Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Opera Mini domyślną przeglądarką na "niesmartfonowych" Nokiach

Opera Mini domyślną przeglądarką na "niesmartfonowych" Nokiach

WitekT 21 Sierpnia 2014 09:25

8 0
Opera Mini będzie domyślną przeglądarką w telefonach produkowanych przez Microsoft - serii Asha i "niesmartfonowych" Nokiach (Series30 i Series40). Obie firmy poinformowały o podpisaniu strategicznego porozumienia w tej sprawie.

Dotychczasowi użytkownicy przeglądarki Xpress zostaną zachęceni do aktualizacji do najnowszej Opery Mini, w nowych telefonach norweska przeglądarka będzie już preinstalowana.


Źródło tekstu: Opera, wł     

Dodaj do:

Tagi: microsoft | nokia | opera

w sumie: 40
  • 0

    21. ~  2014-08-21 11:08:22  host: user-46-112-56-196.play-internet.pl

    @16: Żaden antywirus, na żadnym urządzeniu nie zastąpi w 100% rozumu. W ciągu 10 lat miałem na PC może 3 prawdziwe zagrożenia (najczęściej przynoszone na pendrive'ach z zewnątrz) i co najmniej 30 fałszywych alarmów programów antywirusowych.
    W Windows do czasu Visty/Server 2008 i UAC każda aplikacja miała maksymalne dostępne dla danego użytkownika uprawnienia.

  • 0

    22. ~Ptakami karmiony  2014-08-21 11:11:23  host: cnp156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Host jest ten sam co z exprorera ,a wysyłam ten tekst z opery mini z Windows 8.1

  • 0

    24.  2014-08-21 11:14:46

    ~xXx - ja np. w ogóle nie rozumiem Twojego problemu ;-) Czemu? Mobilnie to ja karta płacę. Od tego jest. Przelewy robię w spokoju w domu/biurze. Fakt, są sytuacje, że np. żeby za kopię mapy w ośrodku geodezyjnym albo za wypisy w wydziale geodezji zapłacić trzeba latać z gotówką do kasy gdzieś w innym budynku, albo przynieść potwierdzenie przelewu. Wtedy przydaje się przelew z komórki. Ale i tak problem pozostaje - jak wydrukować potwierdzenie dyspozycji? ;-) Nie ma problemu jak stoi komputer do powszechnego użytku - jak ktoś się nie boi, albo ma się urzędnika zaprzyjaźnionego, który udostępni swój komputer i drukarkę... Tak więc nie zawsze , nawet jeśli jest, załatwia sprawę bankowość mobilna.

  • 0

    25. ~  2014-08-21 11:14:55  host: user-46-112-56-196.play-internet.pl

    @19: A wracając do zapoczątkowanego przeze mnie OT a propos przeglądarki w telefonie typu "klasyczna Nokia" i używania jej do e-bankowości, to jakie w związku z tym dostrzegasz zagrożenia?
    Cały czas wypowiadasz się tylko o smartfonach i aplikacjach mobilnych.
    Dla mnie przeglądarka typu Nokia Browser jest jak najbardziej bezpieczna w odróżnieniu od Opery Mini, która renderuje i kompresuje strony na swoich serwerach, co stwarza moim zdaniem ryzyko przejęcia sesji logowania albo podsłuchania czy podmiany komunikatów wymienianych między przeglądarką, a serwerem np. banku. Dlatego OM stosuję tylko do przeglądania stron, na których się nie loguję.

  • 0

    26. ~stef  2014-08-21 11:17:48  host: aatz14.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~Ptakami karmiony

    To nie oryginalna Opera Mini tylko jakaś marna podróbka bazująca na IE.

  • 0

    27.  2014-08-21 11:19:27

    Przecież na Wp 8.0 i 8.1 jest Nokia XPress, też oszcędza dane, jak Opera mini.

  • 0

    28. ~xXx  2014-08-21 11:22:01  host: ogq1.internetdsl.tpnet.pl

    @21 To, że rozumu i rozwagi nie zastąpi żadna aplikacja to się rozumie samo przez się, to sprawa oczywista:) Dobrze, że są jeszcze osoby, które to rozumieją, bo większość dzisiejszej młodzieży o tym niestety zapomina. Ja w ciągu ostatnich 11 lat nie miałem żadnego prawdziwego zagrożenia, nigdy nie musiałem formatować dysku czy w jakikolwiek inny sposób ratować kompa z powodu wirusa. Jedyne co to antywiry krzyczały na cracki, a tak to wyłapywały jakieś średnio groźne pliki ściągane przez przeglądarkę. Jednak jak tak czasem patrzę na kompy znajomych to nie są oni w stanie przetrwać bez złapania wirusa choćby 1-2 lat :)

  • 0

    29. ~xXx  2014-08-21 11:25:03  host: ogq1.internetdsl.tpnet.pl

    @24 Ja nie ma problemu. Płacę głównie kartą, telefon mam do dzwonienia i przeglądania neta, przelewy robię w domu. Wszystko mam poukładane, więc czego tu nie rozumieć?

