Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Opera Mini jedną z najpopularniejszych aplikacji na Androida

Opera Mini jedną z najpopularniejszych aplikacji na Androida

orson_dzi 4 Maja 2015 11:44

9 2

Opera Mini jest jedną z trzech najpopularniejszych w osiemnastu krajach i najpopularniejszą w dziewięciu.



Przeglądarka największą popularność uzyskuje w krajach rozwijających się, takich jak Indie, Indonezja, Ukraina, RPA, Malezja i Pakistan. Lekka przeglądarka zużywająca mniejsze ilości transferu jest optymalnym wyborem dla słabszych smartfonów, które są najpopularniejsze w tych państwach.


Po wprowadzeniu najnowszej odsłony aplikacji została ona pobrana milion razy w ciągu pierwszego dnia.




Źródło tekstu: Opera; wł     

Dodaj do:

Tagi: android | google play | opera mini

w sumie: 21
  • 0

    2.  2015-05-04 11:58:14

    1). Nie muszę wspominać - nadal korzystam z tej symbianowej
    :-) :-) :-)

  • 0

    3. ~wi  2015-05-04 12:01:08  host: xdsl.041.c68.petrotel.pl

    Akurat wczoraj ją na chwilę zainstalowałem i.... masakra, stronę otwiera z 10 sekund gdzie chrome w 1-2 sek....widać czasy jej świetności już minęły... jak dla mnie, ech

  • 2

    4. ~LTE w Ossie przy kazdym smietni  2015-05-04 12:06:26  host: 46.43.190.52

    to byla super przegladarka w czasach w810 czy k770.

  • 0

    5.  2015-05-04 12:08:42

    @3
    Bo ona działa na innej zasadzie niż "zwykłe" przeglądarki.
    Strona nie "leci" do Ciebie bezpośrednio tylko jest w międzyczasie przesyłana na serwery Opery, kompresowana i dopiero stamtąd jest wysyłana na telefon/smartfon. Siłą rzeczy trwa to nieco dłużej niż załadowanie strony "normalnie" na szybkim łączu. Co innego na wolnym - tam strona zazwyczaj się załaduje szybciej w Operze Mini.
    Dzięki kompresji strona zajmuje nawet 90% mniej jak normalnie (w moim wypadku średnia to około 82%). Niestety tracimy w ten sposób obsługę między innymi większej części JavaScriptu. Ale cóż - coś za coś.

  • 0

    6.  2015-05-04 12:10:01

    Lepsza od opery mini jest opera max. Na lejku vm można w miarę ze wszystkiego korzystać jak ktoś musi xd

  • 0

    7.  2015-05-04 12:43:37

    Od czasu kiedy uzywam zabawki na Androidzie to Opera Mini nie jest mi potrzebna, internet jest na tyle szybki.

  • 0

    8. ~  2015-05-04 12:50:25  host: bws187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W czasach symbiana, telefonów SonyErissonów serii k czy w to bardzo dużo osób używało Opery Mini dlatego, że prędkości internetu były słabe w większości 2G, natomiast 3G było tylko w dużych miastach. Pakiety internetowe były drogie i nie dostawało się ich po doładowaniu jak dziś. Opera mini miała to do siebie, że bardzo szybko chodziła na słabych łączach i przede wszystkim mało danych pobierała. Teraz w 2015 chyba nie opłaca się już używać takiej przeglądarki kiedy pakiety internetowe są darmowe po doładowaniu konta, są tanie. Więc zwykła przeglądarka systemowa w większości wystarczy.

  • -1

    9. ~Zen  2015-05-04 13:15:33  host: 93.175.81.134

    A nie prosciej do pliku host wklepac troche szpiegujacych, reklamowych i analitycznych adresow i zmniejszyc ilosc transferu i szybkosc ladowania na normalnej przegladarce ?

