Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Opera Mini prześwietlana w AppStore

Opera Mini prześwietlana w AppStore

Q! 24 Marca 2010 12:00

0 0

Sztandarowa przeglądarka Opery - Opera Mini - przechodzi właśnie proces akceptacji przez AppStore. Jeśli uzyska ona uznanie Apple - trafi do oferty sklepu z aplikacjami mobilnymi dla urządzeń z logo nadgryzionego jabłka.



Zanim jakakolwiek aplikacja trafi do oferty AppStore, wcześniej musi przejść proces akceptacji przez Apple. Jednak w przypadku przeglądarki Opera Mini może to nie być takie proste, gdyż już nie raz Apple zapowiadał, że może być problem z jej akceptacją.

Wszystko dlatego, że Opera Mini może paść ofiarą zarzutów, że powiela ona funkcje już dostępne w iPhonie. Taki los spotkał już wiele aplikacji, które nie otrzymały zgody na wstęp na półki sklepowe AppStore. Czy tak się stanie i tym razem? Czas pokaże.




Tymczasem Opera przygotowała specjalną stronę, na której umieściła zegar odmierzający czas, jaki minął od momentu zgłoszenia jej aplikacji do akceptacji. Ile czasu minie, zanim Opera Mini znajdzie się w ofercie AppStore? O ile w ogóle się to uda?

Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że średni czas potrzebny na akceptację aplikacji w AppStore wyniósł w styczniu niecałe 5 dni. Maksymalny czas potrzebny na taką czynność wyniósł natomiast 38 dni.


Źródło tekstu: engadget, 148apps, opera, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 1

    1.  2010-03-24 12:57:13

    Czuje, że nie przejdzie ;)

  • 2

    2.  2010-03-24 12:59:54

    Chciałbym używać więc chciałbym żeby przeszła. Niestety podejrzewam że na rozgłosie może zależeć zarówno Operze jak i Apple, więc oboje będą szczęśliwi jak będą mogli się tułać po urzędach stanów lub UE.

  • 2

    3.  2010-03-24 13:05:08

    Przejdzie, przejdzie. Już się nie mogę doczekać.

  • 1

    4. ~ASD  2010-03-24 13:05:47  host: 48-to3-8.acn.waw.pl

    Sie okaze. IMHO zbyt duzy rozglos, zeby nie przeszla... ale moze nie od razu. Moze 'konsultacje' miedzy firmami nie dadza od razu finalnego efektu (chyba nikt nie ma watpliwosci, ze obie firmy dlugo i namietnie rozmawialy wczesniej ? Przeciez Mini juz dawno miala byc na iP - bodajze jeszcze za czasow 3G, ale sie nie pojawila), bo np. O Mini bedzie uzywac wiecej, niz 8miu zakladek jednoczesnie (ot, np. 10ciu). Co do supremacji w kwestii predkosciach na EDGE'u czy GPRSie chyba nikt nie ma watpliwosci, tylko ze ja takze chce synchro zakladek etc.! Oby ej!pl nie wykastrowal niektorych funkcji z Mini... Oby :P

  • 0

    5. ~  2010-03-24 13:06:39  host: 2.mas.abpl.pl

    Oczywiście że nie przejdzie.

  • 2

    6.  2010-03-24 13:07:48

    Opera mini + iPhone = piękna sprawa. Oby :)

  • 0

    7. ~firtj  2010-03-24 13:34:34  host: pppoe-a-116.interblock.pl

    Niech mi ktoś wyjaśni: Jeśli O.Mini nie zostanie zaakceptowana przez Apple, to nie będzie jej można zainstalować na iPhonie, nawet pobierając ją ze strony opera.com? Applowy appstore to jedyne źródło aplikacji dla ich telefonu?

  • 1

    8. ~  2010-03-24 14:00:28  host: mail82.anonymouse.org

    @7 Tak, dokładnie. Apple uniemożliwia instalowanie aplikacji z innych źródeł. To jest jeden z powodów, dla których nigdy nie kupię iPhone.

  • -2

    9.  2010-03-24 14:13:31

    @7 Dzięki temu, że Apple weryfikuje programy przed dodaniem ich do AppStore, nie ma tam wielu słabych aplikacji. Trzymam kciuku za Operę - moja ulubiona przeglądarka. @8 bardzo błahy powód. Równie dobrze, można powiedzieć, że nie kupię np. Nokii, bo nie śmigają na niej Iphone'owe aplikacje.

  • 0

    10.  2010-03-24 14:16:31

    Jakbym miał mieć telefon z takimi ograniczeniami że jego producent uniemożliwia mi instalację programu albo może go mi zdalnie usunąć z komórki (coś tak kojarzę ze jest?) to bym chyba codzień rano pluł widząc siebie w lustrze. Dobrze że go zdalnie z centrali Apple wysadzić nie mogą:-)

  • 1

    11. ~  2010-03-24 14:22:39  host: t20-04.opera-mini.net

    Jest szansa, bo at&t bedzie naciskalo apple. Ich siec ciezko znosi obciazenie generowane przez iP. Niewiele to, ale zawsze cos. A jak nie, zostaje jailbreak, miejmy nadzieje, ze w razie czego wypuszcza opere mini mniej oficjalna droga.

  • 2

    12.  2010-03-24 14:29:31

    @9 no prosze Cie... zanim napiszesz spojrz na appstore i powiedz mi dlaczego polowa obecnych tam aplikacji to wariacja na temat innej? jezeli stawiaja na jakosc to nie powinno byc tam zadnej aplikacji, ktora powiela juz ktoras obecna...

  • -1

    13.  2010-03-24 14:34:28

    @12 kopia kopii to rzeczywiście słaba myśl. Ale z drugiej strony ile już było aplikacji, które wydawały się być powieleniem, a okazały się rewolucją. Przykładem Qik Video dla Iphona 3G. Wreszcie aplikacja, która pozwala nagrywać filmy, a nie kilka klatek na minutę.

  • 0

    14.  2010-03-24 19:38:37

    #8: no to sie anonimie mylisz, bo istnieje cos takiego jak JailBreak i poprzez to alternatywne zrodla oprogramowania jak chociazby Cydia. Chociazby ;)

Dodaj swoją opinię