  • 0

    30.  2014-08-21 11:36:04

    ~xXx - nie chodzi o Twój "system" - okazuje się, ze mamy ten sam ;-) Chodzi o... jakby to powiedzieć "roztrząsanie" sprawy bezpieczeństwa. Niech sobie ludzie mają problem. Co Cię to obchodzi? Ja wiem, ze większość z nich, cokolwiek teraz powiedzą, dla zabawy bardziej ma te wszystkie systemy niż dla praktycznego użytku. Są sytuacje potrzeby zrobienia przelewu - ale nie ma tak, ze nie da się inaczej! Jak niema gotówki to karta zwykle załatwia sprawę - wiem to z praktyki. Ja gotówki nie mam czasem na chleb w piekarni obok! A jakoś daję radę z płatnościami ;-)

  • 0

    31. ~xXx  2014-08-21 11:36:56  host: ogq1.internetdsl.tpnet.pl

    Wracając do tematu artykułu, to jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ przeglądarka Nokia browser zawsze była jakaś mułowata i mało funkcjonalna. Opera mini, z kolei zawsze się sprawdzała na feature phonach, jak na mojej nokii 6303i i jest na tyle dobra, że bardzo szkoda, że jej nie ma na Windows Phone. To jest jeden z powodów wstrzymania się od przejścia na WP. Adek z kolei ma operę, ale na andku płynnie działają praktycznie tylko smarty z wyższej półki:/

  • 0

    32. ~xXx  2014-08-21 11:41:36  host: ogq1.internetdsl.tpnet.pl

    @30 W sumie masz rację. Nie ma co jak to ująłeś "roztrząsać" i uświadamiać pewnych ludzi. Zwłaszcza, że sporo osób nie wie nawet co to jest Windows, linux, WP, Android, dla nich to tylko nazwy:) Ja z gotówki to przy sobie mam zwykle góra 50-100zł, tak na wszelki wypadek, bo czasem na CPN nie działa płacenie kartą albo trafi się do sklepu gdzie jest tylko płatność gotówką ;)

  • 0

    33.  2014-08-21 11:46:01

    No to masz kilka razy więcej ode mnie (jakby ktoś polował na mój portfel - wie czy warto) ;-) Ja korzystam - jeśli muszę - z bankomatów które wypłacają co najmniej 20 złotowe banknoty ;-) Nie lubię gotówki po prostu. Fakt, ze z tego powodu omijam często sklepiki, gdzie za drobne zakupy nie da się kartą zapłacić, albo przy płatności "ponad 10/15/20 zł" - jeśli, jak u "mnie" w piekarni nie mam swojej pozycji w "zeszycie" ;-)

  • 0

    34.  2014-08-21 13:26:09

    Bardzo dobra decyzja, szkoda że wcześniej tego nie wprowadzili, Opera Mini to jedyna sensowna przeglądarka na klasyczne telefony, ich kompresja działa cuda. Na e52 korzystam z tej przeglądarki, żeby nie jej stabilność i szybkość już dawno bym musiał zmienić telefon.

  • 0

    35.  2014-08-21 13:29:54

    27 problemem są ich serwery które są wolne nie kompresuja danych jak serwery Opery, dlatego nie widać różnicy z szybkości wczytywania strony między IE.

  • 0

    36. ~  2014-08-21 14:32:19  host: 83-238-73-53.static.ip.netia.com.pl

    Operę Mini miałem już fabrycznie zainstalowaną na Nokii 6303 Classic. Jakiś czas temu ją aktualizowałem. Działa dobrze.

  • 0

    37.  2014-08-21 15:25:16

    Ja miałem poprzednio tą starą przeglądarkę xpress i była całkiem niezła do stron mobilnych. Do mobilnego Telepolis starczaĺa. Była trochę wiolna lecz bardzo oszczędna. To miało sens gdy pakiety byĺy drogie.

  • 0

    38. ~YnG  2014-08-21 15:29:22  host: afou254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @słoneczny
    I ma sens.
    Bo przy dostępnej w tych telefonach mocy obliczeniowej pełnoprawna przeglądarka nie zadziałałaby prawidłowo.

  • 0

    39. ~Tomasz  2014-08-22 15:19:39  host: 217.8.180.155

    Nokia rejoin
    http://tlp.is/3j2

  • 0

    40. ~user1320  2014-08-23 12:39:55  host: rtr-5-225.interkar.pl

    @7,27,all. Jeśli macie WP 8.1 to macie także w opcji czujnik danych > zaawansowane> ustawienia kompresji stron w locie w IE11. Możecie wycierać typy pakowania stron: standardowa, wysoka, automatyczna itd. Wiec ani nie jest potrzebna zewnętrzną opiera mini, ani Nokia xpress. O UC Browser szkoda mi pisać bo Ile razy do niej podchodziłem tyle razy ja wywalałem z hukiem. Sam na N8 (Belle) nie bylem w stanie funkcjonować bez Opery,ale to tylko przyzwyczajenie. Mialem ciekawe stron w Opera Link i to tez nie problem bo są w wp stare apki które pobierają z niej linki i wrzucają do ulubionych w IE.

  • 0

    41. ~user1320  2014-08-23 12:56:50  host: rtr-5-225.interkar.pl

    Miało być wp stare a nie "stare". ;) Pan xXx ma bardzo rozsądne podejście do tematu o którym pisze i jest to godne naśladowania. Ma podejście rozsądnego informatyka, swój swego rozpozna ;-) A wracając do meritum... pakiety DATA maja juz bardzo dobre ceny i naprawde, trudni mi uwierzyć,ze kogoś stać na L630 a nie na pakiet 0,5GB. Jesli wam nie starcza GB w telefonie, to juz chyba zaniedbujecie swój laptop/PC. Używając takich kombajnów jak L1520 można juz zapomnieć na długo o PC, ehhhm cóż era post PC ewoluuje w ogromnym tempie. Jeszcze pare lat i taką L1520 podłączymy pod klawiaturę/mysz@BT i LCD no i mamy phablet zamiast domowego PC.

Dodaj swoją opinię