Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Opera Mini v4 - wersja finalna

Opera Mini v4 - wersja finalna

LuiN 8 Listopada 2007 12:24

0 0

mini opera 4Jedna z najlepszych przeglądarek internetowych mobilnego świata, Opera Mini, doczekała się oficjalnej, czwartej już odsłony. Nowa wersja jest znacznie szybsza, o wiele bardziej funkcjonalna, bezpieczniejsza i co ważne w dalszym ciągu darmowa.

Istotą przeglądarki Opera Mini jest fakt, że nim strona zacznie być wyświetlana na telefonie, serwer Opery przetwarza treści na łatwiejsze do wyświetlenia przez telefon i bardziej skompresowane. Czwarta wersja przeglądarki, w przeciwieństwie do poprzednich, realizuje tą kompresję bez zmiany oryginalnego układu strony. Wstępnie wyświetlany jest konspekt strony, zaś kliknięcie na interesującym nas fragmencie, powoduje powiększenie go do rozmiaru wygodnego dla odczytania na niewielkim ekranie telefonu.




Testy czwartej wersji zostały zakończone i ze strony producenta, można bezpłatnie pobrać najnowszą wersję przeglądarki. Wersja finalna uzyskała możliwość szybkiej synchronizacji zakładek, z Operą na komputerze. Oznacza to dostęp do ulubionych stron w każdej sytuacji, na ekranie telefonu, bez pracochłonnych manewrów. Napisana praktycznie od nowa aplikacja, przynosi ze sobą szybsze przewijanie stron, prostszą nawigację i poprawione wyświetlanie witryn. Została zoptymalizowana do pracy w urządzeniach BlackBerry, uzyskała także możliwość obrotu obrazu, dla lepszego odwzorowania stron w trybie panoramicznym. Program pracuje bardzo szybko i stabilnie, obsługując połączenia szyfrowane, a stopień dodatkowej kompresji wyświetlanych treści, może być regulowany w zależności od potrzeb. Od dłuższego czasu standardem jest też obsługa RSS.

Na stronie producenta, prócz samej aplikacji, odnaleźć można ciekawy symulator, obrazujący działanie Opery Mini.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2.  2007-11-08 12:41:00

    Jak dla mnie to bardzo dobra przeglądarka. Na telefonach z ekranem 320x240 strony wyświetlają się bardzo dobrze i czytelnie.

  • 0

    3. ~komar  2007-11-08 12:41:35  host: dxt91.internetdsl.tpnet.pl

    Gdyby nie ta opera surfowanie po necie przez komórke byłoby znacznie mniej wygodne, wolniejsze i dużo droższe!

  • 0

    4. ~  2007-11-08 12:47:42  host: p05-16.opera-mini.net

    Korzystam, bardzo dobra.

  • 0

    5. ~frytko  2007-11-08 13:11:47  host: acto252.neoplus.adsl.tpnet.pl

    korzystalem z beta wersji i bylem zadowolony, ale miala problem ze skryptami java, ciekawe czy teraz bedzie juz dobrze

  • 0

    6. ~Ticom  2007-11-08 13:12:49  host: nat9.tomkow.pl

    Czwórka niestety nie na małe ekrany (np. mój K750i). Doczytanie czegoś w oryginalnym układzie strony jest wyczynem. Trójka daje radę. Pozdrawiam.

  • 0

    7. ~Czarny  2007-11-08 13:20:01  host: xdsl-13360.wroclaw.dialog.net.pl

    Na D900 w układzie poziomym zaczyna wariować i traci stabilność, ale w standardowym widoku strony działa wyśmienicie i rzeczywiscie szybciej niż 3-ka czy wersja beta

  • 0

    8. ~Daro603  2007-11-08 13:57:05  host: 213.158.194.228

    Dobra ta nowa opera mini 4:)

  • 0

    9. ~buran  2007-11-08 13:57:34  host: nat-pra.aster.pl

    A ja nie moge tego zainstalowac na i600,bo wyskakuje mi napis ze na tym urzadzeniu nie mozna.A działa na windzie 5.0

  • 0

    10.  2007-11-08 14:00:59

    uzywalem bety 2 i 3 dzisiaj wlasnie sciagnalem 4 final. na n73 dziala bardzo dobrze zarowno w pionie jak i w poziomie. o dziwo bierze mniej zasobow niz bety.

  • 0

    11. ~  2007-11-08 14:33:31  host: p10-15.opera-mini.net

    Wlasnie tesuje nowa opere na D750i i moze byc. Jeszcze nie sprawdzalem jak jest z logowaniem na poczte ale ogolne wrazenia sa pozytywne.

  • 0

    12. ~  2007-11-08 14:55:21  host: p10-06.opera-mini.net

    A czy przelewy bankowe są bezpieczne z wykorzystaniem Opery Mini?

  • 0

    13. ~Koval  2007-11-08 15:10:55  host: gmq162.internetdsl.tpnet.pl

    Ja mam zainstalowaną operę beta od ery, śmiga jak szalona, jak ktoś najczęściej korzysta ze stron onetu gazety i googla to w sam raz dla niego taka przeglądarka

  • 0

    14. ~  2007-11-08 15:39:46  host: f142-155.opera-mini.net

    Pobiera trochę więcej danych, więc jest trochę droższa w stosunku do 3-ki

  • 0

    15. ~ultramaryna  2007-11-08 15:51:20  host: fgt50.internetdsl.tpnet.pl

    Na Nokii 6300 testowa wersja 4 też ładnie śmigała :)

  • 0

    16. ~  2007-11-08 16:28:58  host: p11-13.opera-mini.net

    Ticom - wlacz sobie opcje "Tel.kom."

  • 0

    17. ~magic  2007-11-08 17:22:53  host: access.gl.digi.pl

    Fajnie smiga na mojej 6233 :D Extra jest w poziomie i na pełny ekran:D Po prostu miodzio:D

  • 0

    18. ~ed3master  2007-11-08 22:37:16  host: ahj153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na Noki 9300 śmiga aż miło, a chciałem zmieniać telefon na taki w którym net by dobrze chodził, teraz już nie muszę, przeglądarka wywalona w kosmos :)

  • 0

    19. ~  2007-11-09 01:17:47  host: p11-07.opera-mini.net

    ja mam problem z ta opera... po okolo minucie nie otwierania stron rozlacza mnie. ustawienia mam dobre (socket). zreszta sciagnalem stara wersje 3 i ta ladnie trzyma. poprzednie bety tez trzymaly z 10 minut. jak jest u was?

  • 0

    20. ~  2007-11-09 10:26:42  host: p05-12.opera-mini.net

    mam na 9300 wersje 4.0 i 3.1 i nie widze roznicy w pobieranych danych ....wydaje mi sie ze mniej wiecej biara tyle samo kb.

  • 0

    21. ~on  2008-02-03 14:58:31  host: ehu164.internetdsl.tpnet.pl

    ja mam pytanie mam te wersje oopery ale nie moge na niej ogladac filmików z np youtobe dlaczego????????????

Dodaj swoją opinię