogos oszukuje. wykonal jakas tam prace i pobiera tylko i wylacznie za to pieniadze. takich ludzi nazywa sie nie inaczej niz pieprzony cwaniak i poniekad debil (nie obrazajac tych drugich) ot co... naciaga naiwnych i niedoinformowanych, bo wg. mnie kazdy zainteresowany opera mini dobrze wie gdzie jej szukac i ze jest darmowa. nie popieram takich cwaniakow, ale przyznac trzeba, ze wg. jego regulaminu (a mogl napisac rownie dobrze, ze chce w zamian sloik sniegu) wszystko jest prawie ok. prawie, bo zarabia na tym, a jedyna droga kontaktu jest email w domenie gmail'a, ktory na dobra sprawe mozna zalozyc rownie szybko jak znalezc link do tej opery... naciagacz i cwaniak, byc moze w pewnym sensie oszust, tylko zastanawiam sie kto jest bardziej naiwny: ten co zalozyl tak zalosna strone i w tak zalosny sposob chce zerowac na czyjejs niewiedzy, czy tez ten, ktory przez te strone chcial dostac opere mini...

  • 0

    34. ~asd  2010-02-19 02:04:38  host: host-ip225-102.korbank.pl

    ...

  • 0

    35. ~Scenic  2010-02-19 07:57:32  host: 188.33.44.3

    No i beka.. :] Tak sformułował regulamin aby było legalne co jest nielegalne.

  • 0

    36. ~a  2010-02-19 09:56:31  host: chello089074111127.chello.pl

    Uwazajcie na podobne oferty z wielkimi napisami "Wyslij sms pod numer 92XXX. TERAZ PROMOCJA 1 ZL" itp. Jest kilka takich serwisow. Sms kosztuje 30-50 zl, a promocja 1 zl dotyczy innego sposobu platnosci (np. przez paypal).

  • 0

    37. ~Pa  2010-02-19 09:57:54  host: 188.33.13.4

    Kończy się powoli złodziejskie audio tele w TP to rozruszali SMSy. 7xxx już nie starczy i prawie wszyscy znają ich ceny więc zaczęli 9xx, z których najdroższe po 30,50 zł aż prosi się, aby uregulować te złodziejskie praktyki w prawie telekomunikacyjnym bo wysyłają to głównie nieświadome kosztów dzieciaki. Nie sądzę, aby ktoś z ludzi rozsądnych się na to nabierał. Na podobnej zasadzie działa pseudobezpłatna TV.

  • 0

    38. ~P  2010-02-19 10:02:41  host: 188.33.13.4

    Znalazłem "bezpłatną" TV w sieci. Płatność za aktualizację i rejestrację programu. Generalnie dobry pomysł na oczyszczanie z forsy.

  • 0

    39. ~ZICO  2010-02-19 10:14:25  host: abji11.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ostatnimi czasy nader często próbowano wyłudzać tzw. smocze monety od klientów Plusa. Dostawało się smsa z bramki, gdzie jako nadawca widniał Plus o 20% zniżce na rozmowy. Jeśli ktoś dał się na to nabrać i odesłał smsa tracił na tym jednorazowo coś około 22zł. Na szczęście Plus dość szybko reaguje na takie sygnały i zablokował możliwość wpisu jako nadawcy słowa Plus. Wiem, że były bardzo gorące dyskusje na ten temat m.in. i tutaj. Krzyczano, że Plus wprowadza cenzurę, blokuje bramkę przed spamem z Play (być może po części tak jest). Jednak osoby, które znają problem dokładniej wiedzą, że ta cenzura jest niestety konieczna właśnie ze względu na wyłudzenia pieniędzy. Podejrzewam, że gdyby Plus w ogóle nie reagował na te wyłudzenia dyskusja byłaby jeszcze gorętsza ;-)

  • 0

    40. ~  2010-02-19 11:22:17  host: v09-05.opera-mini.net

    @thonka Ciekawe czy posiadacz tej strony placil podatki od swojej 'doradczo-uslugowej' dzialalnosci..

  • 0

    41. ~ZICO  2010-02-19 14:00:32  host: abji11.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #40: Tak, tak :-) Co miesiąc wysyła VAT-7 i PITa co rok ;-) Dobre, dobre... :-)

  • 0

    42.  2010-02-19 16:06:35

    @40 co mnie to obchodzi? jego sprawa nie moja. nie popieram takiego dzialania i takie cwaniakowanie jest dla mnie zenujace, niemniej jednak to jest jego strona, jego reguly i jak ktos byl na tyle naiwny, ze z tych uslug skorzystal to jego sprawa... ja przed wyslaniem jakiegokolwiek sms'a premium staram sie czytac regulamin. pomijam juz zupelnie wszelkie kwoty wolne od podatku itp. sprawy.

  • 0

    43. ~  2010-02-19 17:26:43  host: v10-05.opera-mini.net

    Takie sytuacje beda się powtarzać w tym kraju. W koncu mamy dwa ładne przysłowia a wiadomo są one mądrością narodu (którego to niech ASD mi powie): "Masz frajera to go duś, jak się skończy to go puść" i "pier... bliźniego swego aż koszula spadnie z niego" MvT

  • 0