  • 1

    10.  2015-05-04 13:15:54

    Opera Mini - co to był za komfort na SE w porównaniu z systemową.
    Korzystam z Opery Mini także na Androidzie, kiedy mam mało transferu - bardzo fajnie działa, a cofanie na poprzednią stronę działa B Ł Y S K A W I C Z N I E (bo OM keszuje poprzednie strony a nie ładuje ich od nowa ;)

  • 0

    11. ~@-a  2015-05-04 14:32:17  host: n10-04-06.opera-mini.net

    Calm7 zapoznałem sie z wpisem przy opisie Smartwach. Ja teź Cię podziwiam.....

  • 0

    12. ~  2015-05-04 14:50:43  host: 178.183.241.227.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Pozdrawiamy użytkowników WP, którzy twierdzą że na ich system są wszystkie najważniejsze aplikacje. Miłego szukania Opery Mini w Waszym Store :)

  • 0

    13.  2015-05-04 15:00:42

    @12, http://tlp.is/67c
    hmm, a cóż to takiego? Czy to ptak? Czy to samolot? Nie! To właśnie Opera Mini (podobno, nie czytalem opisu ;p)

  • 1

    14.  2015-05-04 16:33:37

    Ja tam wole opere na androida wczytuje pełne strony a nie mobilne

  • 1

    15. ~GaduAirowiec  2015-05-04 16:42:22  host: ip41.dknadmin.be

    Uzywam do dzis N73 z Opera Mini i sobie chwale. Nie potrzebne mi 1GB danych, jak moge wykupic tylko 25-200MB na miesiac. Po co mi jakies bajtozerne aplikacje ktore na otwarcie strony potrzebuja tyle downloadu w bajtach co na kompie.

  • 0

    16. ~pabloki  2015-05-04 17:00:58  host: user-109-243-10-66.play-internet.pl

    mi sie zaktualizowała przeglądarka do opery mini i ona jest okropna. na szczęscie udało mi sie aktualizacją przywrócic poprzednią xpress która działa do końca 2015. kto wydaje tą przeglądarkę? ani zgrabna ani ładna. choc ta zlinkowana wygląda lepiej.

  • -1

    17.  2015-05-04 17:16:13

    11). -a.
    Mówisz o mnie, czy trollu który mnie udaje?

  • 0

    18.  2015-05-04 17:34:13

    Dla mnie poza zasobochłonnością jest szybkość działania i tutaj od dłuższego czasu Opera Mini znacząco przegrywa np. z Chrome, która działa zadziwiająco szybko i jest moją podstawową przeglądarką w aktualnym smartfonie. Natomiast w starej Motoroli Defy Opera Mini nadal wyprzedza inne przeglądarki pod względem prędkości działania i ciągle jest używana, choć samą Defy odstąpiłem dzieciom. ;-)

  • 0

    19. ~@-a  2015-05-04 17:38:27  host: s40-14.opera-mini.net

    @17 Ciebie mozna poznac. Ty nie napisalbys takich wypowiedzi jak "podroba"

  • 0

    20. ~SeT  2015-05-04 19:32:08  host: user-46-112-209-25.play-internet.pl

    Nie no, skoro w Pakistanie jej używają to musi być z górnej półki! Biere i ja!!!!

  • 0

    21. ~xy  2015-05-04 20:37:09  host: 095160107123.warszawa.vectranet.pl

    @1: Mam dokładnie takie same odczucia - i to dopiero dość niedawno doszedłem do wniosku, że zwykła Opera daje radę nie gorzej niż mini. Chyba, że jestem na jakimś za.upiu ze słabiutkim netem. A na Symbianie też miło wspominam :-) @3,18: A fuj z tym chromem, nie wiem czym się ludzie zachwycają... ani na kompie, ani na telu nie jest OK. @8: BO ta seria K nawet EDGE'a nie miała często ;) @10: O właśnie - to cofanie jest git :-)

Dodaj swoją opinię